اپل واچ بعدی از دکمه‌های فیزیکی ثابت استفاده خواهد کرد

طبق گزارش جدید وب‌سایت فست‌کمپانی، نسل آتی اپل واچ از دکمه‌های فیزیکی ثابت استفاده خواهد کرد که از طریق موتور تپتیک انجین، نسبت به لمس کاربر واکنش القایی از خود نشان می‌دهد، این خبر را که منبعی نزدیک به اپل در اختیار فست‌کمپانی قرار داده، از پیکربندی و ترکیب مشابه دکمه‌های ساعت هوشمند حکایت می‌کند.

تغییر رویه‌ی اپل به استفاده از دکمه‌های ثابت در نسل آتی ساعت‌ هوشمند خود، درست به مانند رویکردی است که کوپرتینویی‌ها پیش‌تر در قبال دکمه‌ی هوم آیفون ۷ اتخاذ کردند. بر طبق گفته‌ی این منبع، تغییر فوق می‌تواند بخشی از ساعت هوشمند جدید این شرکت باشد که احتمالاً در پاییز امسال رونمایی خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

مزیتی که استفاده از دکمه‌های فیزیکی ثابت با خود به ارمغان می‌آورند، مقاوت بیشتر اپل واچ در برابر نفوذ آب و گرد و غبار است؛ همچنین این نوع دکمه‌ها فضای کمتری را در بخش داخلی اشغال می‌کنند؛ از این‌رو فضا برای استفاده از تجهیزات بیشتر یا باتری بزرگ‌تر فراهم می‌شود.

گمان می‌رود که بخشی از این دکمه‌ها به جمع‌آوری داده‌های سلامتی بپردازند و برای نمونه بتوان از طریق آن‌ها، ضربان قلب را بررسی کرد؛ هم‌اکنون اپل واچ از طریق سنسورهایی که در زیر دستگاه و در مجاورت با پوست دست قرار دارند، بررسی می‌کند.

با این حال، محتوای این گزارش به همین‌جا ختم نمی‌شود و در آن درباره‌ی برنامه‌های آینده تیم طراحی صنعتی برای ساعت هوشمند اپل نیز صحبت شده است که بر اساس آن، این تیم در نظر دارد که در آینده‌ی نه‌چندان دور، ساعتی را به بازار عرضه کند که هیچگونه دکمه‌ای را روی خود نداشته باشد.

منبع: زومیت