بهترین فرمان‌های گوگل اسیستنت در اندروید و آی او اس

گوگل اسیستنت، دستیار شخصی گوگل، یکی از تواناترین دستیارهای دیجیتال است. این دستیار می‌تواند شما را به نزدیک‌ترین رستوران راهنمایی کند، برای قرارهای ملاقاتتان، یادآور تنظیم کند یا لینک فیلم‌های با رتبه‌ی بالا را به شما ارائه دهد. این موارد تنها بخشی از قابلیت‌های این دستیار هستند. اکنون حتی سرویس‌های شخص ثالث هم با گوگل اسیستنت یکپارچه شده‌اند و می‌توانید با چند فرمان، تاکسی بخواهید، غذا سفارش دهید و بسیاری موارد دیگر.

تریویای I’m feeling lucky را بازی کنید

trivia google assistant

گوگل یکی از جامع‌ترین منابع حقیقت‌ها و رویدادهای جاری است. گوگل اسیستنت این ویژگی را در تریویای Lucky به کار برده است. بگویید: «OK Google, I’m feeling lucky.» بازی تعاملی گوگل با چهار شرکت‌کننده در برابر دانش عظیم موتور جستجوی گوگل آغاز خواهد شد. این بازی مانند بازی‌های کلاسیکی چون QuizUp و Trivia Crack، پنج سؤال تصادفی در مورد اشخاص، مکان‌ها و … در مدت‌زمان مشخص می‌پرسد. این بازی با موسیقی زمینه، نمایش واکنش بینندگان، زنگ و یک مجری که شرکت‌کنندگان را با اسامی مستعاری چون حباب یا کیک فنجانی صدا می‌زند، بسیار جالب است.

به گوی بلورین بنگر!

Google assistant

اگر در مورد مسئله‌ای دودل هستید، گوگل اسیستنت با کمک گویی بلورین به تصمیم‌گیری شما کمک می‌کند. بگویید: «.Ok Google, ask the crystal ball» در اینجا گوگل اسیستنت به یک فالگیر تبدیل می‌شود. گوگل اسیستنت در قامت یک فالگیر به شما می‌گوید: «بگذار یک رومیزی عجیب و مناسب پیدا کنم!»، «اگر می‌توانی نزدیک‌تر شو. نزدیک‌تر. بله. بله!» حال شما می‌توانید سؤال خود را بپرسید و پاسخ بله یا خیر دریافت کنید.

اگر عجله دارید، گوگل اسیستنت پاسخ‌های تصادفی در قالب سکه انداختن را هم به شما ارائه می‌کند. بگویید: «Ok Google! flip a coin» و گوگل اسیستنت هرچقدر بخواهید این کار را برایتان انجام می‌دهد.

بازی کنید

Google assistant

با وجود گوگل اسیستنت دیگر هیچ‌گاه حوصله‌تان سر نمی‌رود.

اگر به مهارت‌های نویسندگی خلاق خود غره هستید، Mad Libs را امتحان کنید. در این بازی‌ باید با اسم‌ها، صفت‌ها و فعل‌ها، جمله‌های ناقص را کامل کنید. گوگل اسیستنت کلماتی را به‌صورت تصادفی بیان می‌کند و شما باید بقیه‌ی جمله را کامل کنید. جمله‌ی نهایی معمولا بسیار خنده‌دار خواهد بود.

اگر از Mad-libs خوشتان نمی‌آید، بازی‌های دیگری هم هست. مجموعه‌ی بازی‌های doodle با گفتن جمله‌ی «Ok Google, let’s play the doodle games» یا «ایکس-او» (Ok Google, let’s paly tic-tac-toe) در دسترس است.

حقایق جدید یاد بگیرید، لطیفه بشنوید، ویدئو ببینید

Google assistant

از گوگل بخواهید در مورد گربه‌ها، حقایقی به شما بگوید: «.Ok Google, tell me a fact about cats» شما می‌توانید با گفتن «Ok Google! Show me a funny video» ویدئوهای جالبی از یوتیوب تماشا کنید. هوش مصنوعی گوگل می‌تواند در مورد هر موضوعی به شما اطلاعات دهد، لطیفه تعریف کند، شعر بخواند، نقل قول کند و … حتی می‌توانید به گوگل اسیستنت بگویید که بی حوصله هستید (Ok Google! I’m bored) و از میان گزینه‌های متنوع و گسترده‌ای که گوگل اسیستنت در اختیارتان می‌گذارد، انتخاب کنید.

آخرین نتایج ورزشی را ببینید

Google assistant

اگر می‌خواهید از آخرین نتایج ورزشی باخبر شوید، گوگل اسیستنت می‌تواند آخرین امتیازها را به شما نشان دهد. تیم مورد علاقه‌ی خود را با گفتن جمله‌ی «Ok Google, remember that I like team name» به گوگل بشناسانید. دفعه‌ی بعد که در مورد اخبار ورزشی سؤال بپرسید، گوگل نتایج شخصی‌سازی شده را به شما نمایش خواهد داد.

عکس‌های قدیمی را دوباره ببینید

Google assistant

می‌خواهید بدانید سال گذشته در چنین زمانی، دوستان و خانواده‌تان به چه کاری مشغول بودند؟ اگر عکس‌ها و ویدئوهای خود را در گوگل فوتوز، اپلیکیشن ذخیره‌سازی ابری گوگل، آپلود کرده باشید، با گفتن جملاتی مانند «OK Google, show me my photos from New York City last August» و مانند این‌ها عکس‌ها و آلبوم‌های مرتبط با جستجوی خود را خواهید دید. گوگل اسیستنت می‌تواند حتی افراد را شناسایی کند. اگر دوستان و خانواده خود را به گوگل فوتوز شناسانده باشید، می‌توانید با گفتن جملاتی مانند «OK Google, show me pictures of Dad mowing the lawn» عکس‌های مربوط را تماشا کنید.

ترجمه‌ی کلمات و تبدیل واحد

Google assistant

بودن در کشوری که با زبان یا واحدهای اندازه‌گیری آن آشنا نیستید، ترسناک است. با گوگل اسیستنت دیگر این مشکلات وجود نخواهند داشت.

از گوگل اسیستنت بپرسید: «OK Google, how do you say ‘hello’ in language name» و گوگل پاسخ شما را با متن خواهد داد. این قابلیت می‌تواند عبارات‌ و جمله‌ها را هم ترجمه کند. تمامی زبان‌هایی که در گوگل ترنسلیت (موتور ترجمه‌ی مبتنی بر یادگیری ماشین گوگل) پشتیبانی می‌شوند، اینجا هم پشتیبانی خواهند شد.

گوگل اسیستنت تبدیل واحدها را هم به‌خوبی انجام می‌دهد. با گفتن جمله‌ی «OK Google, change the default unit to Celsius» گوگل واحد دمای پیش‌فرض را به درجه سانتی‌گراد تغییر خواهد داد. بنابراین دفعه‌ی بعد که در مورد دمای هوا بپرسید، با واحد سانتی‌گراد به شما پاسخ خواهد داد.

چراغ قوه را روشن کنید، بلوتوث را فعال کنید یا سلفی بگیرید

Google assistant

توانایی گوگل اسیستنت از سکه انداختن و بازی کردن بیشتر است. اگر از یک گوشی اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید چراغ قوه، فلش دوربین و دیگر سخت‌افزارها را روشن یا فعال کنید. این ویژگی زمانی که مشغول تایپ یا بازی هستید، به کار خواهد آمد. بدون دخالت انگشتانتان و تنها با گفتن جمله‌ی «OK Google, take a selfie» از خودتان سلفی بگیرید. با گفتن جملاتی مانند «OK Google, turn on Bluetooth»ريال بلوتوث خود را روشن کنید، با گفتن «OK Google, turn on Wi-Fi»، وای فای را روشن کنید یا حالت هواپیما را فعال کنید «OK Google, turn on airplane mode». گوگل اسیستنت حتی می‌تواند گوشی شما را در حالت بی‌صدا قرار دهد؛ «OK Google, mute my phone».

برای خودتان نام مستعار انتخاب کنید

Google assistant

اگر مایل هستید که گوگل اسیستنت شما را به جای نام اصلیتان با نام مستعار صدا بزند، کافی است بگویید: «.[OK Google, call me [your nickname» از این به بعد گوگل شما را با نام مستعاری که انتخاب کرده‌اید، صدا خواهد کرد. آیا می‌خواهید گوگل اسیستنت شما را بتمن صدا کند؟ نگران نباشید، او قضاوت نخواهد کرد!

دیگر لطیفه‌ها و امکانات

Google assistant

سؤال‌های جذابی وجود دارد که می‌توانید از گوگل اسیستنت بپرسید و اوقات لذت‌بخشی داشته باشید. برخی سؤال‌های جالب در زیر آمده است:

آیا با من ازدواج می‌کنی؟ (?OK Google, will you marry me)

آیا از تاریکی می‌ترسی؟ (?OK Google, are you afraid of the dark)

عشق چیست؟ (?OK Google, what is love)

گوگل، آیا آیفون‌ها را دوست داری؟ (?OK Google, do you like iPhones)

چه چیزی در جیب من است؟ (?OK Google, what have I got in my pocket) (اشاره به داستان بیلبو بگینز)

آیا با سیری دوست هستی؟ (?OK Google, are you friends with Siri)

آیا بیرون بوده‌ای؟ (?OK Google, have you been outside)

منبع: زومیت