اپ پیام رسان فیسبوک Talk برای نوجوانان در حال توسعه است

[ad_1]

اخیرا منابع خبری گزارش داده‌اند که فیسبوک در حال توسعه‌ی اپ پیام‌رسان ویژه نوجوانان است.

بررسی کدهای منبع اپ فیسبوک نشان می‌دهند که فیسبوک در حال توسعه‌ی نسخه‌ی خاصی از پیام‌رسان خود برای نوجوانان است. گفته می‌شود این اپ برای نوجوانان که بخش مهمی از کاربران فیسبوک را تشکیل می‌دهند، در حال توسعه است؛ این اقدام فیسبوک به منظور افزایش کنترل والدین بر فعالیت‌های فرزندان انجام شده است. منابع آگاه نام این اپلیکیشن را «Talk» اعلام کرده‌اند.

این اطلاعات توسط وب‌سایت The Information منتشر شده است؛ این منبع مدعی است اطلاعات مذکور از کد منبع اپلیکیشن فیسبوک به‌دست آمده‌اند. این اپلکیشن احتمالا نظر آن دسته از والدینی که تا به حال به فرزندان خود اجازه دسترسی به پیام‌رسان فیسبوک را نداده‌اند به خود جلب خواهد کرد. طبق اطلاعات به دست آمده از کد منبع، اپ جدید به والدین اجازه‌ی کنترل کامل مخاطبین را خواهد داد. ارتباط بین والدین و فرزندان به کمک ایجاد راه ارتباطی بین مسنجر فعلی فیسبوک و Talk ساده خواهد بود.

به نظر می‌رسد این اپلیکیشن جدید به مانند اپلیکیشن اصلی، قابلیت بازی را نیز در اختیار کاربر قرار خواهد داد. اضافه شدن قابلیت فیلترهای جذاب مبتنی بر واقعیت افزوده (همانند چیزی که در اسنپ‌چت می‌بینم) به این اپ دور از ذهن نیست. نوجوانان برای استفاده از این اپ نیازی به داشتن حساب کاربری فیسبوک ندارند و می‌توانند با یک شماره تلفن اقدام به فعال‌سازی آن کنند.

محبوبیت فیسبوک در میان نوجوانان سال به سال در حال کم شدن است. فیسبوک امیدوار است تا با ارائه این چنین اپ‌هایی محبوبیت خود را بین این قشر از کاربران به دست بیاورد. این اولین تلاش فیسبوک برای عرضه‌ی اپ مخصوص نوجوانان نیست و این شرکت پیش از این در جذب کاربر برای چنین اپ‌هایی با شکست روبرو شده است. فیسبوک در آگوست سال گذشته اپلیکیشن Lifestage را برای افراد زیر ۲۱ سال عرضه کرد. این اپ با وجود بهره‌مندی از ویژگی‌های مشابه با اسنپ‌چت هیچ‌وقت از نظر محبوبیت موفق نبود. این اپلیکیشن در شرایط کنونی تنها ۲ ستاره در آیتونز و ۳ ستاره در گوگل پلی کسب کرده است.

[ad_2]

منبع :زومیت