بلک بری در صدد ثبت نسخه‌ای از اندروید به نام BlackBerry Secure است

کمپانی بلک‌بری در حال گفتگو برای ثبت نسخه‌‌ای از اندروید به نام BlackBerry Secure است. این نسخه ویژگی‌های امنیتی زیادی دارد و در گوشی‌های اندروید بلک‌بری به‌ کار رفته است. گزارش‌های اخیر حاکی از آغاز فاز دوم استراتژی کسب مجوز توسط بلک‌بری هستند. فاز اول، کسب مجوز برای طراحی، تولید، فروش و توسعه‌ی گوشی‌های بلک‌بری توسط سایر شرکت‌ها مانند TCL بود. بر اساس این راه‌کار، بلک‌بری توسعه‌ی نرم‌افزاری گوشی‌هایی مانند DTEK60 و KEYone را بر عهده خواهد داشت و شرکت‌هایی مانند TCL تولیدکننده‌ی سخت‌افزارهای مورد نیاز خواهند بود.

blackberry DTEK60

فاز دوم نیز مربوط به کسب مجوز است که در آن، بلک‌بری با تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند در سراسر جهان برای استفاده‌ی آن‌ها از نسخه‌ی ایمن سیستم عامل اندروید مذاکره می‌کند. این نسخه ویژگی‌های امنیتی زیادی دارد و در گوشی‌های اندروید بلک‌بری به‌ کار رفته است.

مقاله‌های مرتبط:

شرکت بلک‌بری در کشور هند، موفق به عقد قرارداد با شرکت اوپتیموس شده است. این کمپانی اخیرا نسخه‌ی خاصی از گوشی KEYone را با رم ۴ و حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت در بازار هند عرضه کرده بود. شرکت اوپتیموس قراردادی ۱۰ ساله برای تأمین قطعات بلک‌بری در هند دارد که مشابه قرارداد‌های جدید با شرکت‌های TCL و BB Merah Putih است. کمپانی BB Merah Putih تنها قادر به استفاده از برند بلک‌بری در داخل اندونزی است؛ در حالی که TCL کل بازار جهانی را پوشش می‌دهد.

الکس توربر، مدیر اجرایی بلک‌بری، بازار هند را گزینه‌ی بسیار خوبی برای BlackBerry Secure می‌داند. او اعتقاد دارد بلک‌بری در حال پیمایش راهی است که مردم نیز خواهان آن هستند و این چیزی نیست جز امنیت بیشتر و این نیاز منجر به فروش بیشتر محصولات بلک‌بری خواهد شد.

منبع: زومیت