بررسی پیشرانه‌های وانت فورد F150 و شاسی بلند اکسپدیشن

اگر علاقه‌مند صنعت خودروی دنیا و اخبار آن باشید، بدون شک با وانت فورد F-150 آشنا هستید. این خودرو، پرفروش‌ترین محصول دنیا در کلاس وانت و پیکاپ است، ضمن اینکه مهم‌ترین مدل تولیدی در گروه خودروسازی فورد نیز، محسوب می‌شود. از سویی دیگر، سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش شاسی‌بلندهای این برند، انجام شده است تا حضور قدرتمند فورد در کلاس خودروهای بزرگ SUV، توسعه پیدا کند. هرچند که مدل‌های اکو اسپرت، اج (Edge)، فلکس و اکسپلورر در سبد محصولات شاسی‌بلند فورد حضور دارند، مدل فول‌سایز اکسپدیشن، به عنوان نسخه‌ی ۲۰۱۸، به خط تولید فورد، بازخواهد گشت. این احتمال وجود دارد که عرضه‌ی مدل فلکس، موقتا یا برای همیشه؛ متوقف شود.

بیش از ۴۰ سال از عرضه اولین مدل وانت فورد با کد F150 می‌گذرد و این خودرو هرسال در رتبه اول تا پنجم پرفروش‌ترین خودروهای امریکا جای داشته است. وانت محبوب فورد، بیشتر برای امریکا و کانادا ساخته می‌شود و فروش رسمی و گسترده‌ای در دیگر نقاط جهان ندارد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶، فروش این پیکاپ فول سایز به بالاترین رقم در تاریخ خود رسیده و بیش از ۹۶۶ هزار دستگاه بوده است.

مدل جدید وانت فورد، که از بدنه‌ای تمام آلومنیوم استفاده می‌کند؛ با پیشرانه‌ی تنفس طبیعی ۶ سیلندر و ۳.۳ لیتری عرضه می‌شود که قدرت ۲۹۰ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن‌متر به همراه خواهد داشت. بیشترین قدرت این پیشرانه در دور موتور ۶۵۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود، اما نهایت گشتاور آن، از دور موتور ۲۷۵۰ دور بر دقیقه، در اختیار راننده خواهد بود. این ارقام، نشانه‌ی پیشرفتی قابل توجه برای ارزان‌ترین نسخه‌ از وانت فورد F-150 است، چراکه به لطف استفاده از فناوری تزریق سوخت مستقیم و دوگانه، نسبت به نمونه‌ی ۳.۷ لیتری قبلی، ۸ اسب بخار و ۱۶ نیوتن‌متر، ارتقاء فنی نشان می‌دهد. این خودرو، با جعبه‌دنده‌ی خودکار ۶ سرعته، عرضه خواهد شد.

نسل جدید پیشرانه‌های فورد که با سیستم تزریق مستقیم سوخت تولید می‌شوند، شامل نمونه‌ی ۲.۷ لیتری ۶ سیلندر و مجهز به اکوبوست نیز، خواهد شد. این پیشرانه، با نهایت قدرت ۳۲۵ اسب بخار و گشتاور ۵۴۲ نیوتن‌متر، که به ترتیب در دور موتورهای ۵۰۰۰ و ۱۷۵۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند، برای خریدار وانت F-150، قابل سفارش است. از سویی دیگر، قدرتمندترین پیشرانه‌ی این وانت در حالت استاندارد، نسخه‌ی تنفس طبیعی ۵ لیتری و ۸ سیلندر خواهد بود که قدرت ۳۹۵ اسب بخار و شگتاور ۵۴۲ نیوتن‌متر، به همراه خواهد داشت.

مثل همیشه، آپشن‌های جذاب رپتور، برای F-150 عرضه خواهد شد که علاوه بر ظاهر متمایز و تجهیزات مخصوص حرکت در مسیرهای خارج از جاده، پیشرانه‌ی قدرتمندتری در مقایسه با نمونه‌های استاندارد خواهد داشت. نسخه‌ی جدید F-150 رپتور، با پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر و مجهز به اکوبوست عرضه می‌شود که قدرت ۴۵۰ اسب بخار در دور موتور ۵۰۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۶۹۵ نیوتن‌متر در دور موتور ۳۵۰۰ دور بر دقیقه تولید خواهد کرد. این پیشرانه، احتمالا برای مدل‌های استاندارد فورد F-150 هم قابل سفارش خواهد بود، اما قدرتی در حدود ۳۷۵ اسب بخار با گشتاور ۶۳۷ نیوتن‌متر خواهد داشت.

تمامی وانت‌های آینده‌ی فورد که پیشرانه‌ای غیر از نمونه‌ی ۳.۳ لیتری داشته باشند، با جعبه‌دنده‌ی مدرن خودکار و ۱۰ سرعته، عرضه خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود، نمونه‌ی توربو دیزل F-150، با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری، بعد از تولید مدل‌های بنزینی، وارد بازار شود.

دو نسخه از شاسی‌بلند فورد اکسپدیشن، از سال ۲۰۱۸ تولید خواهد شد که شامل نمونه‌ی استاندارد و مدل مکس (Max) خواهد بود. مدل پایه از این خودرو، با پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری اکوبوست عرضه می‌شود که در صورت استفاده از بنزین اکتان ۸۷، قدرت ۳۷۵ اسب بخار و گشتاور ۶۳۷ نیوتن‌متر فراهم می‌کند. این پیشرانه، روی نسخه‌های پلاتینیوم با بنزین اکتان ۹۳، قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. فورد ادعا می‌کند که آمار منتشر شده برای فورد اکسپدیشن استاندارد، در صورت استفاده از بنزین با اکتان ۹۳، حدود ۱۰ اسب بخار به قدرت و تا ۴۷ نیوتن‌متر به گشتاور آن اضافه خواهد کرد. ضمن اینکه، به دلیل حضور پیشرانه‌های اکوبوست در تمامی مدل‌های فورد اکسپدیشن، جعبه‌دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار در آنها وجود خواهد داشت.

شاسی‌بلند جدید فورد، مثل وانت F-150، با بدنه‌ی آلومینیوم تولید می‌شود و می‌تواند در صورت نصب تجهیزات لازم، تریلری به وزن ۴۲۰۰ کیلورگرم، بکسل کند. نسخه‌ی مکس از سری اکسپدیشن، پیشرانه‌هایی مشابه مدل استاندارد خواهد داشت، با این تفاوت که، طول بدنه‌ی بزرگ‌تر و فضای کابین جادارتری، ارائه خواهد کرد.

منبع: زومیت