تصاویر کامپیوتری جدیدی از آیفون ۸ منتشر شد

[ad_1]

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات،با اتمام ماه می، تنها سه ماه تا رونمایی از آیفون ۸ اپل زمان باقی خواهد ماند، البته ممکن است اپل آیفونی که به مناسبت دهمین سالگرد تولید این گوشی طراحی کرده است را با نام دیگری معرفی کند برای مثال Apple iPhone Edition و Apple iPhone X. انتخاب نام iPhone X می‌تواند یک تیر با دو نشان باشد، اول اینکه حرف X به معنای متفاوت و پیشرفته بودن است و از سوی دیگر X در اعداد یونانی نشان دهنده عدد ۱۰ است.

طی هفته‌های گذشته شاهد انتشار اخبار و تصاویر مختلفی منسوب به این گوشی بودیم و اکنون چند تصویر جدید از طراحی کامپیوتری آیفون ۸ توسط اکانت Benjamin Geskin در توییتر منتشر شده است. واضح است که این‌ها تصاویر یک محصول تکمیل شده نیستند اما ظاهرا با در نظر گرفتن طرح‌ها و برنامه‌های اصلی اپل برای آیفون ۸ طراحی شده‌اند. یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های احتمالی این آیفون قرار داشتن سنسور اثر انگشت آن زیر نمایشگر لمسی‌اش است. اگرچه طی ماه‌ها گذشته درباره مشکلاتی که اپل برای پیاده سازی چنین مشخصه‌ای پیش رو دارد، زیاد خوانده‌ایم.

سامسونگ نیز در طراحی گلکسی S8 طراحی مشابهی را در سر داشت اما نتوانست این ایده را به موقع عملی کند و در نتیجه مجبور شد سنسور اثر انگشت را به جایگاهی نه چندان مناسب یعنی قاب پشتی گوشی در کنار لنز دوربین منتقل کند. این طراحی به شدت مورد انتقاد طرفداران این شرکت قرار گرفته است.

یکی دیگر از طرح‌های اپل برای آیفون ۸ انتقال سنسور اثر انگشت به قاب پشتی است. اما دایره‌ای که در قاب پشتی این تصاویر کامپیوتری مشاهده می‌کنید، محل قرارگیری لوگوی اپل است. در هر حال باید سه ماه منتظر بمانیم تا مشخص شود که اپل در نهایت کدام یک از این طراحی‌ها را برای جشن دهمین سالگرد تولید آیفون بکار خواهد گرفت.

همان طور که در تصاویر پایین می بینید یکی دیگر از قابلیت‌های احتمالی آیفون ۸ دوربین‌هایی دوال اصلی است که به صورت عمودی زیر یکدیگر قرار دارند و سنسورهایی که در بخش بالایی نمایشگر دستگاه تعبیه شده اند. احتمالا پنل پشتی دستگاه شیشه‌ای خواهد بود تا کاربران بتوانند آن را به صورت بی سیم شارژ کنند.

[ad_2]

منبع : کلیک جام جم