بهترین خودروهای مسابقه‌ای در تاریخ پورشه

فصل دوم سری تاپ فایو (Top 5) پورشه با قسمت دوم ادامه پیدا کرد و این‌ بار نوبت برجسته‌ترین خودروهای اسپرت مسابقه‌ای در تاریخ‌ خودروساز آلمانی است. دِرِک بِل با پنج عنوان قهرمانی مسابقات ۲۴ ساعته لمانز، داستان پنج خودروی موفق پورشه را در مسابقات اتومبیل‌رانی طی پنج دهه مختلف توضیح می‌دهد.

911gt1

جایگاه پنجم به پورشه ۹۱۱GT1 سال ۱۹۹۵ می‌رسد که با آئرودینامیک فوق‌العاده و پیشرانه ۳.۲ لیتری مجهز به دو توربوشارژ برجسته شده است. پورشه تنها ۲۱ دستگاه از این خودروی ارزشمند تولید کرد و در سال ۱۹۹۸ با یکی از آن‌ها عنوان قهرمان مسابقات لمانز شد.

 Porsche 904

جایگاه بعدی متعلق به کاررا ۹۰۴GTS با ۱۰۰ نسخه تولیدشده است. این اولین خودرو در تاریخ خودروساز اشتوتگارت است که از نام GTS استفاده می‌کند. ترکیب شاسی فولادی با ساختار فایبرگلاس، به‌طور همزمان این خودرو را بسیار مستحکم و سبک می‌سازد. قدرت خودرو از یک پیشرانه ۶ سیلندر با ۱۸۰ اسب بخار تأمین می‌شود که با جعبه‌دنده ۵ سرعته هماهنگ شده است.

 Porsche 917

سومین خودرو پورشه ۹۱۷KH است؛ در دهه ۱۹۷۰ پورشه اولین پیروزی خود در سری مسابقات لمانز را با ۹۱۷ ثبت کرد. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه بوکسر ۴ لیتری ۱۲ سیلندر مجهز به سیستم هواخنک با ۶۰۰ اسب بخار قرار دارد. با توجه به وزن کم آن که تنها حدود ۸۰۰ کیلوگرم است، خودروی پورشه ۹۱۷ توانست با موفقیت به سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ اما همان‌طور که بل در ویدئو می‌گوید، خودرو در همین سرعت باقی ماند.

 Porsche 962


دانلود

منبع: زومیت