ال جی برای تلویزیون‌های جدید سامسونگ، پنل ال سی دی تولید می‌کند


سامسونگ به تازگی قصد دارد تولید برخی قطعات مورد نیاز محصولات خود را به شرکت ال جی برون‌سپاری کند.

اگر اخباری که اخیرا از کره جنوبی به گوش می‌رسد درست باشند، سامسونگ به منظور تامین پنل‌های ال‌سی‌دی مورد نیاز برای تلویزیون‌های جدید خود، مشغول مذاکره با شرکت ال‌جی است. اگرچه این دو شرکت در واقع رقیب یکدیگر در این صنعت هستند، اما همکاری‌هایی مثل این می‌تواند به نوبه خود برای هر دو طرف سودمند باشد.

رئیس بخش تلویزیون شرکت سامسونگ، کیم هیون سوک (Kim Hyun-suk) این خبر را به طور نسبی در رویداد CES 2017 در لاس وگاس تایید کرد، اگرچه وی از گفتگوها و معاملات صورت گرفته میان این دو شرکت اطلاعات زیادی فاش نکرد. او گفت: «هنوز در مورد جزئیات تصمیم گیری نشده است، اما دو شرکت سامسونگ و ال‌جی با جدیت و دقت مشغول تامل بر روی این موضوع هستند».

گزارش‌های پیشین حاکی از این بود که شرکت هون‌های پریسیژن اینداستری (فاکس‌کان) و شرکت شارپ، تحویل تمام محموله‌های پنل ال‌سی‌دی مورد نیاز سامسونگ را به تاخیر انداخته‌اند و این مساله شرکت سامسونگ را در شرایط سختی قرار داده است. به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ و ال‌جی به نهایی‌کردن این قرارداد نزدیک هستند. همچنین شایعاتی وجود دارد که سامسونگ در اواخر سال جاری میلادی، تولید باتری‌های گلکسی نوت ۸ را به شرکت ال‌جی برون‌سپاری خواهد کرد. اگرچه گزارش‌های جدید حاکی از آن است که شرکت سامسونگ اس‌دی‌آی (Samsung SDI) همچنان به عنوان تامین کننده عمده باتری این دستگاه‌ّها باقی خواهد ماند. بنابراین همکاری میان این دو شرکت کره‌ای ممکن است به حوزه‌های دیگری فراتر از پنل‌ ال‌سی‌دی گسترش پیدا کند.منبع :زومیت