تعطیلی ۷۰۰ فروشگاه آنلاین در ایران


به گزارش جام جم آنلاین ،‌ جالب است بدانید بنابر آماری که بتازگی اعلام شده، در حال حاضر ۲۱۱۵ فروشگاه اینترنتی در ایران فعالیت می‌کند. به گفته حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست، در شش ماه اخیر دو میلیون مرسوله پستی در کشور جابه‌جا شده که فروشگاه‌ها و کسب و کارهای الکترونیکی سهم بالایی در آن داشته‌اند.

همچنین بنابر این آمار اعلام شده، اکنون ۲۱۱۵ فروشگاه اینترنتی مجازی در ایران فعالیت می‌کند و تاکنون ۷۰۰ فروشگاه به دلیل فعالیت غیرمجاز تعطیل شده است. حسین مهری از ساماندهی فروشگاه‌های اینترنتی گفت و خبر داد تمام فروشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیک باید نماد اعتماد را که پیش از این وزارت صنعت متولی آن بود، از شرکت ملی پست دریافت کنند.

مهری همچنین در این خصوص توضیح داد: «اکنون تمام فعالیت‌های مرتبط با حمل و نقل کالا غیر از پست در کشور غیرمجاز بوده و فعالان این حرفه باید تا مرداد سال آینده نسبت به دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند؛ در غیر این صورت جلوی فعالیت‌ آنها گرفته خواهد شد.»

استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و شیراز بیشترین ترافیک تجارت الکترونیک را طی شش ماه گذشته داشته‌اند.منبع : کلیک جام جم