اندروید O با تمرکز بر مصرف بهینه انرژی و مدیریت بهتر اعلان ها معرفی شد

[ad_1]

گوگل ساعاتی پیش نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اندروید را با نام Android O معرفی کرده و به تشریح شماری از قابلیت‌های نسخه‌ی جدید سیستم‌عاملش پرداخت.

پس از مطرح شدن گمانه‌هایی در رابطه با احتمال معرفی نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اندروید با توجه به اینکه غول جستجو سال گذشته در همین روزها نسخه‌ی جدید اندروید را رونمایی کرد، Android O رونمایی شد. گوگل در مورد نسخه‌ی جدید نیز از سنت همیشگی خود تبعیت کرده و نام کامل نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اندروید را اعلام نکرد. گوگل با معرفی اندروید O، نسخه‌ی پیش‌نمایش این سیستم‌عامل را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. هدف از عرضه‌ی نسخه‌ی پیش‌نمایش برای توسعه‌دهندگان، ایجاد امکانی است تا از این طریق توسعه‌دهندگان با داشتن ذهنیت از نسل جدید پلتفرم گوگل، بتوانند اپلیکیشن‌های خود را با APIهای جدید توسعه دهند. علاقمندان به سیستم‌عامل اندروید نیز می‌توانند با استفاده از این نسخه‌ی پیش‌نمایش با ویژگی‌های نسل بعدی سیستم‌عامل اندروید آشنا شوند.

اندروید O با توجه به مواردی که گوگل رونمایی کرده، تغییرات چشمگیر و امکانات فوق‌العاده انقلابی را با خود همراه نکرده است. همچون سایر نسخه‌های پیش‌نمایش، اندروید O نیز فقط بصورت سطحی شماری از قابلیت‌های نسخه‌ی جدید اندروید را در کنار تغییرات ساختاری نمایش می‌دهد.

در ادامه می‌توانید بصورت لیست‌ وار شماری از قابلیت‌های اندروید O را مشاهده کنید:

  • محدودیت‌های بیشتر برای اپلیکیشن‌های پس زمینه: در اندروید O شاهد اضافه شدن محدودیت‌های خودکار بیشتری برای کنترل هر چه بیشتر اپلیکیشن‌هایی هستیم که در پس زمینه اجرا می‌شوند. این محدودیت‌ها مخصوصا در خصوص سرویس‌ها و اپلیکیشن‌ها مرتبط با موقعیت مکانی که در پس زمینه اجرا می‌شوند، صادق است. با استفاده از تغییرات جدید، توسعه‌دهندگان قادرند تا اپلیکیشن‌هایی را توسعه دهند که تاثیر اندکی روی عملکرد و مصرف باتری گوشی داشته و در پس زمینه اجرا شوند.
  • اعلانیه‌ها: با اندروید O کاربران می‌توانند نوع اعلانیه‌هایی را که از هر اپلیکیشن می‌خواهند دریافت کنند، مشخص کنند، حال آنکه امکان مدیریت کل اعلانیه‌ها برای اپلیکیشن‌ها نیز در دسترس است. البته روش‌های کنترل اعلانیه‌ها توسط توسعه‌دهندگان مشخص خواهد شد. در کنار امکان کنترل بیشتر، تغییرات بصری نیز در گروه‌بندی اعلانیه‌ها امکان پذیر است که از این‌رو کاربران می‌توانند راحت‌تر گوشی خود را مدیریت کنند.
  • APIهای پرکردن خودکار فیلدها: قابلیت انتخاب Autofill در اندروید O به سادگی انتخاب کیبورد پیش فرض خواهد بود. اپلیکیشن مدیریت رمزعبور می‌توانند تا با تنظیمات جدید پرشدن خودکار فیلدها کار کنند.
  • آیکون‌های پویا: توسعه‌دهندگان قادرند تا برای اپلیکیشن‌های خود از آیکون‌های پویا استفاده کنند که بسته به نحوه‌ی نمایش تغییر یافته و از این‌رو می‌توانند در اینترفیس‌های متنوع در گوشی‌های هوشمند مختلف به خوبی نمایش داده شوند.
  • ارتباط صوتی از طریق بلوتوث: اندروید O از ارتباط بلوتوث با کیفیت بالا پشتیبانی می‌کند که شامل کدک‌های ارتباط صوتی بلوتوث نظیر LDAC سونی می‌شود.

نسخه‌ی پیش نمایش اندروید O از هم‌اکنون برای دریافت در قالب فایل image در دسترس است و دارندگان گجت‌هایی نظیر پیکسل، پیکسل ایکس ال، نکسوس ۶ پس، نکسوس ۵ ایکس، پیکسل سی و نکسوس پلیر می‌توانند با دریافت فایل ایمیج آن را روی گجت خود نصب کنند.

[ad_2]

منبع :زومیت