بدون دسته بندی

بهترین لوله بازکنی در پردیس


در مورد گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

در مورد گرفتگی لوله فاضلاب چه باید کرد؟

مشکلات لوله کشی ناشی از گرفتگی لوله های فاضلاب می تواند برای صاحبان خانه گران و ناامید کننده باشد. AHS علائم یک مشکل و زمان تماس با متخصص را توضیح می دهد.
لوله بازکنی در پردیس
مسدود شدن خطوط فاضلاب

گرفتگی لوله های فاضلاب برای بسیاری از صاحب خانه ها سردرد است ، اما مسدود شدن خط لوله فاضلاب در سطح کاملاً دیگری قرار دارد. هنگامی که یک خط اصلی فاضلاب مسدود شده است ، خروج هرگونه فاضلاب سیاه یا خاکستری از سیستم لوله کشی خانه شما دشوار یا غیرممکن است. بجای شستشوی تمیز ، همه زباله هایی که سعی می کنید از خانه خارج کنید در لوله ها باقی می مانند و در نهایت از طریق زهکشی های خود به عقب برمی گردند لوله باز کن در پردیس میتواند در باز کردن گرفتگی لوله ها کمک شما نماید.

اگر با این مشکل روبرو هستید ، باید انسداد خط را باز کنید. پاکسازی خط فاضلاب سرگرم کننده نیست ، اما لازم است که خانه شما بدون مشکل کار کند.

برای تعمیر خط لوله فاضلاب به کمک نیاز دارید؟ اکنون به یک حرفه ای نیاز دارید؟ فقط با چند کلیک یک دستگاه حرفه ای تعمیرات حرفه ای خانه را با لوله بازکنی در پردیس رزرو کنید. برای رزرو هم اکنون اینجا را کلیک کنید . *در اکثر بازارهای عمده موجود است. خدمات بر اساس بازار متفاوت است.

لوله بازکنی در پردیس
آیا فاضلاب اصلی من مسدود شده است؟

صداهای غرغر غریبی از توالت شما می آید. هنگام کار با ماشین لباسشویی آب از دوش شما بیرون می زند. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اگر فاضلاب از مخزن دوش خارج می شود به چه معناست؟ اینها برخی از نشانه هایی است که ممکن است دچار گرفتگی خط لوله فاضلاب اصلی شده باشید – یک مشکل جدی در لوله کشی.

مسدود شدن لوله تخلیه فاضلاب می تواند بر لوله کشی کل خانه شما تأثیر بگذارد. در موارد شدید ، ممکن است فاضلاب خام از فاضلاب خارج شود. و هیچ کس این را نمی خواهد.
علت گرفتگی خط لوله فاضلاب چیست؟

در بیشتر موارد ، به ویژه در خانه های قدیمی ، ریشه درختان می تواند عملکرد روان سیستم فاضلاب شما را مختل کند. با جذب گرما و رطوبت خط لوله فاضلاب ، ریشه های درخت از طریق ترک های ریز یا اتصالات شل شده در لوله وارد می شوند. ریشه ها با تغذیه از مواد مغذی فراوانی که در آنجا پیدا می کنند ، رشد کرده و انسداد خط لوله فاضلاب را ایجاد می کنند. در نهایت ، کاغذ توالت یا بقایای دیگر روی ریشه ها چسبیده و مانع از جریان آب از طریق خط اصلی تخلیه فاضلاب می شود.

شستشوی محصولات بهداشتی مانند دستمال کاغذی ، دستمال کاغذی صورت ، محصولات بهداشتی زنانه یا حتی دستمال توالت بسیار ضخیم نیز می تواند خط فاضلاب شما را مسدود کند. با این حال ، این بسیار کمتر مشکل ایجاد می کند. با فرض این که این موارد به اندازه کافی پیشرفت کنند ، قطر لوله های فاضلاب معمولاً 6 اینچ است . به عبارت دیگر ، مواد سست زیادی برای بستن آنها نیاز است.
علائم گرفتگی خط لوله فاضلاب

مراقب این علائم هشداردهنده اولیه مسدود یا مسدود شدن خط فاضلاب باشید تا بتوانید مشکل را قبل از اینکه به یک اورژانس گران قیمت تبدیل شود برطرف کنید.

با وجود تمام تلاش شما برای پاکسازی ، تخلیه های شما به آرامی کار می کنند . اگر تمام نکات رفع انسداد DIY در این لیست را امتحان کرده اید و هنوز به نظر نمی رسد راه حلی برای آن پیدا کنید ، به احتمال زیاد انسداد در خط فاضلاب شما است.
چندین لوله کشی لوله به طور همزمان مسدود شده است. اگر سرویس های بهداشتی ، سینک آشپزخانه و وان یا دوش شما همه پشتیبان هستند ، احتمالاً لوله فاضلاب مسدود شده است. توالت ها مستقیم ترین مسیر را به سمت فاضلاب و همچنین بزرگترین خط تخلیه دارند. اگر گرفتگی در خط لوله فاضلاب شما باشد ، احتمالاً ابتدا با توالت خود مشکل دارید. اگر سرویس های بهداشتی شما خوب کار می کنند در حالی که سایر وسایل خانه هنوز تخلیه نمی شوند یا به طور کامل پشتیبان گیری می شوند ، احتمالاً توقف در خط اصلی فاضلاب خود ندارید
با لوله باز کن در پردیس موفقیت را به دست آورید.
هنگام شستن توالت ، آب به داخل وان یا دوش می آید. هنگامی که خط فاضلاب شما مسدود شده باشد ، آب نمی تواند از تخلیه خارج شود. در عوض ، لوله ها به عقب برمی گردند و در پایین ترین نقطه – معمولاً تخلیه دوش – بیرون می آیند .
وقتی در سینک حمام آب می ریزید ، توالت فرنگی حباب می زند و غرغره می کند. این حباب به دلیل حبس شدن هوا در سیستم لوله کشی است. آب را در سینک ظرفشویی نزدیکترین توالت به مدت یک دقیقه جاری کنید. اگر حباب توالت فرنگی (غرغره می کند) یا سطح آب توالت بالا می رود ، ممکن است خط فاضلاب مسدود شده باشد.
وقتی ماشین لباسشویی شما تخلیه می شود ، توالت سرریز می شود یا آب در وان یا دوش قرار می گیرد. اگر توالت ها هنوز خوب شستشو می دهند ، احتمالاً خط فاضلاب مسدود ندارید.

یک توالت فرنگی آهسته معمولاً علامت خط لوله فاضلاب پشتیبان نیست و همچنین یک لوله تخلیه کند یا به راحتی مسدود شده در خانه شما نیست.

معمولاً با تمام لوله های فاضلاب خانه خود ، به ویژه توالت ها ، مشکل خواهید داشت – و همه توالت ها به یکباره خواهد بود. اگر همه توالت های شما باعث آبریز شدن زهکشی های دیگر در هنگام شستشو می شوند یا در صورت استفاده از وسایل دیگر سرریز می شوند ، نگران نباشید که نمی دانید چگونه توالت را به درستی فرو ببرید – مشکل خط لوله فاضلاب شما است ، که متأسفانه نگرانی بسیار بزرگتری است.

اگر فکر می کنید خط فاضلاب اصلی شما مسدود شده است ، می توانید بیرون بروید و درپوش لوله تخلیه خط اصلی را بردارید تا فشار در سیستم کاهش یابد. مراقب باشید و هنگام کشیدن آن به یک طرف بایستید – هرگونه مواد زائد که در لوله کشی خانه شما جمع شده اند ، بیرون می ریزد. این باید به لوله های شما اجازه تخلیه بدهد تا شما (یا یک لوله کش) بتوانید با رفع گرفتگی به محل کار خود برسید.
تشخیص گرفتگی خط لوله فاضلاب

مشخص شدن علت گرفتگی خط فاضلاب ممکن است نیاز به بازرسی دوربین داشته باشد ، که در آن می توان یک دوربین را داخل خط قرار داد تا به دنبال مناطقی باشد که خط شکسته یا فرو ریخته است یا ریشه هایی در خط نفوذ می کنند. این ایده خوبی است که قبل از شروع به ریختن مواد شیمیایی در خط اصلی فاضلاب یا تلاش برای پاکسازی خط از طریق آب ، فشار قوی یا وسایل دیگر ، مشکل را از طریق بازرسی دوربین تشخیص دهید. لوله بازکنی در پردیس

اگر در خط لوله فاضلاب شما شکستگی ایجاد شود ، وقت خود را برای پاک کردن خط با یک حفره تلف می کنید و نیازی به افزودن مواد شیمیایی خطرناک و سمی به مخلوط نیست. اگر خط شما سقوط کرد ، باید آن را تعویض کنید.
نحوه رفع انسداد خط فاضلاب

مسدود شدن خط فاضلاب می تواند خانه شما را غیرقابل زندگی کند. بدون داشتن دستشویی یا سینک ظرفشویی ، نمی توانید با خیال راحت در خانه خود بمانید. خوشبختانه ، شما می توانید اقدامات فوری را برای بازگرداندن سیستم لوله کشی خود به حالت سالم انجام دهید تا شما و خانواده خود بتوانید به خانه خود بازگردیدلوله باز کن در پردیس میتواند شما را به حل مشکل گرفتگی لوله ها کمک کند.

فشار را رها کنید. وقتی برای اولین بار متوجه علائم گرفتگی خط فاضلاب شدید ، آب را در منبع اصلی (یا سطح خیابان) خاموش کنید . حیاط ، زیرزمین یا سقف خود را بررسی کنید و ببینید آیا می توانید خط تمیز کردن فاضلاب خود را پیدا کنید. این معمولاً یک لوله سفید کوتاه و قطر حدود 3 تا 4 اینچ است و با درپوش پیچ بسته می شود. پس از مشخص شدن خط پاکسازی ، کلاهک را بردارید. این امر باید فشار موجود در خط فاضلاب را کاهش داده و هر آبی را که به خانه شما وارد شده است مجبور به تخلیه شود.
پاکسازی شیمیایی تخلیه. اگر ریشه درختان عامل گرفتگی لوله فاضلاب شما است ، می توانید از مواد شیمیایی برای از بین بردن آنها استفاده کنید. برخی از لوله کش ها توصیه می کنند که سولفات مس را در توالت بکشید تا ریشه درختان از بین برود ، اما این ماده به سرعت از بین می رود ، به این معنی که ممکن است مجبور شوید چندین بار برنامه را برای رفع گرفتگی تکرار کنید. توجه داشته باشید که سولفات مس برای سیستم های سپتیک بی خطر نیست و استفاده از آن در برخی از شهرداری ها ممنوع است. اگر سولفات مس گزینه مناسبی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب نیست ، سعی کنید یک فوم ریشه زا حاوی علف کش دیکلوبنیل را در توالت خود بریزید . فوم به لوله ها می چسبد و ریشه درخت را در عرض چند ساعت از بین می برد. با این حال ، ممکن است چند ماه طول بکشد تا ریشه های مرده به طور کامل از سیستم فاضلاب شما خارج شوند.
نظافت مکانیکی تخلیه. متخصصان نظافت فاضلاب چند ابزار در اختیار دارند تا گرفتگی خطوط اصلی فاضلاب را مسدود کنند. یکی از م effectiveثرترین آنها یک کابل انعطاف پذیر با طراحی خاص است که در بین مردم به عنوان مار شکارچی یا مار تخلیه کننده شناخته می شود. غلتک اغلب به کمک نیرو-حتی برخی از آنها بر روی کامیون نصب شده است-و می تواند به صورت فشرده در قسمت فاضلاب تغذیه شود تا زمانی که لوله کش قادر به رسیدن و شکستن گرفتگی باشد. لوله کش ها همچنین ممکن است از یک جت آب فشار قوی برای ریختن ریشه ها و سایر زباله ها در خط فاضلاب استفاده کنند.لوله بازکنی در پردیس در حالی که می توانید این ابزارها را اجاره کنید و خودتان این کار را انجام دهید ، هر دو در صورت استفاده نادرست می توانند به لوله های شما آسیب برسانند. تمیز کردن لوله های فاضلاب مسدود شده بهترین کاری است که به متخصصان واگذار می شود. خدمات نظافت فاضلاب موجود است تا خدمات لوله کشی اضطراری را برای پاکسازی خطوط تخلیه 24 ساعت شبانه روز در اکثر نقاط ارائه دهد.
بازرسی دوربین. اگر لوله یا فاضلاب آب لوله فاضلاب را مسدود نمی کند ، می توانید یک بازرسی بصری (دوربین) برای تعیین علت انسداد درخواست کنید. دوربین مینیاتوری می تواند ترک ها و شکستگی های لوله فاضلاب را نشان دهد و همچنین مشکلاتی در خط که ممکن است توجه بخش بهداشت محلی شما را جلب کند ، نشان دهد.

اگر مجبور هستید خط لوله فاضلاب اصلی خود را با دوربین بازرسی کنید ، لوله کش اضطراری که کار را انجام می دهد باید از داده های دوربین برای نشان دادن محل خط لوله فاضلاب در سطح زمین با استفاده از رنگ یا ابزار علامت گذاری دیگر استفاده کند. در صورت نیاز به تعویض بخشی از خط ، آگاهی از محل خط لوله فاضلاب بعداً مفید خواهد بود. شما همچنین باید یک نسخه از ویدیو را از بازرسی دوربین تهیه کنید ، که اکثر لوله کش ها می توانند در قالب دیجیتال در اختیار شما قرار دهند.

لوله بازکنی در پردیس

هزینه پاکسازی خط لوله فاضلاب چقدر است؟

خدمات لوله کشی اضطراری با استفاده از یک چنگال برقی قدرتمند ، هرگونه مواد نرم را در خط لوله اصلی فاضلاب منزل شما برش می دهد ، آن را خرد کرده و به فاضلاب اصلی ارسال می کند. برای پاکسازی فاضلاب به لوله کش نیاز است تا کلاهک زهکشی روی خط اصلی فاضلاب شما را باز کرده و لوله را تا زمان برخورد با انسداد وارد لوله کند. حبه حتی به اندازه ای قدرتمند است که می تواند ریشه درختان را از خط فاضلاب شما پاک کند. اما هزینه تمیز کردن خطوط فاضلاب شما می تواند بسیار زیاد باشد – تمیز کردن خط فاضلاب اصلی شما 350 تا 450 دلار هزینه دارد .

لوله کش ها همچنین می توانند از تجهیزات جاروبرقی دوار یا ابزارهای فشار قوی آب برای رفع گرفتگی های خطوط شاخه در لوله کشی شما استفاده کنند. خطوط انشعابی خطوطی هستند که از وسایل شما به خط اصلی فاضلاب شما می روند. هزینه رفع گرفتگی از یکی از لوله کشی های لوله کشی منزل شما به همان اندازه است که رفع گرفتگی از خط اصلی فاضلاب شما.
آیا روکش گارانتی منزل مسدود شده لوله فاضلاب را تمیز می کند؟

اگر دارای ضمانت خانه با لوله بازکنی در پردیس هستید ، می توانید گرفتگی لوله کشی لوله های فاضلاب اصلی منزل خود را تنها با هزینه کارمزد خدمات تجاری برطرف کنید. انسداد خطوط تخلیه جانبی شما تا 100 فوت از نقطه دسترسی پوشیده شده است. لوله بازکنی در پردیس
یکی از بهترین راه ها برای محافظت از خانه و آرامش خاطر شما ، ضمانت خانه از طرف American Home Shield است. طرح سیستم های ما پوشش لوله کشی و لوله کشی خانه شما را فراهم می کند . همین امروز یک پیشنهاد رایگان دریافت کنید.
لوله بازکنی در پردیس

5 روش طبیعی برای رفع گرفتگی سینک حمام

گاهی اوقات یک سینک دستشویی مسدود شده به چیزی بیشتر از چنگال قدیمی مدرسه یا یک دوز Drano نیاز دارد. 5 روش طبیعی برای رفع گرفتگی سینک حمام را بیاموزید برای تماس با بهترین لوله باز کنی در پردیس با ما در ارتباط باشید.

صفحه اصلی » وبلاگ » 5 روش طبیعی رفع گرفتگی سینک حمام | چگونه-چگونه هیلر

گاهی اوقات یک سینک دستشویی مسدود شده به چیزی بیشتر از چنگال قدیمی مدرسه یا یک دوز Drano نیاز دارد. در واقع ، ما قصد داریم روش هایی را برای رفع گرفتگی زهکشی به شما آموزش دهیم .

سینک های حمام می توانند مشکل باشند زیرا مو ، کف صابون ، خمیردندان و سایر مواد شیمیایی نظافت می توانند یک گرفتگی تقریبا غیرقابل نفوذ ایجاد کنند. اما قبل از اینکه با یک لوله کش تماس بگیرید ، تعدادی روش جایگزین برای رفع گرفتگی وجود دارد که بسیار آسان و از همه مهمتر ارزان هستند.
5 روش طبیعی برای رفع گرفتگی سینک حمام

اگرچه ما روی سینک های حمام تمرکز می کنیم ، اما بسیاری از این روش های رفع گرفتگی تخلیه را می توان در سایر فاضلاب ها نیز اعمال کرد.

روشهای زیر امتحان شده است و هیچکدام از آنها حاوی مواد شیمیایی ساینده و سمی نیستند:
1. جوش شیرین و سرکه

این یک روش قدیمی برای انسداد فاضلاب است که ثابت شده است در سینک های حمام بسیار موثر است. به سادگی 1/3 فنجان جوش شیرین را با 1/3 فنجان سرکه در یک فنجان اندازه گیری مخلوط کنید .

این مخلوط بلافاصله شروع به گاز گرفتن می کند و باید فوراً در تخلیه ریخته شود. عملکرد گازدار چیزی است که به موهای زائد و موهای زائد کمک می کند. اجازه دهید حدود یک ساعت بماند ، سپس آن را با آب داغ بشویید.
2. جوش شیرین و نمک

ترکیب موثر دیگر جوش شیرین و نمک است. 1/2 فنجان از هر کدام را مخلوط کرده و مخلوط را در آبکش بریزید .

حدود پانزده دقیقه صبر کنید و سپس آب جوش را نیز در آبکش بریزید. هر سه جزء یک واکنش شیمیایی بسیار تهاجمی ایجاد می کنند و می توانند برخی از دریچه های سخت تر سینک ظرفشویی را مسدود کنند. برای 31 استفاده شگفت انگیز از جوش شیرین اینجا را کلیک کنید .
3. آب جوش

این کار به طور شگفت انگیزی با برخی از گرفتگی های حمام کار می کند – به ویژه درهای مسدود شده به دلیل کف صابون. آب جوش زمانی م drainثر است که تخلیه آهسته انجام شود و مقدار زیادی آب گرم در سینک ظرفشویی نشسته باشد. یک کتری یا قابلمه بزرگ را با آب پر کنید و آن را به جوش بیاورید. آب را در سه یا چهار مرحله مختلف داخل آبکش بریزید. اگر این روش م toثر باشد ، نتایج باید نسبتاً سریع باشد.
4. خلاء مرطوب و خشک

جاروبرقی مرطوب و خشک مغازه یک وسیله ایده آل برای کمک به گرفتگی های سرسخت است. ممکن است لازم باشد یک مهر و موم برای شلنگ ایجاد کنید تا به طور موثر انسداد را از بین ببرد (مانند بالای بطری نوشابه پلاستیکی یا سر پیستون). خلاء خود را روی بالاترین میزان مایعات تنظیم کنید و بقیه کار را به فروشگاه خالی بگذارید. مکش قوی معمولاً به اندازه ای قوی است که می تواند هر چیزی را که لوله کشی را مسدود کرده است برطرف کندلوله بازکنی در پردیس.
5. آویز سیم

این روش برای آخرین بار ذخیره می شود زیرا بیشترین روش را دارد. اگر می توانید با استفاده از یکی از روشهای بالا ، زهکشی خود را مسدود کنید ، می توانید از این پروژه اجتناب کنید. در غیر این صورت ، استفاده از آویز سیمی باید سخت ترین مسمومیت را برطرف کند.

مواد: آویز سیم ، انبردست (برای خم شدن سیم) ، دستکش لاستیکی و ظرف برای گرفتن آب اضافی.

از تصویر زیر به عنوان مرجع استفاده کنید:

چگونه می توان درپوش سینک حمام را برای رفع گرفتگی تخلیه جدا کرد

لوله بازکنی در پردیس

آب را خاموش کنید ، همه چیز زیر سینک را تمیز کنید ، یک سطل برای آب اضافی قرار دهید و درپوش را به طور کامل ببندید.
کار بعدی که باید انجام دهید این است که دریچه ظرفشویی حمام را بردارید. برای انجام این کار ، زیر سینک ظرفشویی بروید و با فشار دادن گیره فنر ، دریچه را رها کنید تا میله محوری از بند شکاف برداشته شود. هنگامی که میله محوری از بند شکاف برداشته می شود ، دریچه باید درست از سینک شما بالا و بیرون بیایدبرای اینکه از خدمات لوله باز کنی در پردیس اطلاع یابید با ما در تماس باشید.
این جایی است که ناخالص است ، بنابراین مطمئن شوید که دستکش لاستیکی خود را پوشیده اید. با شل شدن دریچه ، می توانید آن را از مخزن سینک خارج کنید. اینجاست که باید مکانیزم درپوش را از هرگونه آلودگی ، مو و زباله تمیز کنید. برای این کار سینک حمام خود را روشن نکنید! در صورت نیاز به آب ، از سینک متفاوت برای تمیز کردن درپوش استفاده کنید. سفید کننده و مالیدن الکل باید کمک کند.
پس از تمیز کردن مکانیزم توقف ، می خواهید آویز سیم خود را بگیرید و آن را به شکلی خم کنید که به شما کمک می کند تکه های مو و مو را ببندید. به شکل یک خراش پشت یا قلاب ماهیگیری فکر کنید. هنگامی که شکل مناسب را داشتید ، قلاب را به داخل تخلیه بریزید و هنگامی که احساس انسداد کردید ، شروع به چرخاندن و حرکت آویز کنید تا جایی که می توانید تراکم را بگیرید.
سعی کنید تا جایی که می توانید گیره را با آویز سیم بردارید. همچنین می توانید از مسواک قدیمی برای تمیز کردن قسمت های داخلی لوله استفاده کنید. برخی موها و موها نیز ممکن است بتوانند از طریق دهانه ای که میله محوری برداشته شده است بیرون کشیده شوندلوله بازکنی در پردیس.
اگر فکر می کنید یک گرفتگی بزرگ در پیچ P لوله وجود دارد ، جایی که نمی توانید با آویز به آن برسید ، ممکن است لازم باشد قسمت P-bend لوله را باز کنید. بسته به شدت گرفتگی ، ممکن است ضروری باشد یا نباشد.
همه چیز را دوباره کنار هم قرار دهید. مقداری آب داغ در آبریز بریزید تا نتایج تمام کارهای سخت خود را آزمایش کنید. پس از مونتاژ مجدد همه قطعات ، در حالی که آنجا هستید ، همه چیز را از نظر نشتی و خوردگی بررسی کنید.

تمیز کردن تله -لوله u شکل زیر سینک ظرفشویی "تله" نامیده می شود و در صورت مشکل با گرفتگی مشکل ، مکان خوبی برای شروع است. این روش ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد ، اما بسیار ساده است و فقط به سطل و آچار لوله کش نیاز دارد.

سطل را زیر لوله u شکل قرار دهید (برای گرفتن آب) و سپس مهره های لغزش را در دو انتهای لوله شل کنید. لوله را بردارید و در صورت امکان ، هر چیزی را که داخل آن است در سطل خالی کنید.

ممکن است برای برداشتن بقایای داخل لوله به سیم احتیاج داشته باشید. بعد از اینکه "تله" را کاملاً تمیز کردید ، مقداری آب از آن عبور دهید و سپس دوباره وصل کنید.
ما یکی از بهترین لوله بازکنی در پردیس هستیم
این ویدئو را تماشا کنید تا بیاموزید که چگونه می توانید آب لوله کشی وان حمام خود را رفع کنید:

اگر این روش ها را امتحان می کنید و هنوز نمی توانید سینک ظرفشویی خود را باز کنید ، همین امروز با هیلر تماس بگیرید ! لوله کش های حرفه ای ما با 100٪ ضمانت بازگشت وجه مشکل شما را برطرف می کنند.

ما تمام جنبه های لوله کشی از جمله نصب (و جایگزینی) ، نگهداری ، تشخیص نشت ، تعمیر و موارد دیگر را پوشش می دهیم!
لوله بازکنی در پردیسبرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat