توصیه‌های عادات روزمره از زبان موسس میلیونر Burn Boot Camp

افرادی که به موفقیت‌های چشمگیر می‌رسند، مطمئنا رفتارهای مشابه دیگران ندارند. یکی از نکاتی که آنها را از دیگران جدا می‌کند، داشتن عاداتی خاص و رعایت کردن همیشگی آنها است. دوان کلاین (Devan Kline) یکی از موسسان و مدیرعامل شرکت Burn Boot Camp است. این شرکت یکی از بزرگترین فعالان در حوزه‌ی تناسب اندام است که دارایی آن در سال ۲۰۱۵ به ۴۵ میلیون دلار رسید. کلاین در مصاحبه‌ای، برخی از عادات روزمره‌ی خود را که باور دارد برای موفقیت مفید هستند، معرفی کرده است. هرچند رعایت جزئیات عادات افراد موفق به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، اما مطالعه‌ی این عادات می‌تواند نکاتی الهام‌بخش برای پیدا کردن روتین روزمره به افراد بدهد.

۱- صبح زود و با حالت سپاسگزاری بیدار شوید

یکی از نکات اساسی که افراد موفق را از دیگران متمایز می‌کند، همین بیدار شدن است. ثروتمند پنداشتن خود، یکی از مراحل کسب در آمد مالی و استقلال مالی است. نکته‌ی حائز اهمیت این است که ثروت از درون شما ایجاد می‌شود. ساعات ابتدایی صبح را با حالتی سپاسگزار از آنچه دارید شروع کنید. خانواده، دوستان، شغل، سلامت و موارد دیگر شاید به راحتی به چشم نیایند اما سپاسگزاری از این نعمت‌ها، روز شما را پرنشاط می‌کند.

۲- به خودتان انرژی بدهید

به جای گوش کردن به موسیقی‌های غمگین یا تماشای فیلم و سریال در ابتدای روز، روحیه‌ی خود را با محتوای انرژی بخش افزایش دهید. پادکست‌های الهام‌بخش گوش دهید و از زمان ابتدای روز بهترین بهره‌ی آموزشی را ببرید. این نکته را فراموش نکنید زمانی که شما در حال تماشای محتوای غیرمفید هستید، مشتریان شما در حال خرید از رقیبان هستند.

ورزش

۳- ضربان قلب را افزایش دهید

اشتیاق و انرژی از درون شما سرچشمه می‌گیرند. با تمرینان سنگین ابتدای صبح، ضربان قلب را افزایش داده و متابولیسم بدن را به کار بیندازید. فراموش نکنید که تصمیمات مهم زندگی باید زمانی گرفته شوند که مغز و بدن در بالاترین حالت انرژی هستند.

۴- اهداف خود را بهبود ببخشید

هر روز به اهداف کوتاه‌مدت، بلندمدت و استانداردهای خود در زندگی رسیدگی کنید و سعی کنید آنها را ارتقا بدهید. فراموش نکنید که هر روز می‌تواند تغییردهنده‌ی سرنوشت شما باشد. جامعه و شرایط، شما را تعریف نمی‌کنند بلکه این تصمیمات و اهداف هستند که نشان‌دهنده‌ی شخصیت شما خواهند بود.

۵- ابتدا برای خانواده برنامه‌‌ریزی کنید

خانواده مهم‌ترین المان زندگی است. زمانی از روز را به طور کامل به خانواده اختصاص دهید. مدت این زمان مهم نیست بلکه اهمیت اصلی به تمرکز کامل شما بر می‌گردد که نشان‌دهنده‌ی اهمیت خانواده در ذهن شما است.

۶- برای فردا برنامه‌ریزی کنید

قبل از پایان روز، نتایج مورد انتظار از برنامه‌ی روز بعد را یادداشت کنید. نتایج را به‌گونه‌ای بنویسید که به شما انرژی بدهند. با این کار با اشتیاق فراوان به خواب می‌روید و برای کامل کردن وظایف لحظه‌شماری می‌کنید. درنهایت ضمیرخودآگاه و ناخودآگاه شما به‌طور همزمان روی اهداف روز بعد تمرکز می‌کنند.

۷- زمینه‌ی تمرکز را مشخص کنید

به طور قطع برخی کارها هستند که فقط شما توانایی انجام آنها را دارید. اگر این کارها حتی درصد کمی از وظایف شما را شامل می‌شوند، تمرکز خود را روی آنها گذاشته و برای پرورش مهارت در آن بخش‌ها تلاش کنید.

منبع: زومیت