تلاش دولت برای صفر کردن مسیر تصدی‌گری دولتی

به گزارش ایسنا، با نزدیک شدن به راه اندازی رسمی شبکه ملی اطلاعات، شرکت شاتل هم صبح امروز ۲۷ تیرماه، پروژه‌های خود را در راستای این شبکه با حضور دکتر واعظی و جمعی از مدیران ارتباطی کشور افتتاح کرد.

 پروژه تلفن ثابت در پنج استان کشور و پروژه FTTC  شاتل از پروژه های افتتاح شده امروز در این مراسم هستند. همچنین در این برنامه، شاتل بهره برداری از دیتا سنتر پشتیبانDRP در شبکه ملی اطلاعات را نیز آغاز کرد.


محمود واعظی در این مراسم با اشاره به اینکه سیاست دولت یازدهم شکست انحصار بوده است، افزود : بر همین اساس برای ۱۷ شرکت پروانه FCP  ارایه کردیم تا هر سرویسی را که شرکت مخابرات ایران ارایه می کند این شرکت ها نیز بتوانند انجام دهند.


وی ارایه سرویس بهتر به مردم را در اولویت وزارت ارتباطات بیان کرد و گفت: با ایجاد رقابت میان شرکت ها خدمات بهتر و قیمت ارزانتر به مردم ارایه می شود و اما انحصار موجب ضرر مردم و عدم توسعه شرکت ها است.


واعظی این شور و شوق ایجاد شده در شرکتهای خصوصی را بر مبنای اعتقاد این وزارتخانه بر ایجاد بستر برای این شرکت ها عنوان و اظهار کرد: در گذشته تفکری بخش خصوصی را مقابل دولت می دانست اما امرور دولت این بخش را همکار و همراه خود در انجام کارها می داند.


وی به آغاز فعالیت شرکت های دانش بنیان در دو سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جوانان خلاق ایرانی که تحصیلات خود را در کشور تکمیل کرده اند در معتبرترین شرکت های ICT دنیا به عنوان مدیران موفق مشغول به کار هستند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تلاش دولت برای صفر کردن مسیر تصدی گری دولتی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : تا زمانی که دولت کار تصدی گری انجام می دهد امکان دارد به خاطر برخی از منافع برای بخش خصوصی مشکلاتی را ایجاد کند.


وی تصریح کرد: در ابتدای حضور در وزارت ارتباطات در هر منطقه ای درخواستی وجود داشت به شرکت مخابرات برای انجام ارجاع می شد اما در حال حاضر تعداد بسیاری شرکت در این حوزه فعال هستند که می توانند ارایه سرویس کنند.


واعظی تفکر حمایت از بخش خصوصی را در وزارت ارتباطات تفکر یک تیم و مجموعه دانست و تاکید کرد: کل مجموعه وزارت ارتباطات با تفکر حمایت از بخش خصوصی، هر کجا محدودیتی ایجاد شود می ایستد.


وی به مباحثی که در سه روز گذشته در حوزه مربوط به حوزه فیلترینگ اینترنت مطرح شده است ، اشاره و اظهار کرد: کسانی که این گونه صحبت می کنند اعتقادی به توسعه کشور ندارند و باید بدون اینکه وارد اینگونه بحث های حاشیه ای شویم به کار برای مردم ادامه دهیم.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اهمیت پروژه های بخش خصوصی در گسترش شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت : بخش خصوصی با انجام پروژه های دسترسی و و تولید محتوا، پازل شبکه ملی اطلاعات را، تکمیل می کنند.


انتهای پیام

منبع: ایسنا