بررسی نسل جدید پورشه کاین

۵۳ سال طول کشید تا پورشه بتواند یک میلیون دستگاه از مدل ۹۱۱ را به فروش برساند اما پورشه از سال ۲۰۰۲، یعنی پانزده سال پیش که برای نخستین بار مدل شاسی بلند کاین را معرفی کرد توانست ۷۷۰ هزار دستگاه از آن را به فروش برساند. همچنین بر اساس پیش بینی‌ها تا سال آنده فروش این خودرو به یک میلیون دستگاه خواهد رسید.

پورشه که پیش از این به عنوان یک سازنده‌ی خودروهای اسپورت در اشتوتگارد شناخته می‌شد، حالا در قرن بیست و یکم  به یک سازنده‌ي خودروهای شاسی بلند تبدیل شده است. در این که نسل سوم کاین نیز همانند نسل‌های قبلی این خودرو موفق عمل کرده است و فروش موفقی در بازار تجربه خواهد کرد شکی نیست.

پورشه بخش‌هایی همانند گلگیرهای جلو و ورودی‌های هوا را در مدل‌های جدید این خودرو کاملا دگرگون کرده است. همچنین ارتفاع خودرو کاهش یافته و عرض آن بیشتر شده است ولی ساختار کلی اتاق بسیار شبیه به نسل قبل باقی مانده است. با این وجود باید بگوییم که کاین ۲۰۱۹ یک خودروی کاملا جدید است و نه یک مدل فیس لیفت شده. شاسی خودرو نیز کاملا جدید است به طوری که حس پورشه ۹۱۱ را به شما منتقل می‌کند و گویی یک پورشه ۹۱۱ موتور جلو در اختیار دارید. این خودرو بر روی پلتفرم MLB ساخته شده است که با پانامرا سدان و برخی مدل‌های آئودی همانند Q7 مشترک است. فاصله‌ی محوری این خودرو ۲۸۷ سانتی متر است و ساختار آلومنیمی جدیدی در آن بکار رفته است که سبب شده وزن خودرو کاهش پیدا کند.

پورشه کاین

پیشرانه‌ی این خودرو به صورت طولی نصب شده است و محل نصب آن نیز درست بالای محور جلو است. در این مدل از یک پیشرانه‌ي V8 استفاده شده است و تقسیم بندی وزن خودرو به گونه‌ای است که ۵۷ درصد از وزن آن بر روی محور جلو قرار دارد، یعنی عددی که در اکثر محصولات آئودی وجود دارد. البته پیشرانه‌ی V6 نیز برای این خودرو قابل سفارش است که وزن کمتری دارد. در این خودرو از جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ي خودکار، ساخت ZF فردریش هافن استفاده شده است که در مدل جدید دیفرانسل جلو به صورت یکپارچه درون گیربکس قرار دارد.

در صورتی که پکیچ اسپورت کرونو را که ۱۱۳۰ دلار قیمت دارد بر روی این خودرو سفارش دهید، جعبه دنده‌ی کاین به سیستم لانچ کنترل مجهز خواهد شد. البته این سیستم به ادعای پورشه می‌تواند شتاب صفر تا صد این خودرو را بر روی تمامی موتورها به میزان ۰.۳ ثانیه بهبود ببخشد. پورشه کاین ۲۰۱۹ در سه نوع مدل مختلف عرضه خواهد شد که این مدل‌ها حدودا ۱۰۰ اسب بخار با یکدیگر اختلاف دارند و هر مدل حدود یک ثانیه شتاب بهتری نسبت مدل قبلی دارد. فروش این خودو قرار است از ماه جولای امسال آغاز شود و قیمت پاییه‌ی آن نیز ۶۶۷۵۰ دلار است. نسخه‌ی پایه‌ی این خودرو به یک پیشرانه‌ی V6 به حجم سه لیتر از نوع توربو شارژر دار مجهز است که می‌تواند ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. این پیشرانه با پیشرانه‌ی مورد استفاده در پانامرا و آئودی S4 و S5  یکسان است.

پورشه کاین

در مقایسه با نسل قبلی کاین، این پیشرانه دارای ۴۰ اسب بخار قدرت بیشتری است و به خوبی می‌توان از پس وزن دو تنی این خودرو بربیاید. با اینکه این پیشرانه ضعیف‌ترین پیشرانه مورد استفاده در کاین به شمار می‌رود اما به هیچ عنوان ضعیف نیست و کاملا یک پیشرانه‌ی قدرتمند است و می‌تواند در عرض ۵.۹ ثانیه این خودرو را از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. و اگر سیستم لانچ کنترل را برای آن سفارش داده باشید شتاب صفر تا صد آن به ۵.۶ ثانیه کاهش خواهد یافت. در حقیقت نقطه‌ي ضعف این پیشرانه را قوی‌تر بودن دو پیشرانه‌ی دیگر دانست.

در صورتی که ۱۷۲۰۰ دلار بر روی مبلغ کاین بگذارید می‌توانید مدل ۲.۹ لیتری توین توربو V6 را سفارش دهید که با نام کاین S شناخته می‌شود و پیشرانه‌ی آن توانایی تولید ۴۴۰ اسب بخار قدرت را دارد و این مدل می‌تواند در عرض ۴.۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند که این شتاب در صورت وجود سیستم لانچ کنترل به ۴.۶ ثانیه کاهش پیدا می‌کند. گشتاور تولیدی این خودرو نیز ۵۵۰ نیوتون متر است. این پیشرانه‌ی تویین توربو در دور های بالاتر از ۳۰۰۰ دور، آوا و غرشی برتر از پیشرانه‌ی سه لیتری دارد. البته صدای زیبای این پیشرانه‌ی V6 تنها صدایی است که در داخل کابین شنیده می‌شود. چون به دلیل عایق بندی بسیار عالی کابین، صدای جاده و باد به هیچ عنوان به درون کابین کاین دست نخواهند یافت و عملکرد این خودرو از این نظر همانند خودروهای لوکس بازار است.

پورشه کاین

بالاترین نمونه‌ی کاین نیز با قیمت ۱۲۵۰۰۰ دلار عرضه می‌شود. این مدل به یک پیشرانه‌ی V8 توئین توربو به حجم چهار لیتر مجهز است که می‌تواند ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۶۸ نیوتون متر گشتاور تولید کند که ۳۰ اسب بخار بیشتر از قدرت تولیدی نسل قبل است. در حقیقت کاین توربوی جدید، قدرتی به اندازه‌ی کاین توربو S نسل قبل دارد که گرچه مدل قبلی به پیشرانه ۴.۸ لیتری V8 از نوع توین توربو مجهز بود که می‌تواند ۵۷۳ بخار تولید کنند. پورشه ادعا  کرده بود که این خودرو می‌تواند در عرض ۳.۷ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند که در مقایسه بهتر است بدانید کاین توربو S قبلی دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۸ ثانیه بود. بنابراین هیچ شکی وجود ندارد که در بین سه پیشرانه قابل سفارش برای کاین این پیشرانه V8 بهترین آنها است. ضمن اینکه از نظر نرمی کارکرد و صدای اگزوز نیز بهترین پیشرانه به شمار می‌آید. اما باید اشاره کرد که غرش و بلندی صدای آن به هیچ عنوان به پیشرانه‌های V8 AMG که دارای حجم یکسانی می باشد قابل مقایسه نیست. پورشه برای این خودرو شاسی بلند آپشن های بسیاری را عرضه می‌کنند که آن را تبدیل به یکی از کامل ترین شاسی بلند های موجود در بازار می‌کند. از آپشن های استاندارد این خودرو می‌توان به سیستم فرمان گیری هر چهار چرخ، آنتی رول بارهای فعال، تعلیق بادی با محفظه‌های سه گانه، لاستیک های پیرلی پی زیرو، دیفرانسیل لغزش محدود با کنترل الکتریکی و سیستم تقسیم گشتاور مبتنی بر ترمز اشاره کرد. همچنین با توجه به اینکه شاسی هر سه مدل کاین با یکدیگر یکسان است، عملکرد آنها در مسیرهای خارج از جاده بسیار نزدیک به هم است و قابلیت آفرود آن‌ها با یک دیگر دیگر تفاوتی ندارند.

 پورشه در این خودرو از سیستم فرمان کمکی الکتریکی استفاده کرده است. اما برخلاف بسیاری از سیستم‌های فرمان الکتریکی عملکرد فرمان پورشه بسیار دقیق و تیز است و حس خوبی را به راننده منتقل می‌کند. در حالی که کاملاً می‌توانید متوجه شوید که تایرهای جلو در چه وضعیتی قرار دارد و این در حالی است که باید بدانید با یک SUV طرف هستید که ۴.۹ متر طول دارد. بر روی مدل‌های پایه کاین و مدل S تایرهایی با ابعاد ۲۵۵/۵۵R درجلو و ۲۷۵/۵۰R۱۹ در عقب استفاده شده است. اما مدل توربو دارای تایرهای پهن‌تری است به طوری که ابعاد تایرهای آن در محور جلو ۲۸۵/۴۰R۲۱ و در عقب ۳۱۵/۳۵R۲۱ است.

پورشه کاین

همانطور که بیان شد این خودرو به سیستم چهار چرخ فرمان‌گیر نیز مجهز است و عملکرد این سیستم نیز به این صورت است که در سرعت‌های پایین چرخ‌های عقب در جهت برخلاف چرخ‌های جلو زاویه می‌گیرند که این ویژگی می‌توانند شعاع گردش خودرو را کاهش داده و مانور پذیری آن را در فضاهای کوچک بهبود ببخشد. اما در صورتی که پای خود را بر روی پدال گاز فشار دهید و سرعت خودرو را افزایش دهید عملکرد این سیستم متفاوت است و چرخ‌های عقب موازی چرخهای جلو زاویه می‌گیرند. این خودرو به میزانی پایداری بالا دارد که حتی می‌توانید با آن اقدام به دریفت زدن بکنید اما قبل از آن باید بتوانید سیستم کنترل پایداری پورشه را خاموش کنید. این سیستم که با نام PSM یا مدیریت پایداری پروشه شناخته می‌شود دارای یک کلید کنترل بر روی کنسول مرکزی است در صورتی که این کلید را یک بار فشار دهید سیستم کنترل پایداری خودرو در حالت اسپرت قرار می‌گیرد و دخالت کمتری در رانندگی شما می‌کنند اما همچنان فعال است و در مواقع خطر وارد عمل خواهد شد اما اگر چند ثانیه کلید آن را نگه دارید این سیستم به طور کامل خاموش می‌شود.

همچنین باید اشاره کرد که سیستم کنترل پایداری پورشه آنتی رول بارهای فعال و تعلیق بادی سه محفظه آن در هماهنگی کامل است و روی عملکرد آن‌ها نیز تاثیر می‌گذارد و به این ترتیب این خودرو در پیچ ها هیچگونه زاویه‌ای به خود نمی‌گیرد در این بین نباید از نقش سیستم‌های الکتریکی بسیار پیشرفته این خودرو نیز غافل شد چرا که وجود این سیستم‌ها تاثیر بسزایی بر روی هندلینگ و پایداری این خودرو بر روی جاده گذاشته است. در عین حال معمولا نمی‌تواند دخالت این سیستم‌ها را در رانندگی خود احساس کنید. در این بخش باید گفت که کاین رفتاری شبیه به خودروهای سدان دارد تا یک خودروی شاسی بلند.

پورشه کاین

پورشه در این خودرو سیستم ترمز جدیدی را نیز تعبیه کرده است که بر روی دیسک‌های ترمز آن لایه‌ای از تنگستن قرار گرفته است. پورشه این دیسک ها را با نام PSCB معرفی کرده است که مخفف ترمزهای با سطح پوشش شده ی پورشه است. مزیت این نوع ترمز این است که دیسک آن با لنت‌ها تماس و اصطحکاک بیشتری دارد و به این ترتیب عملکرد سیستم ترمز بهبود پیدا کرده و عمر آن نیز ۳۰ درصد نسبت به ترمز‌های عادی بیشتر است. پورشه این ترمزها را بر روی مدل توربو ‌S به صورت استاندارد عرضه می کنند، اما برای اینکه این سیستم ترمز را برای مدل پایه و توربو داشته باشید باید مبلغ ۳۴۹۰ یورو را پرداخت کنید. بخش دیگر این سیستم ترمز را کالیپرهای آن تشکیل می‌دهد که در محور جلو از نوع ده پیستونه‌ی یک تکه و در محور عقب از نوع ۴ پیستونه هستند البته می‌توان با پرداخت مبلغ ۹۰۰۰ دلار دیگر سیستم ترمز کربن سرامیکی را نیز بر روی این خودرو سفارش داد البته سیستم ترمز استاندارد این خودرو نیز آنقدر قوی هست که در هنگام رانندگی نمی‌توان چندان تفاوتی بین این سیستم‌ها قائل شد و ترمزها کاملاً از پس  متوقف کردن خودرو بر می‌آیند.

همانند دیگر نمونه‌های پورشه با ورود به کابین این خودرو کلید استارت این خودرو نیز در سمت چپ فرمان قرار دارد که عادت کردن به آن نیاز به اندکی زمان دارد. بیشتر بخش‌های کابین با مدل پانامرای جدید یکسان است و در داخل کابین از یک نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی استفاده شده است. ضمن اینکه کلیدهای حاشیه این نمایشگر از نوع لمسی هستند همچنین برخلاف مدل قبلی دیگر شاهد استفاده است کلیدهای فیزیکی بسیار زیاد در اطراف دسته دنده نیستیم و کلیدهای لمسی جای کلید‌های فیزیکی را گرفته‌اند. آشنایی به منوها و کارکرد نمایشگر لمسی این خودرو بسیار آسان است و زمان زیادی را نخواهد گرفت. پاسخگویی آن و آیکون‌ها نیز بسیار دلچسب هستند. پورشه همچنین سیستم‌های خروجی‌های سیستم ایر کاندیشن را نیز به صورت هوشمند طراحی کرده است و از طریق همین مونیتور نیز می‌توانید آنها را کنترل کنید و تغییر وضعیت خروجی های هوا همانند باز و بسته کردن و حرکت آن‌ها را می‌توان از همین نمایشگر لمسی انجام داد.

پورشه کاین

در های عقب این خودرو نیز سایز بزرگی دارند و بدین ترتیب ورود و خروج ردیف دوم صندلی ها بسیار آسان صورت می‌گیرد. در داخل کابین نیز از صندلی های کاملا اسپرت نیز استفاده شده است. البته باید اشاره کرد که صندلی وسط ردیف عقب چندان راحت نیست و فقط باید برای زمان‌ها و مسافت‌های کوتاه از آن‌ها استفاده کرد. در خصوص فضای صندوق بار نیز باید گفت که پورشه فضای صندوق بار کاین را نیز نسبت به نسل قبلی اندکی افزایش داده است تا به این ترتیب فضای کاربردی‌تری در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که مدل‌های اروپایی این خودرو فاقد لاستیک زاپاس هستند اما  مدل‌های در نظر گرفته شده برای بازار ایالات متحده همچنان از لاستیک زاپاس برخوردار هستند.

پورشه کاین

در انتها باید گفت که پورشه نسل جدیدی از کاین را عرضه کرده است اما آن‌ها همچنان مشخصه‌های اصلی یک پورشه کاین را که هندلینگ بسیار بالا برای یک خودروی شاسی بلند و قدرت بسیار بالا و کابین لوکس است را در این نسل حفظ کرده است. به این ترتیب باید گفت که دیگر ساخت یک خودروی شاسی بلند برای پورشه یک ریسک به حساب نمی‌آید و پورشه تبحر خود را در ساخت خودروهای شاسی بلند نشان داده است و توانسته است تمامی محدودیت‌ها را در کاین جدید پشت سر بگذارد. گرچه کاین رقبای بسیار سرسخت‌ای همانند مرسدس ای ام جی و بی ام و و رنج روور دارد، اما می‌توان مطمئن بود که در این بازار یک میلیون دستگاهی پورشه کاین نگرانی چندانی ندارد و به خوبی می توانند رقبای خود را کنار بزند.

منبع: زومیت