تصویب رشته جدید در مقطع کارشناسی دانشکده مخابرات

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی مازوچی با اعلام خبر تصویب رشته کارشناسی پست بانک توسط کمیسیون معین دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در صورت فراهم شدن شرایط لازم برای ظرفیت سازی، در سال تحصیلی جدید و از مهرماه در این رشته دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی با اشاره اینکه رشته پست بانک در سال های ابتدای دهه هشتاد در دانشکده ارائه می شد، اما به دلیل تغییر سیاست های دانشکده و شرایط وقت ادامه پیدا نکرد، به فرآیند درخواست برای احیای این رشته اشاره کرد و گفت : پس از تغییرات مدیریتی در دانشکده در سال ۹۴ و ایجاد گروه پست، موضوع احیای این رشته در دستور کار قرار گرفت.


مازوچی ادامه داد : مذاکره و هماهنگی با پست بانک ایران (بانک تخصصی و عامل وزارت ارتباطات) برای شناخت نیازها و برگزاری جلسات مستمر به طرح درخواست برای احیای مجدد این رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی انجامید.


معاون آموزشی، پژوهشی و امور دانشجویی دانشکده با تاکید بر اینکه فرآیند پذیرش درخواست ایجاد رشته در دانشگاه جامع زمانبر بوده و نیازمند ارائه دلایل توجیهی است، گفت: طرح درس و سرفصل های آموزشی رشته پست بانک تا ۸۰ درصد نسبت به گذشته تغییر کرده و کاملاً متناسب با نیازهای پست بانک ایران طراحی و به روز آوری شده است.


وی اظهار داشت: دارندگان مدرک کاردانی در رشته های مختلف حوزه علوم انسانی، ریاضی و تجربی می توانند برای پذیرش در این رشته در کنکور دانشگاه جامع ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر