اینتل بخشی از کنفرانس خبری CES 2017 خود را در واقعیت مجازی برگزار کرد


برایان کرازنیچ، مدیرعامل اینتل بخشی از نشست خبری اینتل در جریان CES 2017 را در دنیای واقعیت مجازی برگزار کرد.

برایان کرازنیچ، مدیرعامل کمپانی اینتل در جریان برگزاری نشست خبری بزرگ‌ترین سازنده‌ی تراشه در جهان، ایده‌ی جالبی را به کار برد. اینتل با قراردادن بیش از ۲۶۰ هدست واقعیت مجازی روی صندلی تمام حضاری که در نشست اینتل شرکت داشتند، بخش‌هایی از کنفرانس خود را با استفاده از واقعیت مجازی برگزار کرد. در واقع بخشی از کنفرانس اپل در دنیای واقعیت مجازی برگزار شد.

براساس اطلاعات ارائه شده اینتل آماده‌سازی سالن برگزاری کنفرانس را پیش از کریسمس آغاز کرده بود تا بتواند چندین کیلومتر سیم مورد نیاز برای پوشش دادن تمام نقاط سالن را به پایان برساند.

اینتل همیشه برنامه‌های بسیار جذابی را برای CES تدارک می‌بیند. برایان کزارنیچ در سال‌های گذشته نیز با استفاده از گجت‌های جالب توجه، فناوری‌های اینتل را برای حضار به نمایش گذاشته است که از جمله‌ی آن می‌توان به پهپادهایی مجهز به فناوری بینایی ماشین با امکان عبور از انواع منابع اشاره کرد.

برگزار کنفرانس اینتل در واقعیت مجازی

هرچند اینتل برای اولین بار در CES اقدام به استفاده از هدست واقعیت مجازی در جریان کنفرانسش کرده، اما سایر کمپانی‌ها سابقه‌ی استفاده از هدست واقعیت مجازی را در مراسم خود دارند که برای مثال می‌توان به مراسم رونمایی از دوربین واقعیت مجازی Ozo توسط نوکیا اشاره کرد که کنفرانس در واقعیت مجازی برگزار شد.

لورا اندروسون از اینتل به این نکته اشاره کرده که این کنفرانس از نظر فنی، مشکل‌ترین کنفرانسی بوده که اینتل برگزار کرده است.

کرازنیچ در طول برگزاری کنفرانس از بقای قانون مور خبر داد و اعلام کرد که این کمپانی تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری خود را راهی بازار خواهد کرد.  کرازنیچ همچنین اعلام کرد که در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی هر انسان روزانه بصورت میانگین بیش از ۱.۵ گیگابایت داده را تولید خواهد کرد.

اینتل در جریان کنفرانس خود دموهای مختلفی را با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی نمایش داد که هدف از آن نمایش جنبه‌های مختلف استفاده از این فناوری در کاربردهای مختلف بود. برای مثال کرازنیچ اعلام کرد که می‌توان از واقعیت مجازی در شغل‌های مختلف استفاده کرد. اینتل دمویی را نمایش داد که در آن یک تکنسین با استفاده از پهپاد و هدست واقعیت مجازی دیگر نیازی به بیرون رفتن نداشته و می‌توانست پنل‌های خورشیدی معیوب در نیروگاه خورشیدی را با استفاده از هدست واقعیت مجازی و پهپاد پیدا کرده و تعویض کند.

نکته‌ی جالب در مورد کنفرانس اینتل، استریم زنده‌ی ویدیو‌های واقعیت مجازی به کنفرانس اینتل بود؛ یعنی هر آنچه که برای حضار بصورت واقعیت مجازی پخش می‌شد، زنده بود.

برایان کرازنیچ آینده را متعلق به واقعیت مجازی می‌داند، بطوریکه براساس دموهای نمایش داده شده توسط اینتل، می‌توان از این فناوری در ابعاد مختلف زندگی از تماشای مسابقات ورزشی تا سرگرمی و کار استفاده کرد.منبع :زومیت