ایرانسل شبکه ۵G را با همکاری اریکسون سوئد پیاده کرده است

ایرانسل در کنفرانسی که اختصاص به آزمایش شبکه‌ی ۵ جی این کمپانی دارد اعلام کرد که شبکه‌ی نسل پنجم ایرانسل با همکاری کمپانی سوئدی اریکسون پیاده شده است. هدف ایرانسل از پیاده‌سازی شبکه ۵ جی این است تا همزمان با سایر کشورهای جهان شاهد راه‌اندازی شبکه‌ی ۵G در ایران باشیم.

با توجه به گسترش مرزهای استفاده از اینترنت در زندگی روزمره‌ی کاربران و ظهور و توسعه‌ی روزافزون مفهوم اینترنت اشیا در زندگی کاربران، اینترنت در پی آن است تا همگام با اپراتورهای مخابراتی پیشگام جهان، شبکه‌ی ۵G‌ را در کشورمان راه‌اندازی کند. از جمله‌ی کاربردهای اینترنت نسل پنجم علاوه بر مواردی که می‌شناسیم باید به حوزه‌های پزشکی، مدیریت شهری، خودروهای هوشمند اشاره کرد.

شبکه ۵ جی ایرانسل

براساس اطلاعات ارائه شده توسط ایرانسل، سرعت انتقال اطلاعات در نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی برای دانلود ۲۰ مگابیت در ثانیه و برای دانلود نزدیک به ۱۰ مگابیت در ثانیه است. ایرانسل همچنین به بهره‌وری مصرف انرژی در اینترنت نسل پنجم نیز اشاره کرده که با توجه به ظهور اینترنت اشیا امری مهم جلوه می‌کند. براساس اطلاعات ایرانسل بهره‌وری مصرف انرژی در شبکه‌ی ۵ جی بیش از سه برابر افزایش پیدا می‌کند که طول عمر بالاتر را برای گجت‌ها به همراه دارد.

منبع: زومیت