تماشای طعم رانندگی با خودروهای ایندی

هرچند که گراهام راهال، یکی از بهترین رانندگان کلاس ایندی محسوب نمی‌شود و تاکنون هرگز، موفق به قهرمانی در طول فصل یا مسابقه‌ی بزرگ ایندی ۵۰۰ نشده، به دلیل کسب بهترین زمان، در دور تعیین خط جایزه‌ی بزرگ دیترویت و انتشار فیلم مربوط به آن در شبکه‌های اجتماعی، شهرتی جهانی پیدا کرده است. در خلال این فیلم، میانگین سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت در پیست دیترویت ثبت می‌شود که با توجه به پیچ‌های متعدد آن، بسیار کم‌سابقه است. روز بعد از ضبط این فیلم کوتاه، گراهام هیل، پس از ۸ سال، در ۲ مسابقه‌ی اصلی هم، به مقام اول رسید.

ایندی 500 indy 500 2017

خودروهای کلاس ایندی و فرمول یک، در ظاهر و عملکرد فنی، شباهت زیادی با هم دارند، اما به دلیل کاربردهای کاملا متفاوت، فناوری‌های خاص خود را به همراه دارند. هر دوی این خودروها، حدود ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارند و می‌توانند به نهایت سرعتی نزدیک به ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند، اما مدل‌های حاضر در فرمول یک، توانایی ترمز‌گیری بهتری دارند درحالیکه شرکت‌کنندگان در ایندی، می‌توانند برای مدتی طولانی در سرعت‌های بسیار بالا، به حرکت ادامه دهند.

پیشرانه‌ی خودروهای ایندی، فقط توسط شورولت و هوندا ساخته می‌شوند که طبق قوانین جدید، ۲.۲ لیتری توربوشارژ با آرایش V هستند. قدرت این خودورها از ۵۰۰ تا ۷۰۰ اسب بخار متغییر است و دور موتور آنها به ۱۲ هزار دور بر دقیقه، محدود خواهد بود. در مسابقات فرمول یک امسال، پیشرانه‌های ۱.۶ لیتری توربوشارژ و ۶ سیلندر از برندهای مختلف حضور دارند که دور موتور آنها به ۱۵ هزار دور بر دقیقه محدود شده است و به لطف استفاده از سیستم‌های مدیریت انرژی هیبرید، حدود ۷۴۰ اسب بخار قدرت دارند.

پیش از این بارها شاهد مانور خودروهای فرمول یک، از طریق دوربین نصب شده، روی بدنه‌ی آنها بوده ایم. در ادامه‌ی این مطلب، می‌توانید از تماشای حرکت یک راننده‌ی حرفه‌ای ایندی، در بخش زمان‌گیری این مسابقات، لذت ببرید.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱۰۸۰p

منبع: زومیت