ال‌ جی و هواوی به دنبال یک همکاری بلندمدت در بخش پنل اولد هستند

طبق گزارش‌های جدید از کره جنوبی، به‌زودی ملاقات مهمی در سطح مدیران بالارده‌ی دو شرکت ال‌جی دیسپلی و هواوی با محوریت همکاری در تأمین نمایشگر برگزار خواهد شد. به ادعای این منبع؛ مدیران هواوی و ال‌جی دیسپلی یکدیگر را در تاریخ سوم اکتبر سال جاری به‌منظور ایجاد یک همکاری بلندمدت در بخش نمایشگرهای سایز کوچک و متوسط اولد ملاقات خواهند کرد. تقاضا برای پنل‌ اولد در چین بسیار بالا است از این‌رو هواوی برای اطمینان از تأمین پنل‌های مورد نیاز خود، استراتژی دوطرفه‌ای در پیش گرفته و به دنبال تأمین نیازهایش از هر دو غول کره‌ای است.

گزارش جدید به این نکته نیز اشاره دارد که همکاری بین هواوی و ال‌جی تنها راه ایمن و پایدار در چرخه‌ی تأمین هواوی نخواهد بود؛ با این حال چنین همکاری به رشد دوجانبه‌ی این شرکت‌ها در آینده کمک خواهد کرد. شنیده‌ها حاکی از آن هستند که ال‌جی دیسپلی دو تا سه میلیون واحد پنل اولد سایز کوچک تا متوسط برای هواوی تأمین خواهد کرد؛ این پنل‌ها در کارخانه‌های E2 و E5 ال‌جی در شهر پاجوی کره جنوبی تولید خواهند شد؛ البته ال‌جی به دنبال افزایش ظرفیت تولید پنل‌های اولد در کارخانه‌‌های E5 و E6 نیز خواهد بود. این معامله احتمالا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد وون کره‌ جنوبی (معادل ۱۷۶ تا ۲۶۵ میلیون دلار) ارزش خواهد داشت. میزان پنل‌ تأمین‌ شده توسط ال‌جی دیسپلی با سازگار شدن استفاده از تکنولوژی اولد با محصولات بیشتری از هواوی افزایش خواهد یافت.

در بخش دیگری از این گزارش به مشکلات کنونی سامسونگ دیسپلی برای تأمین پنل‌ اولد به‌خصوص برای بزرگ‌ترین مشتری خود یعنی اپل اشاره شده است. طبق اطلاع رسیده به BusinessKorea، برخی از سازندگان گوشی در چین هم مشکلاتی در دریافت به‌موقع سفارش‌های خود از سامسونگ داشته‌اند. به‌احتمال فراوان هواوی همکاری خود با سامسونگ دیسپلی را ادامه خواهد؛ ظاهرا پرچم‌دار مورد انتظار میت ۱۰ به پنل اولد سامسونگ مجهز شده است. با توجه به تحرکات اخیر در سیاست‌های هواوی، این غول چینی به دنبال سازگار کردن گوشی‌های بیشتری با تکنولوژی اولد در سال آینده میلادی است.

منبع: زومیت