بهترین تلویزیون‌ های گیمینگ در تابستان ۲۰۱۷

تلویزیون‌های ۲۰۱۷ دارای لگ ورودی و موشن بلور کمتری نسبت به مدل‌های قبلی خود هستند و این جنبه از بهبودها باعث ایجاد تجربه‌ی بهتر و دلچسب‌تری برای کاربر می‌شود. انتخاب‌های ما در این مقاله برای بازی با کنسول یا پی‌سی و روی ۶۰ هرتز مناسب هستند.

بهترین تلویزیون برای بازی

تلویزیون‌های مخصوص بازی، رنج قیمتی گسترده‌ای ندارند. شما می‌توانید با قیمت ارزان، تلویزیونی کاملا مناسب برای بازی تهیه کنید؛ اما برای خرید تلویزیون‌های اعلا با امکانات مختلف و کیفیت تصویر بالاتر باید جیب پرپولی داشته باشید. بهترین تلویزیونی که به‌منظور بازی‌های ویدیویی مورد بررسی قرار گرفته است، تلویزیون LG C7 با وضوح ۴K) ۳۸۴۰×۲۱۶۰) و پنل اولد است. این تلویزیون نه‌تنها دارای بهترین کیفیت تصویر است، بلکه کمترین لگ ورودی و موشن بلور را در میان تلویزیون‌های موجود در بازار دارد. با توجه به زمان پاسخ‌گویی (واقعی) پایین، حرکت‌های سریع، کاملا روان و واضح به نظر می‌رسند. این تلویزیون تجربه‌ای دلنشین و بی‌نظیر به کاربر انتقال می‌دهد. کسب چنین تجربه‌ی لذت‌بخشی حتی با تلویزیون‌های مدل بالای شرکت‌های رقیب مانند سامسونگ Q9F و سونی Z9D امکان‌پذیر نیست.

LG C7

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل ذکر، زاویه‌ی دید وسیع این تلویزیون است که باعث می‌شود وقتی با دوستان خود در حال بازی هستید، خللی در کیفیت تصویر مشاهده نکنید. تلویزیون ال‌جی C7 روشن‌ترین صفحه‌ نمایش را در اختیار ندارد؛ ولی با این حال بهترین تجربه‌ی بازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این تلویزیون با قیمت فعلی ۲۴۹۷ دلار در سایت آمازون به فروش می‌رسد.

مقام دوم

در مقام دوم، تلویزیون ال‌جی B6 با پنل اولد قرار دارد. این تلویزیون محصول سال ۲۰۱۶ است؛ اما با این حال کیفیت تصویر آن مشابه C7 ولی با کمی لگ ورودی بیشتر است. اگر یک گیمر کاملا حرفه‌ای نیستید، احتمالا تفاوتی در این دو مدل مشاهده نخواهید کرد. بنابراین خرید مدل قدیمی‌تر و ارزان‌تر، انتخاب عاقلانه‌تری است.

بهترین تلویزیون میان‌رده برای بازی

اگر هدف شما بازی کردن باشد، در این محدوده‌ی قیمتی چیز خاصی از دست نمی‌دهید. تلویزیون‌های میان‌رده دارای ویژگی‌های چندمنظوره‌ی کمتری هستند و به‌خوبی مدل‌های گران‌تر نمی‌توانند نیازهای شما را برای مشاهده‌ی فیلم یا HDR برآورده سازند.

به‌عنوان یک انتخاب میان‌رده، تلویزیون سونی X900E را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این مدل یک تلویزیون چندمنظوره‌ی ۴K با پنل LED است و به دلیل لگ ورودی و موشن بلور پایین، برای بازی انتخاب خوبی به‌ شمار می‌رود. با توجه به کیفیت تصویر مثال‌زدنی و ارزش بالای این مدل در مقایسه با مدل‌های سامسونگ MU8000 و ال‌جی SJ8500، مدل X900E را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

Sony X900E

عمق رنگ سیاه این تلویزیون همانند تلویزیون‌های با پنل اولد نیست؛ ولی به لطف ویژگی نوردهی محلی، همچنان یک بازیگر زبردست در یک اتاق تاریک است. این تلویزیون سطح روشنایی مناسبی دارد که آن را انتخاب مناسبی برای محیط‌های پرنور کرده است.

اگر تنها استفاده‌ی شما بازی کردن نباشد، X900E شما را راضی خواهد کرد. اگر پول برای خرید تلویزیون‌هایی با پنل اولد ندارید، بهترین جایگزین شما این مدل است.

مقام دوم

اگر به دنبال تلویزیون بزرگ‌تری هستید، مدل X850E سونی، با توجه به لگ ورودی پایین و ارزش بالای خود به همراه صفحه‌ی بزرگ‌تر، تجربه‌ی گیمینگ لذت‌بخشی برای شما به ارمغان می‌آورد. این تلویزیون از ویژگی نوردهی محلی پشتیبانی نمی‌کند و روشنایی آن نیز به‌اندازه‌ی X900E  نیست؛ ولی اگر به دنبال بزرگ‌ترین تلویزیون با بودجه‌ی مناسب هستید باید به دنبال این مدل باشید.

بهترین تلویزیون برای بازی با بودجه‌ی کم

خرید تلویزیون با بودجه‌ی اندک به دلیل ترافیک این محصولات نیازمند دقت و ظرافت است. لگ ورودی این محصولات همانند تلویزیون‌های بالارده و تفاوت این مدل‌ها در کیفیت و روشنایی است؛ ولی هنوز هم می‌توانند انتخاب خوبی باشند. اگر با طراحی و قیافه‌ی معمولی مشکلی ندارید، TCL P607 بهترین تلویزیونی در این رده است که مورد بررسی قرار داده‌ایم. این تلویزیون ۴K با پنل LED، قابلیت‌های بالاتر و ویژگی‌های بیشتری نسبت به تلویزیون‌های هم‌رده دارد.

TCL P607

لگ ورودی سری P تلویزیون‌های TCL یکی از پایین‌ترین مقادیر مشاهده‌شده در تست‌های ما با مقدار ۱۵ میلی‌ثانیه است. این مقدار برای بازی‌های سریع که نیازمند واکنش‌های پی‌درپی است، یک انتخاب عالی به شمار می‌آید. موشن بلور آن نیز مشکلی ندارد و یکی از پایین‌ترین مقادیر را بین تلویزیون‌های LED دارد. با این‌که این مدل ویژگی‌های اضافه مانند مدل سونی ندارد؛ ولی اگر این امکانات برای شما اهمیت ندارد و تنها به دنبال خرید تلویزیون با بودجه‌ی کم برای بازی کردن هستید، P607 انتخاب مناسبی است.

مقام دوم

اگر به دنبال مدل ارزان‌تری هستید، به دنبال TCL S405 با پنل LED بروید. ویژگی‌های این تلویزیون، مناسب با قیمت‌ آن است؛ ولی این مدل دارای لگ ورودی و موشن بلور پایینی است که آن را برای گیمرها انتخاب مناسبی می‌کند. این مدل ویژگی‌های HDR برادر بزرگ‌ترش را ندارد و روشنایی آن نیز کمتر است، ولی همچنان انتخاب خوبی برای گیمرهایی با بودجه‌ی کم است.

جدول زیر رده‌بندی تلویزیون‌های بررسی‌شده را با توجه به امتیاز آن‌ها برای بازی، نشان می‌دهد.

نام محصول سال تولید اندازه صفحه نوع پنل رزولوشن امتیاز
LG C7 ۲۰۱۷ “۵۵ “۶۵ OLED ۴K ۹.۰
Sony X850E ۲۰۱۷ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۹
Sony A1E ۲۰۱۷ “۵۵ “۶۵ “۷۷ OLED ۴K ۸.۸
TCL S405 ۲۰۱۷ “۴۳ “۴۹ “۵۵ “۶۵ LED ۴K ۸.۷
TCL P607 ۲۰۱۷ “۵۵ LED ۴K ۸.۶
Samsung Q9F ۲۰۱۷ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۵
Samsung Q7F ۲۰۱۷ “۵۵ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۵
Samsung MU8000 ۲۰۱۷ “۴۹ “۵۵ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۵
Samsung MU6300 ۲۰۱۷ “۴۳ LED ۴K ۸.۵
Sony X930E ۲۰۱۷ “۵۵ “۶۵ LED ۴K ۸.۵
Sony X900E ۲۰۱۷ “۴۹ “۵۵ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۵
LG B6 ۲۰۱۶ “۵۵ “۶۵ OLED ۴K ۸.۵
Samsung MU7600 ۲۰۱۷ “۴۹ “۵۵ “۶۵ LED ۴K ۸.۴
Samsung KU6300 ۲۰۱۶ “۴۳ LED ۴K ۸.۴
LG E6 ۲۰۱۶ “۵۵ “۶۵ OLED ۴K ۸.۴
LG C6 ۲۰۱۶ “۵۵ “۶۵ OLED ۴K ۸.۴
Vizio D Series 4k 2016 ۲۰۱۶ “۵۸ LED ۴K ۸.۴
Sony X800D ۲۰۱۶ “۴۳ “۴۹ LED ۴K ۸.۴
LG EF9500 ۲۰۱۵ “۶۵ OLED ۴K ۸.۴
Samsung JS9000 ۲۰۱۵ “۴۸ “۶۵ LED ۴K ۸.۳
Sony Z9D ۲۰۱۷ “۶۵ “۷۵ LED ۴K ۸.۱
LG UJ7700 ۲۰۱۷ “۴۹ “۵۵ “۶۰ “۶۵ LED ۴K ۸.۱
Sony X800E ۲۰۱۷ “۴۳ “۴۹ “۵۵ LED ۴K ۸.۱
LG SJ8500 ۲۰۱۷ “۵۵ “۶۵ LED ۴K ۸.۱
Sony X850D ۲۰۱۶ “۸۵ LED ۴K ۸.۱
Samsung JU6500 ۲۰۱۵ “۴۰ LED ۴K ۸.۱
Sony X750D ۲۰۱۶ “۶۵ LED ۴K ۸.۰
Samsung JS9500 ۲۰۱۵ “۸۸ LED ۴K ۸.۰
Sony X940E ۲۰۱۷ “۷۵ LED ۴K ۷.۹
Sony X900C ۲۰۱۵ “۵۵ LED ۴K ۷.۹
LeEco Super4 ۲۰۱۷ “۵۵ LED ۴K ۷.۸
LG UH9500 ۲۰۱۶ “۶۵ LED ۴K ۷.۷
LG UH8500 ۲۰۱۶ “۵۵ “۶۰ LED ۴K ۷.۷
LG UH7700 ۲۰۱۶ “۶۵ LED ۴K ۷.۶
Sony W650D ۲۰۱۶ “۴۸ LED ۱۰۸۰P ۷.۶
Samsung JS7000 ۲۰۱۵ “۵۵ LED ۴K ۷.۶
Sony R510C ۲۰۱۵ ۴۸ LED ۱۰۸۰P ۷.۳
Samsung K6250 ۲۰۱۶ “۴۹ LED ۱۰۸۰P ۷.۲
Sharp LE653U ۲۰۱۵ “۳۲ LED ۱۰۸۰P ۷.۲
TCL S305 ۲۰۱۷ “۲۸ “۳۲ “۴۰ “۴۳ “۴۹ LED ۱۰۸۰P ۷.۱
Samsung J5200 ۲۰۱۵ “۵۰ LED ۱۰۸۰P ۷.۰
LG UF6800 ۲۰۱۵ “۶۵ LED ۴K ۶.۹
Sharp UB30U ۲۰۱۵ “۵۰ “۶۵ LED ۴K ۶.۸

منبع: زومیت