افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت نهایی دنا پلاس

درحالی که در پیش فروش اولیه خودروی دنا پلاس، قیمت نهایی این خودرو ۴۶ میلیون تومان از طرف گروه صنعتی ایران خودرو اعلام شده بود؛ با توجه به مصوبه اخیر شورای رقابت مبنی بر مجوز افزایش قیمت برخی از خودروهای تولید داخل، این محصول جدید ایران خودرو نیز افزایش قیمت را تجربه کرده و با قیمت نهایی ۴۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به خریداران تحویل خواهد شد. دعوت‌نامه‌های ارسالی برای متقضایان نیز با این قیمت جدید صادر خواهد شد.

مقاله‌هاي مرتبط:

خودروی دنا پلاس به نوعی فیس‌لیفت شده نسخه‌ی قدیمی این خودرو بوده که با بهبودهای جزئی همراه است. استفاده از چراغ LED، دوربین عقب و سیستم چندرسانه‌ای جدید از جمله تغییرات نسخه بروزشده دنا است؛ هرچند تغییرات فاحشی در نسل جدید این خودرو دیده نمی‌شود. بدنه دنا پلاس نیز با خطوط انحنا‌دار، چهره‌ای مدرن‌تر به این محصول جدید ایران خودرو داده است.

دنا پلاس همانند نسخه پیشین خود مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری چهار سیلندر بوده که دارای مصرف سوخت ۷.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. توان ۱۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتون‌متر از ویژگی‌های این پیشرانه است.

دنا پلاس دارای بدنه‌ای به طول ۴.۵۵ متر، ۱.۷۲ متر عرض و ۱.۴۶ متر ارتفاع بوده و فاصله محوری این خودرو ۲.۶۷ متر است. این خودرو دارای وزنی برابر با ۱۲۵۸ کیلوگرم بوده و حجم صندوق ۵۰۰ لیتر از دیگر ویژگی‌های این خودرو به شمار می‌آید.

منبع: زومیت