اولین تصویر منتسب به گلکسی اس ۸ در دنیای واقعی فاش شد


در فاصله‌ی چند ماه مانده به رونمایی از گلکسی اس ۸ اولین تصویر منتسب به این گوشی هوشمند فاش شده است.

در هفته‌های اخیر شایعات و اخبار متعددی در رابطه با گلکسی اس ۸ منتشر شده است. حال تصویری منتسب به گلکسی اس ۸ سامسونگ فاش شده که به نظر می‌رسد اولین تصویر واقعی از این گوشی هوشمند باشد که جزئیات بیشتری را از ظاهر گلکسی اس ۸ به نمایش می‌گذارد. این تصویر ساعاتی پیش در شبکه‌ اجتماعی Weibo چین فاش شده و تقریبا تمام شایعات پیشین منتشر شده در رابطه با ظاهر پرچمدار بعدی سامسونگ در این تصویر نمود پیدا کرده است.

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، بارز‌ترین تغییر در پنل جلویی گلکسی اس ۸ در مقایسه با نسل‌های پیشین گوشی‌های هوشمند پرچمدار سامسونگ حدف شدن کلید فیزیکی Home در جلوی این گوشی هوشمند به همراه کلید‌های القایی در طرفین کلیدی فیزیکی است. اخبار منتشر شده در رابطه با گلکسی اس ۸ نشان از این داشت که سامسونگ با حذف کلیدها در پنل جلو از کلید‌های نرم‌افزاری استفاده خواهد کرد، حال آنکه در تصویر منتسب به این گوشی هوشمند نمی‌توان کلید‌های فیزیکی را رویت کرد. همین موضوع تا حدودی اعتبار تصویر فاش شده را زیر سوال برده است، چراکه در پنجره‌ی تنظیمات سیستم‌عامل که در تصویر مشاهده می‌کنید، کلید‌های نرم‌افزاری بصورت خودکار پنهان نمی‌شوند و همچنان باید آن‌ها را بتوان رویت کرد.

البته در خصوص عدم نمایش کلید‌های نرم‌افزاری احتمال دیگری مطرح شده که دال بر اضافه شدن قابلیتی برای پنهان کردن کلید‌ها به منظور استفاده از تمام مساحت نمایشگر توسط سامسونگ است. در صورتی که چنین قابلیتی توسط سامسونگ به گلکسی اس ۸ اضافه شده باشد، انتظار می‌رود با کشیدن انگشت از پایین نمایشگر به سمت بالا شاهد ظاهر شدن نوار کلید‌های نرم‌افزاری باشیم.

اطلاعات برگرفته از منابع داخلی در سامسونگ نشان از این دارد که این کمپانی کره‌ای با حذف کلید‌های فیزیکی در پنل جلویی موفق شده تا حاشیه‌ی بالا و پایین گوشی را کاهش داده و در نتیجه‌ی فضای نمایشگر را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. البته در صورتی که دقت کنید، به تفاوت ضخامت حاشیه‌ي بالا و پایین پی می‌برید، چراکه حاشیه‌ی بالایی کمی بزرگ‌تر از پایین است و همین عدم تقارن شاید مقبول شماری از کاربران نباشد.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که نمی‌توان به طور قطع در خصوص صحت این تصویر اظهار نظر کرد اما تصاویر فاش شده‌ی قبلی نیز ظاهری مشابه را نمایش می‌دادند. برای اطمینان از ظاهر نهایی گلکسی اس ۸ باید در انتظار انتشار اخبار رسمی‌تر و مراسم رونمایی از این گوشی هوشمند در ۱۸ آوریل سال جاری میلادی باشیم.منبع :زومیت