امکان سفارشی سازی خودروهای بی ام و با کمک گوگل و واقعیت افزوده


بی‌ام‌و با بهره‌برداری از پروژه‌ی تانگو گوگل، امکان خرید و سفارشی‌سازی خودرو را با واقعیت افزوده محیا کرد.

بی‌ام‌و و گوگل روز گذشته در نمایشگاه CES 2017 از اپلیکیشنی رونمایی کردند که این امکان را به خریداران می‌دهد تا به صورت دیجیتالی خودروی خود را سفارشی‌سازی کرده و نتیجه‌ی کار را عینی مشاهده کنند. 

اپلیکیشن جدید بی‌ام‌و، BMW i Visualiser نام دارد و با استفاده از تکنولوژی تانگو گوگل توسعه داده شده است. فناوری تانگو به وسیله‌ی سنسور‌ها و دوربین‌های گوشی‌های هوشمند، محیط پیروامون را تخمین زده و به صورت سه بعدی و مشابه با دنیای واقعی نمایش خواهد داد. در حال حاضر این تکنولوژی تنها در دو گوشی‌ هوشمند لنوو Phab 2 Pro و ایسوس زن‌فون AR در دسترس است. 

اپلیکیشن i Visualliser در حال جاضر تنها قابلیت سفارشی‌سازی دو مدل بی‌ام‌و را دارد. خودروهای الکتریکی و محبوب i3 و i8 دو مدلی هستند که در حال حاضر امکان سفارشی‌سازی آن‌های حین خرید وجود دارد. طی هفته‌های آینده امکان خرید خودرو از نمایندگی‌های مختلف بی‌ام‌و در ایالات متحده، آلمان، ژاپن، چین و انگلیس، توسط اپلیکیشن i Visualliser فراهم خواهد بود. 

گوگل اعلام کرده است که در سال جاری میلادی اپلیکیشن i Visualliser را در گوگل پلی عرضه می‌کند تا کاربران برای سفارشی‌سازی خودروهای بی‌ام‌و، دیگر نیازی به حضور در نمایندگی‌های این شرکت نخواهند داشت. 

اپلیکیشن معرفی شده‌ i Visualliser شرکت بی‌ام‌و، با این که قدم بزرگی در تحول خرید و سفارشی کردن خودروها است، اما با توجه به تعداد محدود مدل‌های قابل سفارشی‌سازی و قیمت بالای خودروهای این برند تنها برای افراد اندکی کاربرد خواهد داشت. امید است گوشی‌های بیشتری از تکنولوژی تانگو استفاده کنند و در ادامه با گسترش کاربرد آن، شاهد استفاده‌ی گسترده از این فناوری باشیم.

گوگل در نظر دارد تا کاربرد پروژه‌ی تانگو را از صنعت خودروسازی فراتر ببرد و فناوری واقعیت افزوده‌ی خود را در زمینه‌های مختلفی اعم از آموزش و گیمینگ، ارایه کند. منبع :زومیت