بی ام و سری ۸ کوپه معرفی شد؛ تولد مجدد یک اسطوره

[ad_1]

بی‌ام‌و دقایقی پیش از نمونه‌ی مفهومی کوپه‌ی سری ۸ رونمایی کرد.

قطعا تمام طرفداران بی‌ام‌و سال‌های منتظر ظهور مجدد سری ۸ بودند. اکنون بی‌ام‌و پیش از رونمایی رسمی از کوپه‌ی لوکس سری ۸ در خلال مراسم روز آینده‌ی Concorso d’Eleganza Villa d’este، دقایقی پیش به انتظار طولانی علاقه‌مندان به این خودرو پایان داد. غول خودروسازی باواریا تصاویر رسمی کانسپت بی‌ام‌و سری ۸ را منتشر کرد. 

در نمای بیرونی با زبان طراحی جدید بی‌ام‌و روبرو هستیم که پیش از این در مدل مفهومی ایکس ۲ با آن روبرو شده بودیم. خودروی GT اسپرت، بزرگ و لوکس اهداف اصلی این شرکت آلمانی در طراحی بدنه‌ی سری ۸ بوده است. دماغه‌ی کشیده و تهاجمی در کنار بخش انتهایی کوتاه با پنل‌های جانبی عضلانی، بخشی از المان‌های طراحی بدنه‌ی سری ۸ است که از آن خودرویی اسپرت و قدرتمند می‌سازد. 

هارالد کروگر مدیر عامل بی‌ام‌و در خصوص سری ۸ گفت:

عدد ۸ همواره نشانگر اوج توانایی‌های حرکتی و عملکرد بی‌نقص در میان محصولات بی‌ام‌و بوده است. سری ۸ کوپه به خوبی نشانگر تعامل بی‌نظیر میان رفتار اسپرت و عملکرد دینامیکی بالا با محیطی لوکس و باوقار خواهد بود. این خودرو رده‌ی جدیدی در محصولات بی‌ام‌و خواهد بود و ارتقای قابل توجهی را در رده‌ی خودروهای کوپه‌ی بی‌ام‌و به همراه خواهد داشت. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این خودرو هنگام عرضه به بازار، پرچمدار کوپه‌های لوکس باشد.

دماغه‌ی روبه پایین کانسپت سری ۸ رفتار تهاجمی قابل توجهی را به بینندگان القا می‌کند. جلوپنجره‌های کلیوی عظیم این خودرو نیز با شکست در خط افقی میانه‌ی خود، بیش از پیش حس خودرویی توانمند و اسپرت را تداعی می‌کند. چراغ‌های باریک و کشیده‌ی جلو نیز برخلاف زبان طراحی فعلی بی‌ام‌و، با جلوپنجره ترکیب نشده است. خطوط شکسته در کنار ورودی‌های هوای بسیار بزرگ نیز چهره‌ی تهاجمی سری ۸ را در بخش جلویی کامل کرده است تا تنها یک پیغام را به بینندگان برساند؛ این خودروی GT با نمونه‌های فعلی بازار تفاوت زیادی داشته و روح تهاجمی و خشنی دارد.

آدرین فن هایدونک مدیر بخش طراحی بی‌ام‌و در رابطه با سری ۸ کوپه گفت:

بی‌ام‌ سری ۸ کانسپت دست‌پخت ما در توسعه‌ی خودرویی با نهایت توانایی‌های حرکتی و کیفیت سواری است. این محصول، خودرویی اسپرت و لوکس است که تمامی المان‌های لازم برای ارایه‌ی دینامیک حرکتی بالا در کنار فضایی مدرن و لوکس را به همراه دارد. برای من این خودرو نمونه‌ای خالص از تحسین‌برانگیزترین ساخته‌ی صنعت خودروسازی است.

طراحی فوق‌‌العاده‌ی کانسپت سری ۸ به بخش جلویی آن محدود نمی‌شود و در قسمت انتهایی خودرو نیز شاهد نمای بی‌نظیری هستیم. این بخش از خودرو نمایی ناب از یک محصول GT را ارایه می‌دهد که می‌‌تواند نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. طراحی کوتاه و عظیم و عضلانی این بخش نشانگر خودرویی توانمند و باوقار است که در مواقع لازم خشونت زیادی به همراه خواهد داشت. چراغ‌های L شکل کشیده و باریک عقب نیز در جهت القای حس محصولی لوکس و قدرتمند طراحی شده‌‌اند.

در بخش بالایی چراغ‌ها بین‌ آن‌ها و بدنه‌ی خودرو شاهد فضایی خالی هستیم که احتمالا برای افزایش قابلیت‌های آیرودینامیکی خودرو و مشابه با چیزی که پیش از این در i8 دیده بودیم، تعبیه شده است.

سری ۸ کوپه با رنگ‌های جدیدی اعم از خاکستری بارسلونا، عرضه خواهد شد. رینگ‌های ۲۱ اینچی به کار رفته در خودرو نیز به جذابیت‌های بصری آن افزوده است و امیدواریم در نمونه‌ی نهایی نیز به کار گرفته شوند.

بی‌ام‌و در فضای داخلی سری ۸ سنگ تمام گذاشته است. کابین این خودروی مفهومی چیزی فراتر از یک خودروی لوکس مانند مرسدس بنز اس کلاس کوپه یا لکسوس LC500 است. بی‌ام‌و سعی کرده است در کنار طراحی لوکس، المان‌های اسپرت را نیز در توسعه‌ی کابین در نظر بگیرد. به همین دلیل شاهد فضایی لوکس و در عین حال ساده و اسپرت روبرو هستیم که بی‌شباهت به استون مارتین DB11 نیست. محل قرارگیری راننده ارتفاع اندکی با زمین دارد تا حس رانندگی اسپرت را به خوبی القا کند و صندلی‌ها نیز از فیبر کربن ساخته شدن‌اند تا از افزایش وزن خودرو جلوگیری شود. غربیلک فرمان نیز در عین طراحی اسپرت و تا حدودی آینده‌نگرانانه، از پوشش آلکانتارا بهره می‌برد تا کیفیت ساخت بالای خود را به رخ بکشد. پدال‌های تعویض دنده‌ی قرمز رنگ نیز یکی از المان‌های افزایش حس اسپرتی داخل اتاق سری ۸ است.

کنسول وسط نیز حجم زیادی از فضای میانی کابین را به خود اختصاص داده است. این بخش از کابین در قسمت انتهایی خود به نمایشگر بزرگ سیستم چندرسانه‌ای و اطلاعاتی iDrive ختم شده است. استفاده‌ی همگون از پوشش چرم، فیبرکربن آلومینیوم در این بخش چهره‌ی زیبایی به آن داده است. یکی از نکات قابل توجه کنسول میانی سری ۸، اهرم تعویض دنده‌ی خاص آن است که با نمونه‌های فعلی بی‌ام‌و تفاوت دارد. احتمالا بی‌ام‌و در آینده به سراغ این سبک از طراحی برای اهرم تعویض دنده‌ی خودروهای خود خواهد رفت.

دکمه‌ی استارت خودرو نیز همانند بسیاری از خودروهای سوپراسپرت، بر روی کنسول وسط و در کنار اهرم تعویض دنده تعبیه شده است. کلید کنترلی سیستم iDrive نیز تغییرات مختلفی را به خود دیده است. صفحه‌ی لمسی مشکی رنگی نیز در بالای آن قرار گرفته است که توسط شیشه‌ی مخصوص برند سواروفسکی پوشیده شده و به کاربران جهت ارتقای راحتی کار با iDrive کمک خواهد کرد.

امیدواریم بی‌ام‌و در نمونه‌ی نهایی سری ۸، تغییرات زیادی در بخش‌های مختلف خودرو به خصوص در کابین اعمال نکند. به گفته‌ی بی‌ام‌و، کانسپت سری ۸ پیش‌نمایش نزدیکی از نمونه‌ی نهایی خودرو خواهد بود. این خبر به معنای تولید یکی از زیبا‌ترین خودروهای تاریخ بی‌ام‌و در آینده‌ی نزدیک خواهد بود. 

برای مشاهده تصاویر بیشتر سری ۸ کوپه باید منتظر رونمایی رسمی این خودرو در رویداد فردا باشیم.

بی ام و سری 8 کوپه / bmw 8 series

[ad_2]

منبع :زومیت