تعیین قیمت محصولات ووکامرس بر اساس نقش کاربران


سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان همیگشی اموزش های بیگ تم . امیدوارم خوش و سلامت باشید . از این که با آموزش ووکامرس دیگری با شما عزیزان همراه هستم ، بسیار خوشحالم . در این بخش قراره برای شما افزونه ی جدیدی در زمینه ی ووکامرس معرفی کنیم که بتوانید با استفاده از آن برای نقش های مختلفی که در فروشگاه ووکامرس تون وجود دارد تفاوت هایی در قسمت محصولات قایل شوید ، در واقع برای هر نقش کاربری که در فروشگاه ووکامرس شما وجود دارد ، قیمت متفاوتی را در نظر بگیرید . پس برای درک بهتر این موضوع با ادامه این بخش با ما همراه شوید .

تعیین قیمت محصولات ووکامرس بر اساس نقش کاربران

حتما فروشگاه شما مشتریانی دارد که پایه ی ثابت ان می باشند و همیشه از فروشگاه شما خرید می کنند و می توان گفت عضو ثابتی از آن هستند و علاوه بر ان فروشگاه بزرگ اینترنتی شما امکان دارد که کاربرانی داشته باشد و نویسندگانی که همواره در حال رسیدگی و انجام کارهای فروشگاه شما می باشند . اگر این افراد یعنی کارمندهای فروشگاه شما و همچنین خریداران ثابت فروشگاه بخواهند محصولی را از شما خریداری کنند ، بهتر است شما برای آنها تخفیفاتی را در نظر بگیرید و برخورد شما با مشتریان چندسال تون و مشتریانی که فقط یکبار از شما خرید می کنند فرق کند !!!!!! که این می تواند یک راهی برای جذب افراد به سمت فروشگاه شما باشد .

با  انجام این کار مشتریان قدیمی خود را به خریدهای دیگری از فروشگاه خود تشویق می کنید و همچنین افراد دیگر هم تصمیم می گیرند که از فروشگاه شما محصولات خود را خریداری کنند ، در ضمن شما باید بین مشتری های فروشگاه و نقش های مختلفی که در فروشگاه خود ایجاد کرده اید ، تفاوتی قایل شوید و با توجه به نقش افراد ، قیمتی را برای آنها تعیین کنید . برای ایجاد این قابلیت لازم است که افزونه ووکامرس Woocommerce Role Based Price را دانلود کنید و در پنل وردپرس خود نصب نمایید ، که شما می توانید افزونه را از لینک زیر هم دانلود کنید :

دانلود افزونه Woocommerce Role Based Price

پس از دریافت همانند سایر افزونه های دیگر در پنل فرشگاه خود نصب نمایید و فعال سازید و سپس برای انجام تنظیمات افزونه به بخش ووکامرس بروید و پیکر بندی را انتخاب کنید و از صفحه ی تنظیمات ، تب Woocommerce Role Based Price را انتخاب کنید که در صفحه ی این تب هم ، تب های متعدد دیگری را مشاهده می کنید که در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم :

تنظیمات تب General :

  • Allowed User roles :  در کادر روبروی این بخش می توانید ، نقش های کاربری فروشگاه که مد نظرتون می باشد را وارد کنید . هر تعداد نقشی می توانید ، بنویسید .
  • Allowed product pricing : در این بخش  می توانید مشخص کنید که برای قیمت اصلی تخفیفی بگذارید یا قیمت فروش ویژه .

تنظیمات تب  USer role Rename :

این بخش برای انجام تنظیمات نقش های که تعیین کرده اید . نقش های فروشگاه خود را سفارشی سازی کنید .

تنظیمات تب Price Visibility :

  • Hide price for :  در این بخش می توانید تعیین کنید که قیمت محصول برای چه افرادی مخفی بماند و نشان داده نشود .
  • Hide Add to cart button for : این مرحله را شما می توانید برای نقش های دلخواه خود غیر فعال سازید .
  • products to Hide : برای نقش های مختلفی که دارید ، می توانید این محصول را مخفی کنید .
  • Variable products settings : نوع محصول را تعیین کنید .

سپس تنظیمات را ذخیره سازید و به ویرایش محصولات فروشگاه خود بروید و برای هر یک از محصولاتی که می خواهید نقش ها را تعیین کنید و در صفحه ی ویرایش محصول مورد نظرتون بر روی دکمه ی افزودن/ویرایش قیمت گذاری نقش کلیک کنید و در نهایت قیمت هایی را که برای نقش ها تعیین کرده اید ، وارد کنید .

دوستان عزیز نکات این اموزش برای شما عزیزان گفته شد ، با سری آموزش های بیگ تم و معرفی قالب های وردپرس با ما همراه باشید . آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما دوستان دارم .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس بازیقالب وردپرس تفریحیمنبع :بیگ تم