افزایش ۶۰ درصدی ترافیک داده‌ روی دستگاه‌های اندروید طی فصل اول ۲۰۱۸

ترافیک داده در سیستم‌های اندرویدی در ایالات متحده طی فصل اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۶۰ درصد افزایش یافته است. یکی از واحدهای موسسه پژوهشی Strategy Analytics به نام AppOptix،‌ به عنوان بخشی از گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ خود به این موضوع اشاره کرده است. 

این اطلاعات آماری بر اساس بررسی ترافیک داده ۴۰۰۰ گوشی اندرویدی استخراج شده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از کاربران از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کنند. شاید یکی از دلایل استفاده از بسته‌ها اینترنت نامحدود،‌ مشاهده ویدیو استریم با کیفیت بالا است. همچنین گفتنی است،‌ کاربرانی که در فصل اول سال ۲۰۱۷ از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده می‌کردند،‌ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸،‌ مصرف داده‌های آنها تا ۳۷.۱ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است. این اطلاعات آماری هم شامل بسته‌های اینترنت همراه و هم شامل اینترنت وای‌فای می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

زیرساخت‌های ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه در ایالات متحده،‌ در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ ظرفیت بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. با این حال مشترکان اپراتور تی‌موبایل (T-Mobile) هنوز هم جزو فعال‌ترین کاربران در حوزه مصرف بیشتر حجم اینترنت محسوب می‌شوند. کاربران این اپراتور به طور میانگین ۱۸٫۱۸.۸گیگابایت ترافیک در هر ماه استفاده می‌کنند. پایه‌ی مصرف کاربران اپراتور AT&T در بازه‌ی زمانی مشابه به صورت میانگین ۱۵.۱ گیگابایت داده در ماه بوده است. 

هم چنین حجم مصرف داده‌ اینترنت کاربران و مشترکان دیگری که از بسته‌های اینترنت نامحدود استفاده نمی‌کنند، نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، ۱۳ درصد افزایش داشته است. AppOptix متوجه شد که مصرف داده اینترنت صاحبان گوشی‌های هوشمند سامسونگ،‌ به طور متوسط بیش از بقیه برندها است. دارندگان گوشی‌های سری گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و گلکسی اس ۷ (Galaxy S7) و هم چنین گلکسی نوت ۵ (Galaxy Note 5) و گلکسی نوت ۸ (Galaxy Note 8) و به دنبال آن دارندگان گوشی‌های سری گلکسی اس ۶ (Galaxy S6) و گلکسی اس ۵ (Galaxy S5)، جزو پرمصرف‌ترین کاربران داده‌های اینترنت تلفن همراه هستند.

انتظار آن می‌رود که با ارائه‌ی شبکه ۵G،‌ کاربران بتوانند از اینترنت با سرعت بالاتری استفاده کنند و برنامه‌های کاربردی بیشتری خصوصا در حوزه‌های اجتماعی و سرگرمی، روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنند. یک شرکت تبلیغاتی به نام Mobile Posse به تازگی در مورد انقلاب جدیدی در عرصه تلفن‌های هوشمند صحبت کرد که در آن از آخرین فناوری‌های در حال ظهور برای گوشی‌های هوشمند استفاده خواهد شد تا نیاز کاربران را به محتوای با کیفیت بالا مرتفع سازد. برنامه‌ریزی کلانی برای استفاده از شبکه ۵G در ایالات متحده صورت گرفته که از سال آینده میلادی شاهد آن خواهیم بود.

منبع: زومیت