بیل گیتس از یک گوشی اندرویدی استفاده می کند

بیل گیتس، بنیان‌گذار و مدیرعامل پیشین کمپانی مایکروسافت اعلام کرده که از گوشی‌اندرویدی استفاده می‌کند. وی در مصاحبه با شبکه‌ی تلویزیونی فاکس که روز یکشنبه انجام شده اعلام کرده که از جمله‌ی کاربران سیستم عامل اندروید کمپانی گوگل است. البته گیتس اشاره‌ای به مدل گوشی‌هوشمندی که استفاده می‌کند، نکرده است. البته وی اعلام کرده که روی گوشی هوشمند اندرویدی خود اپلیکیشن‌های زیادی را استفاده می‌کند که توسط مایکروسافت توسعه یافته است، از این‌رو به نظر می‌رسد بیل گیتس را باید یکی از خریداران گوشی گلکسی اس ۸ سامسونگ بدانیم که تحت عنوان نسخه‌ی مایکروسافت راهی بازار شده است.

مایکروسافت از ابتدای سال جاری میلادی فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ را در فروشگاه‌های خود آغاز کرده است. نسخه‌های به فروش رفته توسط مایکروسافت از وجود الپیکیشن‌هایی نظیر آفیس، وان‌درایو، کورتانا و آتلوک بهره می‌برد. تقریبا اغلب گوشی‌های هوشمند اندرویدی از اپلیکیشن‌های مورد نظر پشتیبانی می‌کنند و کاربران می‌توانند در صورت نیاز این اپلیکیشن‌ها را روی گوشی‌های خود نصب کنند، با این حال نسخه‌های به فروش رفته توسط مایکروسافت بصورت پیش فرض اپلیکیشن‌های مایکروسافت را به همراه دارند.

بیل گیتس با وجود مهاجرت به سیستم عامل اندروید و استفاده از یک گوشی اندرویدی علاقه‌ای به گوشی‌های آیفون اپل ندارد. با وجود اینکه در گذشته بیل گیتس استفاده از ایفون‌ها و آیپدهای اپل را در منزل خود ممنوع کرده بود، اما در مصاحبه با فاکس اعلام کرد که استیو جابز یک نابغه بود. گیتس البته همچنان به پی‌سی‌های ویندوزی  وفادار مانده است.

منبع: زومیت