ال‌ جی نام‌های تجاری Icon و Iconic را ثبت کرد

ال‌جی الکترونیکس، به‌تازگی دو نام تجاری را در اداره‌ی ثبت اختراعات و علائم تجارت ایالات متحده (UPSTO) به ثبت رسانده است که جزئیاتی پیرامون محصولات احتمالی این شرکت ارائه می‌دهد. دو نام تجاری Icon و Iconic از سوی شرکت کُره‌ای به ثبت رسیده است که می‌تواند عرضه‌ی محصولات جدید را تأیید کند؛ ال‏‌جی، هیچ‏‌گاه از نام تجاری Icon یا مشتقات آن برای نام‌گذاری محصولات خود استفاده نکرده است.LG Iconic

در همین رابطه، بد نیست اشاره کنیم که شرکت کُره‌ای درنظر دارد تا پرچم‌داران جدید سری «G» را با نام تجاری متفاوتی ارائه دهد؛ هرچند، هنوز مشخص نشده است که جانشین ال‌جی جی ۶ با چه نام تجاری وارد بازار خواهد شد. ممکن است برای رقابت با سری گلکسی اس ۹ سامسونگ، این سازنده از نام «جی ۹» استفاده کند؛ ضمن اینکه احتمال دارد پرچم‌دار ال‌جی از خانواده‌ی جدیدی معرفی شود.

مقاله‌ی مرتبط:

نام Iconic نیز برای ساعت‌های هوشمند این شرکت به ثبت رسیده است؛ ال‌جی طی چند سال اخیر، محصولات مختلفی را نظیر ال‏‌جی واچ استایل، جی واچ، واچ اوربان (Watch Urbane) عرضه کرده است و آخرین محصولات این شرکت در بازار ساعت‌های مچی هوشمند، اوایل سال ۲۰۱۷ راهی بازار شد. ساعت‌های هوشمند ال‌جی که در سال گذشته عرضه شد، توسط منتقدان مورد تحسین قرار گرفت اما موفقیت چشمگیری از نظر تجاری برای این شرکت به همراه نداشت. به همین جهت، ممکن است ساعت‌ هوشمند جدید ال‏‌جی، با نام تجاری متفاوتی ارائه شود.

ال‌جی اخیراً اعلام کرده است به زمان مشخصی برای عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند جدید خود متعهد نخواهد بود؛ به عبارت بهتر، زمانی گوشی‌های هوشمند جدیدی معرفی خواهد کرد که این شرکت حرف‌ تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و محصولات ال‏‌جی، صرفاً برای رقابت با سازندگان دیگر ارائه نمی‎شود. به‌نظر می‌رسد عملکرد ضعیف مالی بخش موبایل، باعث شده است تا رقیب سامسونگ، روند متفاوتی را برای باقی ماندن در بازار گوشی‌های هوشمند در پیش بگیرد؛ هرچند، مقامات این شرکت مدعی هستند که نگرانی‎ها پیرامون کانال‌های جهانی تأمین باتری‌های لیتیومی، باعث شده است تا چنین رویه‌ای را در دستور کار قرار دهند. با این وجود، پرچم‏‌دار جدید این شرکت که احتمالاً جی ۷ نخواهد بود؛ اواخر ماه فوریه یا نیمه ماه مارس رونمایی می‌شود.

در همین رابطه، ال‌جی اعلام کرده است که عرضه‌ی پرچم‌‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ در ماه مارس، این شرکت را نگران نخواهد کرد؛ کُره‌ای‌ها تمامی توجه خود را روی بهبود قابلیت‌های جانشین ال‌جی جی ۶ معطوف خواهند کرد. از دیگر شایعات منتشر شده پیرامون گوشی جدید ال‌جی، می‌توان به عرضه آن با تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ و پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ۴.۰ کوالکام اشاره کرد. نسل بعدی پرچم‌داران ال‌جی، نمایشگر اولد خواهد داشت و با طراحی بدون حاشیه عرضه می‌شود؛ همچنین گفته شده است که پرچم‌دار نیمه اول ۲۰۱۸ این شرکت از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند.

شما کاربران زومیت، چه انتظاری از محصولات جدید ال‌جی دارید؟ به‏‌نظر شما، تغییر نام تجاری باعث خواهد شد تا کسب‌‎وکار موبایل و محصولات پوشیدنی هوشمند ال‌جی به موفقیت برسد؟

منبع: زومیت