بهترین مقالات زومیت در هفته چهارم خرداد

آخر هفته فرصت خوبی برای انجام کار‌های متفرقه و مطالعه است. زومیت در هفته‌ی گذشته مقالاتی تحلیلی در شاخه‌های مختلف منتشر کرد که در ادامه می‌توانید  آن‌ها را مطالعه کنید.

فناوری

دو غول بزرگ کره‌ای ال‌جی و سامسونگ همواره رقیبی برای یکدیگر شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه ال‌جی بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی پنل‌های اولد در جهان برای تلویزیون‌ها است، سامسونگ نیز با معرفی فناوری به ظاهر جدید کیولد در پی رقابت با این کمپانی است، در مقاله‌ای به بررسی اولد و کیولد و تفاوت‌های این دو فناوری با وجود تشابه اسمی آن‌ها پرداخته‌ایم.

این روزها بسیار از شبکه‌های ارتباطی ۵G می شنویم. بسیاری از اپراتورهای مخابراتی با همکاری کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی تولید تجهیزات مخابراتی در فاز آزمایشی هستند و در این در حالی است که هنوز استانداردهای مدونی برای شبکه‌های ۵G تعیین نشده است. برای آشنایی بیشتر با شبکه‌های ۵G و کاربردهای آن می‌توانید مقاله‌ای را که در این خصوص منتشر شده مطالعه کنید.

اپل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود از انواع محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری رونمایی کرد. iOS 11 به عنوان نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مخصوص آیفون و آیپد‌های اپل با تغییرات گسترده‌ای همراه شده است. در زومیت به بررسی موشکافانه‌ی iOS 11 به همراه ۳۶ ویژگی جدید آن پرداخته‌ایم. همچنین با توجه به اینکه آیپد پروهای جدید اپل به عنوان رقیبی برای سرفیس پرو ۲۰۱۷ مایکروسافت به شمار می‌روند، این دو محصول را نیز روبروی هم قرار داده‌ایم.

اگر جزو افرادی هستید که همچنان از کامپیوترهای رومیزی استفاده کرده و اعتقاد دارید که باید ماژول‌های استفاده شده نیز باید به انتخاب خودتان باشد، پس بهتر است به مقاله‌ای را که به بررسی برتری دو ایده‌ی استفاده از رم بیشتر یا رم سریع‌تر پرداخته، مطالعه کنید.

ال‌جی جی ۶ و گلکسی اس ۸ سامسونگ، پرچمداران جدید دو غول کره‌ای هستند که امسال سعی دارند تا با ویژگی‌های جدیدی نظر کاربران را به خود جلب کنند. در زومیت طی مقالاتی به بررسی دقیق تراشه‌ی اکسینوس ۸۸۹۵ مورد استفاده در گلکسی اس ۸ پرداخته و دوربین دوگانه ال‌جی جی ۶ را نیز از نظر گذرانده‌ایم.

علمی

مریخ نام نزدیک‌ترین سیاره به زمین است که در طول سال‌های گذشته دانشمندان آن را بهترین گزینه برای مهاجرت از زمین خوانده‌اند. تلاش‌های کمپانی‌هایی نظیر اسپیس ایکس نیز حول ایده‌ی رفت و آمد به مریخ و کلونی‌سازی در این سیاره گسترش پیدا کرده است. در صورتی که دوست دارید تا مریخ را بشناسید، مقاله‌ی از پیدایش تا عصر حاضر مریخ را مطالعه کنید.

گری کاسپارف، شطرنج‌باز نام آشنایی است که چندین بار نیز در برابر هوش مصنوعی قرار گرفته است. وی در مصاحبه‌ای به بیان نظراتش در خصوص هوش مصنوعی پرداخته که قسمت دوم آن در هفته‌ی چهارم خرداد ماه منتشر شده است.

کسب و کار

بازاریابی محتوا یکی از مفاهیم جدید دنیا است که هدف از آن جلب اعتماد و نظر مخاطبان به یک برند و کسب و کار از طریق تولید و اشتراک‌گذاری محتوای با ارزش به جای تبلیغات سنتی است. اما چه راه‌هایی وجود دارد تا بهره‌وری بازاریابی محتوا افزایش یابد؟ در زومیت به بررسی راهکارهای افزایش بهره‌وری محتوا پرداخته‌ایم.

در بخش کسب و کار هفته‌ی گذشته نیز همچون همیشه دو بخش بیوگرافی و داستان برند را داشتیم. در بخش داستان برند به سراغ بزرگ‌ترین کافی شاپ زنجیره‌ای جهان یا همان استارباکس رفتیم که امروزه در تمام نقاط جهان می‌توان آن را مشاهده کرد. در بخش بیوگرافی نیز به سراغ ساتیا نادلای هندی رفته‌ایم که موفق شد با در پیش گرفتن سیاست‌های متفاوت و البته تاثیرگذار، مایکروسافت را دوباره در مسیر صحیح و بازگشت به روزهای اوج قرار دهد.

خودرو

پس از نهایی شدن توافق برجام یکی از حوزه‌هایی که در کشورمان تحت تاثیر این توافق قرار گرفت، بازار خودرو بود. امضای توافقنامه‌های همکاری بین کمپانی‌های خودروسازی پای رنو را به کشورمان باز کرد. رنو کولئوس یکی از مدل‌هایی است که وارد کشورمان شده و در زومیت به بررسی مشخصات، قیمت و تمام جزئیات آن خواهیم پرداخت.

منبع: زومیت