اطلاعات بیشتری از چیپ‌ست اختصاصی Surge S2 شیائومی منتشر شد

مقاله‌ی مرتبط:

پس از اپل، سامسونگ و هواوی، شرکت شیائومی هم به بازار تولید تراشه اختصاصی برای محصولات خود قدم گذاشت و اولین تراشه این شرکت به‌عنوان یک چیپ‏ست میان‎رده با نام Surge S1 معرفی شد که قلب تپنده گوشی شیائومی می ۵ سی است. بااین‌حال، سازنده مذکور نسخه جدید تراشه اختصاصی خود را برای گوشی می ۶ سی تولید خواهد کرد و به‏‌تازگی، اطلاعات جدیدی از این تراشه به دست آمده است.

تراشه جدید شیائومی Surge S2 برای رقابت با چیپ‌ست‌های میان‌رده بازار تولید خواهد شد و شرکت شیائومی آن را بر مبنای لیتوگرافی ۱۶ نانومتری توسعه می‌دهد. چیپ‌ست جدید شیائومی از دو سری هسته پردازشی استفاده می‌کند؛ چهار هسته پردازشی Cortex A73 به تراشه Surge S2 قدرت می‎دهند که حداکثر فرکانس کاری آنها به ۲.۲ گیگاهرتز می‎رسد. همچنین، چهار هسته پردازشی Cortex A53 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز، قدرت چیپ‎ست اختصاصی شیائومی Surge S2 را برای اجرای وظایف ساده تأمین خواهند کرد که مصرف انرژی کم‏تری در مقایسه با همتای خود یعنی Cortex A73 خواهند داشت.

همان‎طور که گفته شد، تراشه Surges S2 با چیپ‌ست میان‎رده Surge S1 جایگزین می‎شود؛ نسل قبل بر مبنای معماری پردازش ۲۸ نانومتری شکل گرفته است. به همین جهت گوشی شیائومی می ۶ سی، قدرت بالاتری در مقایسه با نسل قبل خود یعنی می ۵ سی دارد.

گوشی میان‎رده جدید شیائومی می ۶ سی با دوربین دوگانه عرضه خواهد شد که از جای‌گیری دو سنسور ۱۲ و ۵ مگاپیکسلی تشکیل شده است. شرکت شیائومی، مدل پایه گوشی میان‎رده می ۶ سی را با قیمت ۱۹۹۹ یوآن (۲۹۸ دلار) عرضه خواهد کرد و نسخه رده‎بالای آن، ۵۰۰ یوآن بیشتر قیمت خواهد داشت. مدل پایه شیائومی می ۶ سی به ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی مجهز خواهد شد و نسخه رده‏‌بالای می ۶ سی، با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه همراه خواهد بود.

منبع: زومیت