برخورد جدی با قاچاقچیان ترافیک فضای مجازی/ مشترکان از بسته‌های اینترنت استفاده کنند

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات با بیان اینکه قصد تصدی در مرکز داده (دیتا سنتر) نیست، گفت: فرایند دیتا سنتر داری (داده پردازی) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد و تسهیلاتی قایل شدیم تا بخش خصوصی در این زمینه مایل به فعالیت شود.

واعظی با اشاره به عدم علاقه دولت به تصدی گری گفت: دولت فقط در دو حوزه دخالت می کند؛ حوزه اول سرمایه گذاری هایی که عظیم و دیر بازده هستند، مانند پروژه فیبر نوری و دوم طرح های امنیتی و حاکمیتی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت از بخش خصوصی گفت: برنامه و سیاست در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ورود بخش خصوصی و به دست گرفتن مدیریت طرح ها و پروژه ها است.

واعظی با تشویق بخش خصوصی به حضور جدی تر و پررنگ تر و کار سالم و قانونی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: قطعا با کسی که از ما پروانه بگیرد و کار قاچاق ترافیک انجام دهد، به شدت برخورد می شود.

واعظی با اشاره به لزوم جنبش محتوای بومی در کشور گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از همه شرکت های دانش بنیان و فعالان این بخش از طریق تخصیص وام وجوه اداره شده حمایت می کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام کاهش تعرفه در تصمیم اخیر وزارت ارتباطات و کمیسیون تنظیم مقررات گفت: هر چند بعد از این تصمیم تعرفه ها کاهش یافت، اما باز استفاده از بسته های ارایه شده توسط اپراتورها به صرفه تر است.