تصویری از گلکسی اس ۸ فاش شد


به‌تازگی تصویری از گلکسی اس ۸ منتشر شده است که در صورت صحت داشتن جزو اولین تصاویر واقعی از پرچم‌دار آینده سامسونگ خواهد بود.

سری پرچم‌دار گلکسی اس سامسونگ همیشه از محصولات پر‌طرفدار سال محسوب می‌شوند اما این بار توجهات بیشتری روی گلکسی اس ۸ به عنوان گوشی جدید سامسونگ معطوف دارد.

پس از اتفاقاتی که برای گلکسی نوت ۷ افتاد که موجب متوقف شدن و جمع‌آوری این تلفن هوشمند از سطح بازار شد سامسونگ با چالشی رو به رو شده است که باید اعتبار از دست رفته خود را با عرضه گلکسی اس ۸ دوباره به دست آورد. البته سال جدید میلادی نیز برای کمپانی سامسونگ چندان جالب شروع نشده است.

در حال حاضر مدیرعامل کمپانی کره‌ای به‌عنوان مظنون پرونده‌ای در مورد رشوه‌گیری است که احتمال دارد به حذف این شخصیت از سمت مدیریت سامسونگ ختم شود. می‌توان گفت که شرایط چندان برای سامسونگ جالب نیست اما کمپانی کره‌ای امید دارد که بتواند با معرفی گلکسی اس ۸ شرایط را تغییر دهد.

حال به‌تازگی تصویری از گلکسی اس ۸ منتشر شده که به لطف آن می‌توان نگاهی به پرچم‌دار آینده سامسونگ انداخت. آنچه از شایعات و گزارش‌ها می‌توان برداشت کرد این است که گلکسی اس ۸ در دو مدل عرضه خواهد شد و تاریخ عرضه نیز قرار است در ۲۸ فروردین ۹۶ باشد. یکی از این دو مدل قرار است مدل استاندارد باشد و دیگری نیز از نمایشگری با ابعاد بالاتر نسبت به نسخه استاندارد بهره ببرد. البته آنچه هنوز مشخص نیست این است که آیا هر دو مدل قرار است نمایشگری با لبه‌های منحنی داشته باشند یا مانند سال گذشته شاهد نسخه فلت و نسخه‌ای با لبه‌های منحنی باشیم.

از نظر مشخصات سخت‌افزاری انتظار می‌رود که نسخه در نظر گرفته شده برای بازار آمریکا از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ بهره ببرد که دارای پردازنده ۸ هسته‌ای است و مدلی که برای بازار جهانی در نظر گرفته شده دارای جدیدترین تراشه اکسینوس سامسونگ باشد. به احتمال زیاد هر دو مدل گلکسی اس ۸ از نمایشگر سوپر آمولد با رزولوشن QHD برخوردار خواهند بود که البته نسبت به مدل‌های قبلی از نرخ نمایشگر به بدنه بالاتری بهره می‌برند. دکمه خانه در دو مدل گلکسی اس ۸ وجود نخواهد داشت؛ بنابراین در انتهای این محصولات حاشیه کمتری وجود دارد. البته وجود حاشیه کم در بالای نمایشگر نیز مشاهده خواهد شد.

در حال حاضر مشخص نیست که حسگر اسکنر اثرانگشت در جلوی گوشی وجود دارد یا به پشت محصول برده شده است. البته شایعاتی نیز وجود دارد که این حسگر در نمایشگر قرار خواهد گرفت. هفته گذشته تصویری منتشر شد که منبع گفته بود این اولین تصویر از نمونه اولیه گلکسی اس ۸ است. این تصویر با جزئیاتی که از پرچم‌دار آینده سامسونگ منتشر شده بود مطابقت داشت اما منبع خبر، فردی در شبکه مجازی ویبو بود که البته در سابقه وی می‌شد به درز اخباری که واقعیت نداشتند اشاره کرد. آنچه صحت تصویر را به چالش می‌کشید این بود که گوشی به نمایش درآمده در تصویر فاقد هرگونه دکمه فیزیکی بوده و از دکمه‌های ناوبری مجازی نیز بهره نمی‌برد.

گلکسی اس 8

بنابراین اگر آن تصویر را غیرواقعی در نظر بگیریم می‌توان تصویر جدید را اولین تصویر واقعی از گلکسی اس ۸ دانست. تصویر درواقع رندری است که توسط سازنده قاب برای تلفن‌های هوشمند به نام Ghostek طراحی شده است. این برند شناخته‌شده برای آیفون و تلفن‌های هوشمند برند گلکسی قاب می‌سازد و در تصاویر می‌توان گلکسی اس ۸ را در قاب ضدآب Atomic 3 این کمپانی مشاهده کرد. با وجود اینکه قسمتی از تلفن هوشمند در زیر قاب پنهان شده است اما می‌توان نگاهی کلی به محصول آینده سامسونگ انداخت.

گوشی گلکسی اس ۸ که در تصویر می‌توان مشاهده کرد با اطلاعات و گزارش‌هایی که تاکنون شنیده‌ایم مطابقت دارد. در این تلفن هوشمند از نمایشگر سوپرآمولد با لبه‌های منحنی استفاده شده است که البته از نسبت نمایشگر به بدنه بالایی نیز بهره می‌برد. در انتهای نمایشگر گلکسی اس ۸ خبری از دکمه خانه نیست و در پشت این محصول هم از حسگر اسکنر اثرانگشت استفاده نشده است که با در نظر گرفتن این نکات می‌توان نتیجه گرفت حسگر اسکنر اثرانگشت در نمایشگر گلکسی اس ۸ قرار دارد.

اصولا سازندگان لوازم جانبی مانند کمپانی‌هایی که قاب تولید می‌کنند اطلاعاتی از محصول در دست تولید در اختیارشان قرار می‌گیرد تا ساخت لوازم جانبی را آغاز نمایند. این اتفاق در گذشته نیز رخ داده و مشاهده کردیم که تصاویری از آیفون جدید که در قاب قرار داشتند منتشر شده است؛ بنابراین می‌توان به صحت داشتن این تصویر اطمینان کرد.

سامسونگ قصد دارد در ماه مارس یا فوریه از گلکسی اس ۸ رونمایی کرده و در ماه آوریل آن را روانه بازار کند.منبع :زومیت