اینتل سرعت مک بوک ها را ۱۰۰۰ برابر می کند

به گزارش جام جم کلیک ، تکنولوژی مموری فوق‌سریع جدید، Optane خوانده می‌شود که انتظار می رود، سال بعد بطور تجاری معرفی شود. اگر اپل این تکنولوژی را برروی مک‌بوک‌های خود سوار کند، حافظه‌ای ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از مک‌بوک خواهد داشت.

مک‌ورلد گزارش می‌دهد که پروتکل ذخیره‌سازی NVMe اپل با این تکنولوزی سازگار است. این پروتکل در نوت‌بوک‌های اپل نیز بکار رفته‌ است. همه این‌ها بدین معنا است که اگر اپل تصمیم بگیرد، می‌تواند به راحتی Optane را به مک‌های خود انتقال دهد.

Optane سرعت ۱۰۰۰ برابری نسبت به فلش‌های ذخیره‌سازی معمولی با تکنولوژی ۳D Xpoint را وعده می‌دهد. اپل استفاده از پروتکل NVMe یا حافظه اکسپرس غیرفرار را از مک‌بوک ۱۲ اینچی با نرم‌افزار OS X خود در آپریل سال گذشته شروع کرد.

اپل همیشه بخاطر انتخاب تکنولوژی‌های جدید لپتاپ برای جداکردن خود از دیگران، شناخته شده‌ است، بنابراین، این شانس خوبی برای انتخاب این تکنولوژی برای محصولات برپایه مموری و SSD است.

شایان ذکر است که این‌ها همه حدس و گمان است! اپل هنوز چیزی را تایید و یا رد نکرده، اما نباید شگفت‌زده شویم اگر اپل از این تکنولوژی استفاده کند، زیرا این شرکت مانند شرکت‌های دیگر با استفاده از پروتکل ذخیره‌سازی NVMe، مخالفت نکرده‌ است.

منبع: آی تی رسان

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع