بازار خودروی ایران، ناجی پژو سیتروئن

گروه خودروسازی پژو اعلام کرد در ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۲.۳ درصدی فروش محصولات خود را تجربه کرده است. پژو این افزایش فروش را مدیون حضور مجدد خود در بازار خودروی ایران است که پس از اجرایی شدن برجام و مرتفع شدن تحریم‌های بین‌المللی برای حضوری قدرتمند مجددا به ایران وارد شده است. این درحالی است که در مدت مشابه میزان فروش این خودروساز فرانسوی در اروپا و چین به عنوان یکی از اصلی‌ترین بازارهای خودروی جهان با کاهش مواجه بوده است.

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن و دی‌اس (DS)، امروز اعلام کرد که در بازه دی ماه ۹۵ تا خرداد ۹۶ توانسته است با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان فروش محصولات خود در سرتاسر جهان را به رقم ۱.۵۸ میلیون دستگاه برساند. این درحالی است که در همین بازه زمانی میزان فروش محصولات این گروه خودروسازی فرانسوی با ۴۹ درصد کاهش مواجه بوده و در مجموع ۱۵۲,۳۸۰ دستگاه خودرو در چین به فروش رفته است. این خودروساز مهم اروپایی در تلاش است تا در مدت زمان باقی مانده تا انتهای سال میلادی بتواند سهم از دست رفته خود دربازارهای جهانی را مجدد بدست آورد. در این راستا کارلوس تاوارز، مدیراجرایی گروه پژو-سیتروئین اعلام کرده است که این شرکت فرانسوی با عرضه خودروهای شاسی بلند و کراس‌اوور جدید به دنبال فرصت‌های تازه است.

پژو 2008 / peugeot 2008

در اروپا که بازار اصلی فروش محصولات گروه پژو به شمار می‌آید نیز وضعیت چندان مناسب ارزیابی نمی‌شود چرا که میزان فروش در قاره سبز با ۱.۹ درصد کاهش به ۱.۰۴ میلیون دستگاه رسیده است. بخش عمده این کاهش به علت افت فروش محصولات برند DS است که در اروپا کاهش ۴۵ درصدی را تجربه کرده است.

اما در همین حال، رشد فروش محصولات پژو در بازار خودروی ایران نقطه روشنی برای این خودروساز اروپایی به شمار می‌رود. با آغاز فروش محصولات پژو که در حال ارسال و یا تولید داخل ایران هستند می‌توان انتظار داشت میزان فروش خودروهای گروه پژو در خاورمیانه و آفریقا به عدد ۲۷۷,۹۷۱ دستگاه برسد.

منبع: زومیت