انتشار عمومی دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ از امروز آغاز شد

پیش از این شایعه شده بود که دستیار صوتی بیکسبی در تاریخ ۲۲ آگوست به طور عمومی فعال خواهد شد، اما حالا این مورد تایید شده که انتشار بین‌المللی این دستیار شخصی، امروز آغاز خواهد شد. کمپانی سامسونگ به تازگی یک تیزر جدید منتشر کرده که به وضوح نشان می‌دهد که فعال شدن عمومی دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی بیکسبی از تاریخ ۲۲ آگوست یعنی امروز آغاز خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

بر اساس گزارش‌ها، در این آپدیت جدید، بیکسبی، بیکسبی گلوبال اکشن، بیکسبی دیکتیشن، بیکسبی وِیک‌آپ و بیکسبی PLM از قبل در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان، آفریقای جنوبی، هند، هلند، آلمان، فرانسه، ایتالیا، آرژانتین، افغانستان، ایران، امارات، استرالیا، فیلیپین، مالزی و پاکستان فعال شده است. در هرحال، این قابلیت‌های مرتبط با بیکسبی همچنان فعال نشده‌اند، بنابراین امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد. اما از امروز این ویژگی‌ها به طور کامل قابل استفاده خواهند بود و قابلیت‌های آن‌ها به طور کامل فعال خواهد شد. البته همه‌ی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های ساخت کمپانی سامسونگ با قابلیت‌های جدید بیکسبی سازگاری ندارند. همچنین این ویژگی‌ها در برخی از دستگاه‌های سامسونگی زودتر از دیگر دستگاه‌ها فعال خواهد شد.

هم‌اکنون دستیار صوتی بیکسبی در بیش از ۲۰۰ کشور سراسر جهان در دسترس کاربران قرار گرفته است. البته بیکسبی پیش از این در آمریکا و کره‌ی جنوبی منتشر شده بود. در واقع این دستیار شخصی پس از چند ماه تاخیر و در ماه جولای عرضه شد. هدف سامسونگ از توسعه‌ی بیکسبی ایجاد یک رابط کاربری هوشمند برای انجام ساده‌تر و سریع‌تر کارهای مختلف در گوشی‌های هوشمند بوده است.

معاون اجرای سامسونگ الکترونیکز، اینجونگ ری می‌گوید: «بیکسبی به نحوی طراحی شده که با گذشت زمان موارد مختلف را یاد می‌گیرد و قابلیت‌های آن به مرور و طی استفاده‌ی کاربر بهبود خواهد یافت. گسترش قابلیت‌های بیکسبی وویس یک گام اولیه و مهم برای افزایش امکانات این دستیار صوتی است.» وی در ادامه می‌گوید: «بیکسبی در آینده قدرت یادگیری خواهد داشت تا قابلیت‌ها و تعامل‌های شخصی‌تر و هوشمندتری را به کاربر ارائه دهد و علاوه بر این، امکان استفاده از این دستیار شخصی در دستگاه‌های بیشتری فراهم خواهد شد.»

سامسونگ می‌گوید که بیکسبی در کشورها، دستگاه و به زبان‌های بیشتری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و علاوه بر این با مرور زمان، اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث بیشتری با آن یکپارچه خواهند شد. کاربران دو گوشی‌ هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس می‌توانند با فشردن دکمه‌ی فیزیکی اختصاصی این دستیار هوشمند، از آن استفاده کنند. همچنین امکان فعال کردن بیکسبی با بیان عبارت کلیدی Hi Bixby وجود دارد.

بد نیست اشاره کنیم که علاوه بر انتشار عمومی دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی بیکسبی به صورت عمومی که از امروز آغاز شده، سامسونگ سرانجام فردا از جدیدترین نسل فبلت هوشمند خود نیز رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود این کمپانی در تاریخ ۲۳ آگوست (یک شهریور) گوشی هوشمند گلکسی نوت ۸ را رسما در جریان رویداد آنپکد خود معرفی کند و گفته شده که این محصول همانند گوشی‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس به طور پیش‌فرض به دستیار دیجیتال بیکسبی مجهز خواهد بود. در زیر می‌توانید ویدیو تبلیغاتی رسمی سامسونگ برای انتشار عمومی دستیار هوشمند بیکسبی را تماشا کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: زومیت