برگزاری موفق همایش همکاری شرکت‌های servco و آسیاتک

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت انتقال داده‌­های آسیاتک، محمدعلی یوسفی‌­زاده مدیر عامل شرکت انتقال داده­‌های آسیاتک در این همایش سخنان خود را در سه بخش استراتژی آسیاتک، بازار سرمایه و رابطه آن با صنعت ICT و ساختار شبکه بیان کرد.

وی با یادآوری این مهم که برنامه استراتژی در هر بازه زمانی راهکار و راه­ساز آینده است، بر نو بودن و پرهیجان بودن این صنت اشاره کرد.


مدیر عامل شرکت انتقال داده­‌های آسیاتک با ذکر تغییر استراتژی آسیاتک در پی تغییر صدور پروانه PAP به FCP ، استراتژی جدید را بسیار شفاف دانست و آن را دارای برنامه‌­ریزی حداقل ۱۰ ساله عنوان کرد.


وی با بیان اینکه در دوره پروانه PAP مجبور بودیم که ساز و کار انحصاری و مستقل داشته باشیم؛ در نتیجه تعدادی از شرکت‌­ها که آن­ها نیز ساختاری مستقل داشتند از آسیاتک دور شدند، اما با تغییر پروانه، تحول بزرگی روی داد و شرکت‌­هایی که توانایی رشد و بزرگ شدن داشتند در این کسب و کار باقی ماندند.


یوسفی­‌زاده در ادامه افزود: اکنون دولت پی به‌اهمیت صنعت ICT برده و ارتباطات را نیاز روزمره مردم کشور می‌داند و به هر روش ممکن نیاز به توسعه در کشور وجود دارد.


وی اتحاد و ایجاد یک سیستم متحد را راهکار حفظ سهم بازار عنوان کرد و  با تاکید بر open source شدن شبکه آن را نتیجه مطالعه و تحقیقاتی در مدت زمانی بیش از دو سال دانست.مدیرعامل شرکت انتقال داده­‌های آسیاتک با بیان این­که دیتا سنترهای آسیاتک در شهر تهران حدود ۲۰ درصد ترافیک مصرفی مشترکین را در کوتاهترین مسیر ممکن به شبکه تحویل می‌دهد، از شبکه تلفن ثابت آسیاتک، طراحی شبکه تلفن ثابت در ۳۱ استان و پیش شماره ۰۹۴ در سراسر کشور به عنوان ویژگی­‌های بارز آسیاتک یاد کرد.


وی با بیان این­که دلیل انتخاب استراتژی مبتنی بر سهامی عام شدن آسیاتک، ایجاد تعلق خاطر بیشتر برای جامعه بوده است، ایجاد پشتوانه سرمایه­ای را نیز از دیگر مزایای این استراتژی بیان کرد.


یوسفی­‌زاده با بیان اینکه با ورود به بورس ما در معرض نظارت صدهزار نفر قرار می­گیریم افزود: حضور در محافل سهامی عام از عوامل اصلی و کلید بقای شرکت‌های قدرتمند است.


وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه ورود به بورس فضای بازتری را برای آینده آسیاتک فراهم می­کند آرزوی خود را حضور تک تک شرکت­های servco در بورس دانست.


در ادامه این همایش حسین علیمحمدی معاون کسب و کار این شرکت نیز با اشاره به کسب رتبه نخست ارزیابی سازمان تنظیم مقررات در سال ۱۳۹۵ توسط آسیاتک، این مهم را دارای نقش کلیدی در همکاری شرکت­‌های servco با این مجموعه دانست و افزود: تعامل با واحد فنی آسیاتک و اتصال شبکه‌­ها به همدیگر نقش اساسی در همکاری­‌های فی­مابین دارد.


وی با ذکر این نکته که ساختار این شرکت ها عموما درون استانی بوده است، ظرفیت­های بالای فنی آسیاتک و داشتن قابلیت خدمات نصب در تمام کشور را مسبب افزایش ظرفیتهای ایجاد همکاری اعلام کرد.


در این مراسم رسولی­‌نیا از طرف دبیرخانه شرکت‌های servco ، محمدکاظم قنبری مدیرعامل قاصدک سامانه و مرتضی کبیری از شرکت تل­سی نیز به سخنرانی پرداختند.

منبع: خبرگزاری مهر