اعتراف جالب داماد ترامپ/ پنتاگون از فلاپی دیسک استفاده می کند!

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه گاردین در گزارشی به نشست ۱۸ تن از رهبران و چهره های شاخص عرصه فناوری در آمریکا با رئیس جمهور این کشور اشاره کرده و نوشت: دونالد ترامپ خواستار ایجاد تحول در فناوریهای مورد استفاده دولت فدرال آمریکا شده است. این درخواست در نخستین شورای فناوری آمریکا مطرح شد.

در این نشست چهره هایی همچون جف بزوس مدیرعامل آمازون، تیم کوک مدیرعامل اپل، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت و اریک اشمیت رئیس اجرایی آلفابت حضور داشتند.


پیش از شروع این نشست چهار ساعته، جرد کوشنر داماد ترامپ و مشاور عالی کاخ سفید صحبتهای جالب توجهی مطرح کرد.


او به ضعف زیرساختارهای فناوری اطلاعات فدرال آمریکا اشاره کرده و با ذکر مثالهایی، اعتراف کرد که برخی از این سیستمها کهنه شده و مربوط به سالها پیش هستند.


وی افزود که در بخشهایی از وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسکهای ۸ اینچی استفاده می شود!


فناوری فلاپی دیسکهای ۸ اینچی مربوط به دهه ۷۰ میلادی می شود.


کوشنر افزود که آژانسهای غیرنظامی آمریکا هر ماه بیش از ۱.۶ میلیون آدرس ایمیل را نگهداری می کنند که به ازای هر کاربر در هر ماه هزینه ای بالغ بر ۲۰ دلار به همراه دارد. اما با روی آوردن به سیستمهای ذخیره سازی ابری ، این هزینه به ۳ دلار کاهش می یابد.


البته این نشست غایبان بزرگی هم داشت. مارک زاکربرگ مالک و بنیانگذار فیس بوک تنها یکی از ۵ رئیس ارزشمندترین شرکتهای آمریکا بود که در این نشست حضور نیافت.


در روزهای اخیر و همزمان با اعلام رسمی خروج آمریکا از توافق نامه زیست محیطی پاریس، موجی از انتقادات متوجه ترامپ شده است. الون ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکتهای مهمی همچون تسلا و اسپیس ایکس در پیام توئیتری خود نوشت: من از شوراهای ریاست جمهوری کنار می کشم. تغییرات جوی موضوعی واقعی است و خروج از توافق نامه پاریس برای آمریکا و دنیا خوب نیست.

منبع: خبرگزاری مهر