تحلیلگر IDC: هواوی به‌زودی در بازار چین از اپل پیشی خواهد گرفت

فرانسیسکو جرونیمو، تحلیلگر شرکت بزرگ IDC، در جدیدترین اظهاراتش گفته است که به نظر او، شرکت هواوی شانس زیادی برای کنار زدن اپل در یکی از مهم‌ترین بازارهای گوشی‌های هوشمند در تمام دنیا، یعنی بازار چین، دارد. 

جرونیمو گفته است که اپل این روزها ۱۲ درصد از سهم اسمارت‌فون‌های چین را در اختیار دارد و هواوی با داشتن سهم ۱۱.۳ درصدی به شدت کوپرتینویی‌ها را تعقیب می‌کند. تفاوت ۰.۷ درصدی سهام دو شرکت، برابر کمتر از ۴ میلیون اسمارت‌فون است.

شرکت چینی هواوی طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری بالایی در زمینه گوشی‌های هوشمند داشته است و در آینده‌ای نزدیک تراشه‌ی قدرتمند خود به نام کرین ۹۷۰ که در ساخت آن، تمرکز ویژه‌ای بر روی هوش مصنوعی داشته را عرضه می‌کند. بر اساس پیش‌بینی‌ها، تراشه‌ی کرین ۹۷۰ توانایی رقابت پایاپای با تراشه‌ی جدید اپل به نام A11 بایونیک را دارد؛ گوشی مورد انتظار آیفون ۱۰ از تراشه‌ی اِی ۱۱ بایونیک استفاده می‌کند.

هواوی روز ۲۴ مهر رسما از پرچمداران سال ۲۰۱۷ خود رونمایی کرد که جزئيات مربوط به آنها را می‌توانید به طور کامل در زومیت بخوانید. اگر این دستگاه‌های جدید بتوانند همگان را تحت تاثیر قرار دهند، قطعا تقاضا برای دستگاه‌های هواوی در کشور چین بالا خواهد رفت و این شرکت خواهد توانست اپل را تا قبل از پایان ۲۰۱۷ پشت سر بگذارد. حتی عرضه‌ی آیفون ۱۰ هم نمی‌تواند اپل را از مخصمه نجات دهد؛ چرا که گفته شده تعداد بسیار محدودی آیفون ۱۰ تا سال ۲۰۱۸ به فروش خواهند رسید. 

فرانسیسکو جرمونیو در اظهارات اخیرش گفته بود که انتظار دارد تا پایان سال، ۱۰ میلیون دستگاه از اسمارت‌فون‌های جدید نوکیا به فروش برسد.

منبع: زومیت