اولین هدست مستقل اچ تی سی فقط در چین عرضه می‌شود

تا زمانی که اچ‌تی‌سی یک هدست واقعیت مجازی بدون نیاز به پی‌سی را روانه‌ی بازار نکند، مسلما بسیاری از کاربران عادی نمی‌توانند از این محصول استفاده کنند. این شرکت یک هدست مستقل با برند وایو معرفی کرده که به طور انحصاری فقط برای بازار چین در نظر گرفته شده است. اچ‌تی‌سی می‌گوید فضای موبایلی چین یک جاده‌ی بسیار شلوغ و با ظرفیت است و بنابراین بهره بردن از این مزیت با عرضه‌ی سخت‌افزارهای واقعیت مجازی‌‌ که در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد، اقدامی منطقی به نظر می‌رسد. هنوز مشخص نیست که هدست واقعیت مجازی مستقل جدید اچ‌تی‌سی وایو در مقایسه با مدل وابسته به پی‌سی این محصول چگونه عملکردی خواهد داشت (مثلا رزولوشن نمایشگر و راحتی استفاده از هدست)، اما واضح است که اچ‌تی‌سی در تولید وایو مستقل روی قابلیت حمل بالا و کاهش قیمت تمرکز کرده است.

هدست واقعیت مجازی مستقل وایو به یک پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ مجهز شده و بنابراین شما نمی‌توانید با استفاده از این مدل، عملکرد و کیفیت بصری شبیه به آنچه مدل استاندارد وایو در کنار یک رایانه‌ی گیمینگ قدرتمند ارائه می‌دهد را تجربه کنید. در هر حال، مستقل بودن این هدست واقعیت مجازی جدید به این معنی است که این مدل از طراحی ساده‌تری بهره می‌برد و برای استفاده از آن نیاز به اتصال چندین سیم یا حمل پک‌های باتری اضافه نخواهید داشت. البته یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های هدست مستقل وایو کمپانی اچ‌تی‌سی، این است که به دلیل بهره بردن از پردازنده‌ی موبایلی اسنپدراگون ۸۳۵، قیمت بسیار پایین‌تر و مناسب‌تری نسبت به مدل استاندارد این محصول دارد زیرا همه می‌دانیم که قیمت قطعات رایانه‌های رده‌بالا بسیار بیشتر از قطعات موبایلی است.

برای اینکه متوجه شوید محصول جدید اچ‌تی‌سی چه بازخوردی بین کاربران داشته است، نیاز به ارتباط با یک صادر کننده‌ی چینی نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که اچ‌تی‌سی قبلا اعلام کرده که در حال ساخت یک هدست واقعیت مجازی مستقل مبتنی بر Daydream است که اواخر سال جاری عرضه خواهد شد؛ با توجه به اینکه اچ‌تی‌سی چنین محصولی را در دست تولید دارد، واردات هدست واقعیت مجازی مستقل وایو چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد. همچنین نباید فراموش کنیم که دارندگان هدست‌های واقعیت مجازی مبتنی بر Daydream مسلما به طیف وسیع‌تری از اپلیکیشن‌های منتخب دسترسی خواهند داشت و این در حالی است که هدست مستقل وایو برای بازار چین، به‌جای فروشگاه گوگل، فقط به اپ‌های منتشر شده در فروشگاه وایو اچ‌تی‌سی دسترسی دارد. در هرحال اگر دوستانی در کشور چین دارید، می‌توان گفت که شاید آن‌ها زودتر از شما بتوانند هدست واقعیت مجازی مستقل اچ‌تی‌سی وایو را تجربه کنند.

نظر شما در مورد هدست واقعیت مجازی جدید وایو اچ‌تی‌سی چیست؟ 

منبع: زومیت