بیت کوین نهمین مقاله‌ پر بازدید ویکی‌پدیا

مقاله‌های مرتبط:

مقاله‌ی بیت‌کوین ویکی‌پدیا در کل بیش از ۱۵ میلیون بازدید داشته که با فاصله‌ی کمی (کمتر از ۱ میلیون اختلاف) نسبت به مقاله‌ی مربوط به ایالات متحده امریکا در رده‌ی نهم قرار گرفته است. این لیست نشان می‌دهد که بیت‌کوین یک میلیون بازدید بیشتر از فیلم زن شگفت‌انگیز یا واندر وومن و ۲.۶ میلیون بازدید بیشتر از دواین داگلاس جانسون ملقب به صخره (بازیگر و کشتی کج کار آمریکایی) و ۲ میلیون بازدید بیشتر از ایلان ریو ماسک داشته است.

بیت کوین

JFG ویراستار ارشد ویکی‌پدیا در نوشته‌ای طنز بیان کرده است که بیت کوین به عنوان چیزی بسیار نامحسوس و غیرقابل لمس توصیف می‌شود، اما باز هم ممکن است سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به سهام تسلا در سال ۲۰۱۷ باشد. به گفته‌ی وی:

برای دوستانی که هنوز از این نوآوری چیز زیادی نمی‌دانند می‌نویسم؛ بیت‌کوین به خوبی طلا، درخشان‌تر از سرب، روینده‌تر از گل لاله است و می‌تواند افراد را به جنون بکشاند.

طلا انسان‌های جسور و بی‌پروا را ثروت‌مند و غنی می‌کند و بیت‌کوین احمق‌ها را برای جبران آن تحت اختیار گرفته است. ممکن است شما در استخری از طلا شیرجه بزنید اما همه‌ی آن را در یک نزاع از دست بدهید؛ به طرز عجیبی، می‌توانید امروز طلا بخرید و آن را فراموش کنید تا زمانی که نوه‌ی بزرگ شما آن را تبدیل به پول کند. «پیش‌خرید پول» که شدیدا وسوسه‌انگیز بود به غیرقابل لمس‌ترین دارایی کل دوران تبدیل شد، البته به عنوان ابزاری برای پرداخت کاملا نامناسب است. با همه‌ی این اوصاف، حداقل در سال ۲۰۱۷ بیت کوین سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به سهام تسلا است!

مقاله‌های مرتبط:

به نظر می‌رسد که سایر ارزهای دیجیتالی مطرح دنیا از نظر محبوبیت در میان مردم فاصله‌ی زیادی با بیت‌کوین داشته باشند؛ هیچ مقاله‌ی دیگری در رابطه با ارز دیجیتال در این لیست ۵۰ تایی قرار نگرفته است. اما از میان ۵۰۰۰ مقاله‌ی محبوب هفته‌ی گذشته ۴ مقاله مربوط به ارز دیجیتال است: بیت‌کوین (۳۵۴)، بلاک‌چین (۳۱۲)، ارز دیجیتال (۱۲۷۳) و اتریوم (۳۷۱۰).

این روزها مردم موارد بیشتری در رابطه با بلاک‌چین را نسبت به بیت‌کویت جستجو می‌کنند که نشان می‌دهد عمیق‌تر از گذشته به مطالعه و درک دنیای ارز دیجیتال و تکنولوژی حاکم بر آن، علاقه‌مند شده‌اند. با این حال چه کسی معتقد است که بیت‌کوین در حال ورود به فرهنگ عامه‌ی مردم است؟

منبع: زومیت