افزایش ۱۰۰ برابری سرعت شبکه پهن باند ایرانسل در طول سه سال

ایرانسل در جریان کنفرانس مربوط به آزمایش شبکه‌ی ۵G خود که در حضور وزیر ارتباطات و همچنین مدیرعامل کمپانی اریکسون انجام می‌شود، آمارهای مختلفی را در مورد کاربران و سرویس دهی خود ارائه کرده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط ایرانسل بیش از ۸۶ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش بشکه‌ی نسل دو اینترنت این کمپانی هستند. بزرگ‌ترین اپراتور دیتای کشور همچنین تعداد کاربران فعال خود را بیش از ۴۹.۵ میلیون نفر اعلام کرده است. با توجه به گذشت سه سال از زمان آغاز به کار شبکه‌ی ۳G ایرانسل، این کمپانی از وجود ۳۱ میلیون گوشی فعال با پشتیبانی از ۳G در شبکه‌ی خود خبر داده است. همچنین باید به فعال بودن بیش از ۱۱ میلیون گوشی با پشتیبانی از ۴G نیز در این شبکه اشاره کرد.

ایرانسل

اینترنت ثابت ایرانسل که در مقایسه با سایر سرویس‌های این کمپانی جوان‌تر است، موفق شده تا بیش از ۲۵۰ هزار مشترک را جذب کند. ایرانسل اعلام کرده که میزان ترافیک شبکه‌ در روز ۲۵ شهریور ماه رکورد شکنی کرده و به بیش از ۳٫۳۰۰ ترابایت رسیده است. بنابر اطلاعات ارائه شده کاربران ایرانسل سال گذشته تنها ۱۰۷۴ ترابایت دیتا مصرف می‌کردند که از این‌رو شاهد سه برابر شدن میزان مصرف دیتای کاربران ایرانسل هستیم. ایرانسل مدعی شده که سرعت دریافتی توسط کاربران از آغاز راه‌اندازی شبکه‌ی اینترنت پهن باند در شهریور ماه ۹۳ تا کنون بیش از ۱۰۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد که بیش از ۳۰ میلیون مشترک دیتا در ایرانسل وجود دارد و ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند در شبکه‌ی ایرانسل بیش از ۶۰ درصد است که با توجه به اینترنت نسل ۴ شبکه ایرانسل زیاد تعجب برانگیز نیست. هرچند رشد سرانه دیتای شبکه نسل دو ایرانسل تغییری نکرده، اما در شبکه‌ی ۳ جی و ۴ جی به ترتیب شاهد ۴ و ۱۰ برابر شدن رشد سرانه دیتا هستیم.

منبع: زومیت