اچ تی سی یو ۱۲ پلاس در برابر اچ تی سی یو ۱۱ پلاس؛ چه چیزهایی تغییر کرده است؟

مقاله‌های مرتبط:

این شرکت تایوانی از زبانی جدید در طراحی استفاده کرده است؛ در حالی که طراحی بسیاری از پرچم‌داران اندرویدی به سمت بریدگی در بالای صفحه‌نمایش و کاهش حاشیه‌های دستگاه می‌رود؛ اما اچ‌تی‌سی حاشیه‌ی صفحه‌نمایش در همه ابعاد را کم کرد و به سراغ بریدگی نرفت. این مورد می‌تواند یکی از مزیت‌های یو ۱۲ پلاس برای کاربران اندرویدی باشد که از بریدگی بالای صفحه‌نمایش رضایت ندارند.

اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس دارای یک صفحه‌نمایش ۶ اینچی با پنل Super LCD 6 و رزولوشن +QHD یا ۲۸۸۰ × ۱۴۴۰ پیکسل است که در مقایسه با یو ۱۱ پلاس با صفحه‌نمایش ۶ اینچ و رزولوشن ۲۸۸۰ × ۱۴۴۰ پیکسل از نوع Super LCD 6 تفاوتی چندانی ندارد؛ اما زمانی که به ابعاد دستگاه نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم چرا طراحی این دستگاه به نسبت نسل قبلی پیشرفت داشته است.

همانند سال گذشته این دستگاه هم از گواهی IP68 پشتیبانی می‌کند که می‌تواند خیال کاربر را از بابت آب و گردوغبار راحت کند. قابلیت بسیار جالبی که ازنظر طراحی برای یو ۱۲ پلاس در نظر گرفته‌شده، لبه‌های حساس به فشار یا Edge Sense است. در این قابلیت کلیدهای قرارگرفته در لبه‌های دستگاه به‌صورت کامل فیزیکی ینی است و به لطف بازخوردهای لامسه‌ای (هپتیکی) به کاربر منتقل می‌شود.

توجه ویژه اچ‌تی‌سی به تجربه موسیقی برای کاربران ثابت‌شده است. اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس با اسپیکرهای استریوی بوم‌ساند روانه‌ی بازار خواهد شد که در لبه‌ی پایین گوشی و حاشیه‌ی بالای نمایشگر جای گرفته‌اند اما متاسفانه خبری از جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون نیست. یو ۱۲ پلاس در دوربین اصلی و سلفی خود از ماژول دوگانه استفاده می‌کند. دوربین اصلی ترکیبی از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی و ۱۶ مگاپیکسلی با ابعاد پیکسل ۱.۴ و ۱.۰ میکرومتری است که به‌ترتیب در پسِ لنز‌هایی با دیافراگم f/1.8 و لنز تله‌فوتو با دیافراگم f/2.6 قرار دارند. دوربین اصلی یو ۱۲ پلاس از لرزش‌گیر اپتیکال و الکترونیکی بهره می‌برد و به‌لطف لنز تله‌فوتو توانایی انجام زوم دو برابری اپتیکال را نیز دارد. دوربین سلفی یو ۱۲ پلاس نیز دوگانه است و از ترکیب دو سنسور ۸ مگاپیکسلی با ابعاد پیکسل ۱.۱۲ میکرومتری بهره می‌برد که لنزی با دیافراگم f/2.0 آن را همراهی می‌کند. هر دو دوربین اصلی و سلفی یو ۱۲ پلاس توانایی ثبت تصاویر پرتره با افکت پرتره را دارند. 

پیشرفت از نظر دوربین و ارتقای طراحی دستگاه را می‌توان مهم‌ترین نکات یو ۱۲ پلاس بنامیم. برای مقایسه دقیق‌تر میان قسمت‌های این دو دستگاه بد نیست جدول زیر را مرور کنید:

منبع: زومیت