اپل واچ ۳ را Quanta Computer تولید می‌کند

شرکت اپل با Quanta Computer برای تولید نسل اول ساعت‎های مچی هوشمند اپل واچ همکاری داشته است و در سال ۲۰۱۶، تولید نسل دوم ساعت‎های مچی هوشمند اپل واچ تنها به این شرکت واگذار شد. یک گزارش جدید نیز نشان می‌دهد که Quanta Computer، مجدداً با کوپرتینویی‎ها برای تولید نسل بعدی ساعت‎های مچی اپل واچ همکاری خواهد کرد.

مقاله‌های مرتبط:

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وب‌سایت چینی زبان Economic Daily News، شرکت Quanta Computer تأمین‌کننده اصلی برای ساعت‎‌مچی هوشمند اپل واچ ۳ خواهد بود. با توجه به واگذاری تولید نسل جدید ساعت‎های مچی اپل به این شرکت، انتظار می‎رود که درآمد Quanta Computer در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به‌طور قابل‌توجهی بالا باشد.

Quanta Computer، تنها ساعت‌مچی هوشمند تولید نمی‌کند و تولیدات نوت‌بوک و سرور نیز به این شرکت واگذار می‎شود؛ به همین جهت، تولید نسل سوم ساعت‎های مچی هوشمند اپل واچ، تنها منبع درآمد این شرکت در نیمه دوم امسال نخواهد بود. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود که تولید ساعت‎های جدید اپل، سود زیادی را نصیب Quanta Computer خواهد کرد.

با معرفی و عرضه‌ی احتمالی ساعت‎های مچی هوشمند جدید اپل واچ ۳، تولید مدل‎های قبل متوقف نخواهد شد و همین موضوع باعث می‏‌شود تا کوپرتینویی‌‏ها به دنبال یک تأمین‏‌کننده برای تولید نسل‎های قبل باشند. از آنجایی‌که Quanta Computer روی تولید نسل سوم ساعت‎های اپل واچ متمرکز خواهد شد، ادعا می‎شود که کمپال الکترونیکس نیز با اپل برای تأمین‌ ساعت‎های مچی هوشمند اپل واچ همکاری خواهد داشت. با این وجود، این همکاری نسل سوم را دربر نمی‌‏گیرد و اپل، تنها تولید مدل‎های قبل را به این سازنده تایوانی واگذار خواهد کرد. در همین رابطه، اعلام شده است:

براساس گزارش خبرگزاری چینی‌زبان EDN، انتظار می‎رود که Quanta Computer به درآمد قابل‎توجهی در نیمه دوم سال دست پیدا کند؛ عمده این درآمد، در نتیجه‌ی افزایش تقاضا برای نوت‎بوک‎ها، افزایش رو به رشد فروش سرورها و عرضه نسل سوم ساعت‎‏مچی هوشمند اپل واچ خواهد بود.

ظاهرا شرکت اپل برای عرضه نسل سوم ساعت‌‏های مچی اپل واچ در سال ۲۰۱۷ برنامه‎ریزی کرده است و این محصول، احتمالاً کمک خواهد کرد تا خط تولید ساعت‌های اپل واچ به سودآوری برسد. اگر چه، شرکت کمپال الکترونیکس نیز به زنجیره تأمین ساعت‎های اپل واچ اضافه می‌شود اما گمان می‌رود که همکاری اپل با این سازنده، تنها تولید مدل‌های قدیمی‎تر را شامل خواهد شد.

زمان عرضه اپل واچ 3

در حالی‌که شایعات عمدتاً روی آیفون ۸ متمرکز شده است، برخی مدعی هستند که نسل سوم ساعت‌های مچی هوشمند اپل واچ تفاوت چشمگیری با مدل‏‌های قبل دارد و محصولاتی کاملاً جدید هستند. با توجه به احتمال رونمایی از نسل جدید ساعت‎های اپل واچ، ممکن است کوپرتینویی‏‌ها به طور هم‏زمان، اپل واچ ۳ را به همراه آیفون ۸، آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس در یک رویداد خبری معرفی کنند. در صورتی‎که این ادعا صحت داشته باشد، نسل سوم ساعت‌‏های مچی اپل در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد. اگر به خاطر داشته باشید، سال گذشته نیز ساعت اپل‌ واچ ۲ به همراه گوشی‌های آیفون ۲۰۱۶ اپل یعنی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس معرفی شده بود.

نسل سوم ساعت‎های مچی هوشمند Apple Watch، احتمالاً سرعت بیشتری در مقایسه با قبل دارد و شرکت اپل (Apple)، شارژدهی باتری را در این مدل در مقایسه با اپل واچ ۲ افزایش می‎دهد. هم‏چنین، اعلام شده است که نسل سوم ساعت‎های هوشمند اپل از شبکه‌های مخابراتی پشتیبانی خواهد کرد که این قابلیت، به کاربران اجازه برقراری تماس، ارسال پیام و استریم موسیقی با استفاده از Apple Music را بدون نیاز به گوشی آیفون یا تبلت آیپد می‎دهد.

با وجود گمانه‌‏زنی‎های مختلف مبنی بر تغییر طراحی اپل واچ ۳، احتمالاً نسل جدید ساعت‎های مچی هوشمند اپل از نظر طراحی تفاوت چشمگیری با اپل واچ ۲ یا اپل واچ ۱ نخواهد داشت و به طراحی مربعی شکل دو نسل قبل، پای‌بند خواهد بود. به هرحال، باید توجه داشت که این شایعات به صورت رسمی تایید نشده است و آنچه که در رابطه با ساعت‎‏های اپل واچ ۳ اعلام می‎شود، تنها گمانه‏‌زنی است که شاید به واقعیت مبدل نشود!

منبع: زومیت