توسعه پلت فرم هوش مصنوعی سافرون اینتل برای کمک به تولید و صنایع هوافضا

شرکت اینتل در هفته گذشته بسته نرم‌افزاری جدیدی از پلت‌فرم هوش مصنوعی سافرون را معرفی کرد. این بسته نرم‌افزاری می‌تواند در صنعت به منظور بهبود فرآیند تولید و همچنین صنایع هوافضا در جهت افزایش کیفیت تولیدات و همچنین بهینه‌سازی زنجیره تولید به متخصصان این حوزه‌ها کمک کند. بسته نرم‌افزاری جدیدی که برای این پلت‌فرم معرفی شده است، یک ابزار پیشرفته هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به حل مشکلات در مجموعه‌های تولیدی و شرکت‌های هوافضا است.

این پلت‌فرم از تکنولوژی‌هایی که اینتل بعد از تصاحب شرکت محاسبات شناختی سافرون در سال ۲۰۱۵ بدست آورد، سود می‌برد. این فناوری‌ها در حال حاضر نقش مهمی را در پلت‌فرم اینترنت اشیاء، تحلیل داده‌های بزرگ و تلاش‌های این شرکت در بخش امنیت ایفا می‌کنند. 

به گفته‌ی اینتل این بسته نرم‌افزاری جدید از تکنولوژی‌ یادگیری حافظه اشتراکی سافرون و همچنین تکنولوژی تصمیم‌گیری مبتنی بر هوش مصنوعی برای آنالیز داده‌های متنی ساختاریافته و یا بدون ساختار به منظور یافتن الگوهای پنهان، روند‌ها و مشابهت‌ها استفاده می‌کند. 

Intel AI saffron

این محصول با بررسی دقیق مشکلات گذشته، نحوه حل آن‌ها، اینکه چه کسی این مشکل را حل کرده است و در نهایت اطلاعات مورد نیاز برای حل آن مشکل، بدون وابستگی به مدل‌های آماری که برای عملکرد صحیح آموزش داده شوند عمل‌می کند. اینتل می‌گوید این محصول به متخصصان کمک می‌کند تا در زمان کمتری از عهده حل مشکلات برآیند، کیفیت محصولات را افزایش دهند، برای پروسه‌های بازسازی و تعمیر بهتر برنامه ریزی کنند و در نهایت زنجیزه تولید محصولاتشان را بهینه کنند.

Saffron AI

گیل شپرد  مدیر ارشد گروه سافرون در شرکت اینتل می گوید:

کاربران این محصول مانند شرکت هوافضای اکسنچر و حتی خود اینتل، در حال حاضر ارزش افزوده قابل توجهی را با استفاده از این محصول هوش مصنوعی سافرون بدست می‌آورند. 

وی در ادامه همچنین اضافه می‌کند: 

این نرم‌افزار منابع داده متنوعی مانند تجربه کاربری مشتریان را بررسی کرده و به شرکت‌های تولیدی دید بهتری از آنچه برای حل مشکلاتشان لازم دارند می‌دهد. 

منبع: زومیت