باستانی: جهرمی قابلیت انجام وظیفه در پست وزیر ارتباطات را دارد

به گزارش ایسنا، سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حضور وزیر پیشنهادی ارتباطات در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون صنایع مجلس خبر داد و گفت: آقای جهرمی جوان‌ترین وزیر بعد از انقلاب است که به مجلس معرفی شده و دیروز با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به سوالات نمایندگان محترم به صورت شفاف پاسخ دادند.

وی با اشاره به ضرورت جوانگرایی در کشور، افزود: اگر ما بحث جوانگرایی را مطرح می کنیم باید پذیرش جوان کردن حوزه‌های مختلف را داشته باشیم.


نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که عمدتا صنعت ICT یک صنعت جوانی است و مخاطبان آن را عمدتا جوانان تشکیل می‌دهند لذا این دو ویژگی باید تلفیق شوند تا یک وزیر جوان را موفق جلوه دهند و بنابراین نباید نسبت به این موضوع محتاط عمل کنیم.


باستانی با بیان اینکه ارزیابی کلی ما این است که گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات، توان و قابلیت حضور در جایگاه وزیر در این وزارتخانه را دارد، تصریح کرد: آقای جهرمی با توجه به توان فنی و سوابق فنی و زیرساختی درخشانی که در حوزه ICT دارند و نگاهی که به حوزه ایجاد شغل در بخش ICT، تشکیل هاب منطقه‌ای در ایران و همچنین سوابق اجرایی مختلفی که در بحث افزایش شاخص‌های کیفی و کمی اینترنت و پهنای باند دارند مشخص است که می‌توانند در جایگاه وزارت ارتباطات نیز آن را با گسترش بیشتری دنبال کنند؛ چراکه کسی که کاری را انجام می‌دهد معلوم است که به آن نیز اعتقاد دارد.


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: جمع بندی من این است که جهرمی می‌تواند یک وزیر موفق و جوانی باشد که حتما پشتیبانی مجلس و بقیه نهادها را برای گسترش ICT را لازم دارد تا مردم بتوانند بهتر از این حوزه استفاده کنند.


این مقام مسوول با اشاره به اینکه در چهار سال آینده یک تحول بسیار جدی را در حوزه ICT در زندگی مردم خواهیم داشت، تصریح کرد: با ایجاد شهر الکترونیک و هوشمند و همچنین ورود به کسب و کارهای جدید در حوزه ICT باید به اطمینان خاطر و قلبی را از نظر امنیت اجتماعی و شغلی که لازم است تا فرد سرمایه گذاری کند را برای ورود مردم به این عرصه را بدهیم.


انتهای پیام

منبع: ایسنا