انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس با Country IP Specific Redirections

[ad_1]

انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس

در سایت‌های مختلف، کاربران مهم‌ترین نقش را دارا هستند و برای افزایش رتبه یک سایت نیازمند افزایش ترافیک و تعداد کاربران سایت هستید. در برخی از سایت‌ها مدیران سایت به دلایل مختلف نظیر، چند زبانه بودن یک سایت، نیازمند انتقال کاربران بر اساس IP و کشور کاربران خواهند بود. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه کاربردی برای وردپرس را داریم، که با استفاده از آن قادر به انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس به صفحات خاص خواهید بود. 

انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس

افزونه Country IP Specific Redirections یک افزونه کاربردی برای وردپرس است، که به کاربران خود اجازه انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس از صفحات یا برگه‌های خاص به یک URL دیگر را می‏‌دهد. این افزونه کاربردی توانسته است از میان +۱,۰۰۰ نصب فعال، امتیاز ۳/۹ از ۵ را به خود اختصاص دهد.

redirection country-انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس

برخی از ویژگی‌های افزونه

  • قابلیت انتقال تمامی صفحات سایت برای کاربران یک کشور خاص به صفحه دیگر
  • قابلیت انتقال یک مطلب یا برگه خاص برای کاربران یک کشور به صفحه دیگر
  • امکان بلاک کردن آی‌پی مربوط به یک کشور
  • افزودن قوانین ریدایرکت به هر بخشی که تمایل دارید مانند تمام برگه‌ها، نوشته‌ها، دسته‌بندی‌ها و…
  • دارای کنترل پنل مدیریت ساده
  • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه ابتدا از انتهای همین مقاله، اقدام به نصب و فعال ‌سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید. پس از نصب، بخشی به نام Country IP Specific Redirections  ظاهر می‌شود که تنظیمات افزونه از این طریق در دسترس شما قرار می‌گیرد. با ورود به این بخش‌ها می‌توانید کاربران خود را بر اساس کشور آنها به صفحه‌ای خاص منتقل کنید.

Country IP Specific Redirections: در این بخش می‌توانید کاربران خود را از یک صفحه خاص یا تمامی بخش‌های سایت، به یک برگه یا آدرس خاص منتقل کنید.
Add New Redirect Rule: در این بخش می‌توانید یک انتقال برای افزونه تعریف کنید.

country IP- انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس

Country: در این بخش، کشور کاربران مورد نظر خود را که قصد انتقال آنها را دارید، انتخاب کنید.
For This Category: اگر می‌خواهید کاربران مورد نظر خود را از یک دسته ‌بندی خاص، به صفحه دیگری منتقل کنید، از این بخش دسته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
OR For This POST/PAGE: اگر می‌خواهید کاربران مورد نظر خود را از یک صفحه یا مطلب خاص به صفحه دیگری منتقل کنید، در این بخش عنوان مطلب مورد نظر خود را انتخاب کنید.
Target URL: در این بخش آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید کاربران خود را به آن منتقل کنید را وارد کنید. توجه داشته باشید برای عملکرد صحیح افزونه، آدرس خود را به همراه http وارد کنید.
Current Rules: در این بخش انتقال‌های صورت گرفته قابل مشاهده است، که می‌توانید آنها را ویرایش کنید.

Country Redirections LOG

در این بخش می‌توانید تاریخچه مربوط به انتقال‌های کاربران مختلف را مشاهده کنید.

نتیجه‌گیری

چرا از این افزونه استفاده کنیم؟
انتقال کاربران بر اساس کشور در وردپرس، یکی از مواردی است که در سایت‌های مختف کاربرد زیادی دارد. به طور مثال در سایت‌های چند زبانه می‌توان کاربران مختلف را بر اساس کشور و زبان آنها به بخش خاصی از سایت منتقل کرد.شما فرض کنید بخشی از کاربرانتان انگلیسی زبان هستند و نیازی به مشاهده وبسایت فارسی ندارند! پس باید از همان ابتدا آن‌ها را به بخش انگلیسی هدایت کنید. برای انجام چنین کاری می‌توانید از افزونه مذکور کمک بگیرید.

دانلود افزونه Country IP Specific Redirections

دانلود افزونه
صفحه افزونه
دانلود نسخه حرفه ای

[ad_2]

منبع : همیار وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همیار وردپرس مراجعه نمایید