افتتاح پروژه های آی.تی گیلان/اجرای پایلوت طرح «دولت همراه» در هفته آتی

به گزارش ایسنا، دکتر محمدجواد آذری جهرمی در کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای سرمایه گذاری فراوان در حوزه آی.تی، اظهار کرد: این سرمایه گذاری ها با هدف توسعه بخش خصوصی انجام می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دولت ۸۰ میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است تا همه شهرستان های گیلان از خدمات ۳جی و ۴جی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه پوشش مخابراتی یکی از اپراتورهای تلفن همراه در برخی مناطق کشور ۱۰۰ درصد است، گفت: سرمایه گذاری در بخش مخابرات تلفن همراه بسیار پرهزینه است لذا باید با شناسایی دقیق منطق اقدام کنیم.

پوشش جاده ای گیلان تقویت می شود

آذری جهرمی، شاخص پهنای باند در گیلان را قابل توجه دانست و تصریح کرذ: گیلان یک استان گردشگرپذیر است لذا باید متناسب با جمعیت، پوشش جاده ای را تقویت کنیم. در حال حاضر برای ۵۰ نقطه گیلان سرمایه گذاری صورت گرفته که باید به ۱۵۰ نقطه برسد تا همه مردم از خدمات مخابراتی و موبایلی استفاده کنند.

 پایلوت طرح «دولت همراه» در هفته آتی اجرا می‌شود

وزیر ارتباطات، از اجرای پایلوت طرح «دولت همراه» طی هفته آتی خبر داد و متذکر شد: اجرای دولت الکترونیک در راستای شفافیت عملکرد دولت است و بهره وری را افزایش می دهد. در برنامه ششم ارتقای سه پله ای رتبه ایران در اجرای دولت الکترونیک پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه توسعه کسب و کارهای نوپا با دانشگاه میسر می شود، خاطرنشان کرد: این ظرفیت در دانشگاه گیلان وجود دارد.

۲۶ هزار روستا در سراسر کشور امکان اتصال به شبکه دارند

وزیر ارتباطات، اتصال مدارس به شبکه را یکی از وظایف این وزارتخانه دانست و گفت: در حال حاضر ۲۶ هزار روستا در سراسر کشور امکان اتصال به شبکه را دارند. همچنین بخشی از هوشمندسازی مدارس مربوط به وزارت ارتباطات است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و کمک بخش خصوصی انجام می شود.

آذری جهرمی، با اشاره به نقش شهرداری در توسعه ارتباطات، اظهار کرد: شهرداری رشت در راستای ایجاد سایت های شرکت های مخابراتی همکاری لازم را با بخش خصوصی داشته باشد. ۲۹ سایت در انتظار مجوز شهرداری رشت جهت طرح تجمیع دکل ها هستند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان و افزایش چند برابر جمعیت استان در ایام تعطیلات، گفت: باید در ایجاد زیرساخت های ارتباطاتی گیلان جمعیت ۶ میلیونی دیده شود، اما متاسفانه در حال حاضر این زیرساخت ها جمعیت شناور گیلان را پوشش نمی دهد.

به گزارش ایسنا، جبار کوچکی نژاد در کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به درخشش خوب وزیر جوان در دولت دوازدهم، اظهار کرد: مقوله ارتباطات و فناوری اطلاعات در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر لزوم تحقق دولت الکترونیک به عنوان یکی از اولویت های مهم و اساسی کشور، افزود: اگر دولت الکترونیک را کامل و درست عملیاتی کنیم بسیاری از مشکلات به ویژه در حوزه خروج ارز حل می شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، فیبر نوری را بستر فعالیت ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد: این صنعت در گیلان عقب مانده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا