افزایش قیمت محصولات چری، در پیش‌فروش جدید

افزایش ارزش دلار، تعرفه‌های گمرکی و اعمال ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، شرکت‌های واردکننده را مجبور به افزایش قیمت محصولات کرده است. صنایع خودروسازی مدیران که به عنوان نماینده‌ی رسمی چری چین در ایران شناخته می‌شود نیز، در طرح پیش‌فروش نوروزی خود؛ قیمت جدیدی در نظر گرفته است.

کراس‌اور سایز متوسط تیگو ۷ که پیش از این با قیمتی در حدود ۱۲۷ میلیون تومان فروخته می‌شد، حالا گران‌ترین محصول خودروی چینی در ایران است و ۱۴۵,۷۰۰,۰۰۰ تومان قیمت دارد. این مدل، با پیش‌پرداخت ۷۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان و اقساط بلندمدت تا ۳۰ ماه نیز قابل خرید است، ضمن اینکه در حالت‌ها مختلف، ۱۶ تا ۲۰ درصد کارمزد در نظر گرفته شده است. چری تیگو ۷، از پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ استفاده می‌کند. این خودرو با کد SQRE4T15B، حدود ۱۴۴ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد که از دور موتور ۱۷۵۰ دور بر دقیقه، در اختیار خواهد بود. با توجه به گشتاور بالاتر در دور موتور پائین، می‌توان پیش‌بینی کرد که این نسخه از تیگو ۷، در زمانی کمتر از ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، درحالی‌که نهایت سرعت آن، ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت با میانگین مصرف سوخت، ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر عنوان شده است.

کراس‌اور کامپکت تیگو ۵ در ۲ تیپ لاکچری اسپرت و اکسلنت عرضه می‌شود که با تحویل فوری، به ترتیب ۱۰۴,۵۰۰,۰۰ تومان و ۱۰۹,۸۰۰,۰۰ قیمت‌گذاری شده است. پیشرانه‌ی تنفس طبیعی ۲ لیتری به حجم دقیق ۱۹۷۱ سی‌سی برای این خودرو در وجود دارد که قدرت ۱۳۶ اسب بخار  و گشتاور ۱۸۲ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.  از سوی دارندگان ایرانی، متوسط مصرف سوخت ۹.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برای تیگو ۵ با پیشرانه‌ی ۲ لیتری گزارش شده است، درحالیکه بیش از ۱۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، زمان لازم دارد و نهایت سرعت ۱۶۵ کیلومتر در ساعت ارائه می‌دهد.

منبع: زومیت