بازگشت مورگان؛ خوردوسازی با شاسی چوبی

شرکت خودروسازی مورگان، در سال ۱۹۱۰ بنیان نهاده شد. کارخانه‌ی اصلی این برند در شهر کوچک مالورن انگلستان قرار دارد و با کمتر از ۲۰۰ نفر پرسنل، فعالیت می‌کند. تقریبا تمامی تولیدات مورگان از زمان تاسیس، شامل خودروهای اسپرت سفارشی و دونفره می‌شود که دست‌ساز و با شاسی مقاوم، اما سبک‌وزن چوب هستند. علی‌رغم مشکلات مالی و فراز و نشیب‌های فراوان در یک قرن گذشته، از ابتدای تاسیس تاکنون؛ تنها سه مدیر عامل، هدایت مرگان را برعهده داشته‌اند که شامل هنری فردریک استنلی مورگان (بینان‌گذار) تا سال ۱۹۵۹، پیتر مورگان (فرزند هنری) تا سال ۲۰۰۳ و کارلز مورگان (نوه‌ی هنری و فرزند پیتر) تا کنون است.

مورگان Morgan aero 8

مورگان از معدود خودروسازان جهان محسوب می‌شود، که محصولاتی با ویژگی‌های فنی و ظاهری کاملا کلاسیک تولید می‌کند. در ده سال گذشته، کارخانه و ساختمان اصلی تولیدات مورگان، به‌دلیل مشکلات مالی و درخواست وام بلند مدت این برند؛ به عنوان وثیقه در اختیار یک شرکت سرمایه‌گذاری قرار گرفت. این معضل، با درایت مدیر و مهندسان مورگان، به‌تازگی رفع شده و حالا، مورگان مالکیت کارخانه‌ی اصلی خود را، پس گرفته است.

morgan car museum موزه خودروی مورگان

موزه‌ی خودروهای مورگان، از سال ۲۰۰۹ بازگشایی شده است و به عنوان یکی از مراکز جذب توریست، در منطقه‌ی مالورن شناخته می‌شود. خط تولید مورگان هم، توسط گردشگران؛ قابل بازدید است و روند جذاب ساخت خودروهای این برند، با شاسی چوب و بدنه‌ی دست‌ساز، مورد توجه علاقه‌مندان از سراسر جهان قرار دارد.

 مورگان 2016 morgan EV3

تیراژ تولید مورگان، امروزه به ۱۳۰۰ دستگاه در سال می‌رسد و شامل شش مدل می‌شود. تولید خودروهای مورگان، صرفا با سفارش حضوری، قابل انجام است و معمولا تحویل محصولات، بیش از چند ماه طول می‌کشد. از مدل‌های مشهور مورگان که در حال حاضر تولید می‌شوند، می‌توان به خودروی ۳ چرخ و تک‌سرنشین EV3 اشاره کرد که با پیشرانه‌ی برقی ۴۶ کیلوات‌ ساعت (۶۲ اسب بخار) ارائه می‌شود و به لطف وزن خالص کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم، در کمتر از ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی فیلم کوتاه بسیار زیبایی باشید که به‌خوبی، روند ساخت خودروهای مورگان در کاخانه‌ی این برند را نشان می‌دهد.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱۰۸۰p

منبع: زومیت