استارتاپ یک میلیارد دلاری ایلان ماسک، به ربات ها در فضای مجازی آموزش می‌دهد

[ad_1]

نام ایلان ماسک امروزه با تکنولوژی‌های آینده گره خورده است. OpenAI استارتاپ هوش مصنوعی او می‌تواند ربات‌ها را در فضای واقعیت مجازی آموزش دهد.

OpenAI یک شرکت تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی است. ایلان ماسک، مؤسس این شرکت، مدیرعامل موفق شرکت‌ تسلا است. این شرکت توانسته به روشی دست پیدا کند که آموزش ربات‌ها را در فضای واقعیت مجازی ممکن خواهد کرد.

این شرکت خصوصی که با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار تأسیس شده است، با استفاده از یک الگوریتم خودآموزشی این کار را انجام می‌دهد. این الگوریتم تکمیل یک کار خاص توسط انسان را در فضای مجازی به ربات نشان می‌دهد و آموزش آن‌ها را میسر می‌سازد.

آزمایشی که برای بررسی این روش طراحی شده، چیدن آجرهای رنگی روی هم است. تیم اپن ای‌آی ربات را طوری برنامه‌ریزی کرده‌ است که بتواند این رفتار را دوباره تکرار کند. توجه کنید که چیدن آجرها توسط انسان در فضای واقعیت مجازی و به‌صورت غیر واقعی انجام می‌شود.

اپن ای‌آی ‌می‌نویسد:

ما یک الگوریتم جدید برای «تقلید با یک نگاه» توسعه داده‌ایم که به انسان‌ها اجازه می‌دهد با انجام آن کار در فضای واقعیت مجازی، آن را به ربات منتقل کنند.

OpenAI

بر اساس توضیحات متخصصان اپن‌ ای‌‌آی، این الگوریتم از دو شبکه‌ی عصبی مصنوعی برای تحلیل و یادگیری رفتار انسان استفاده می‌کند. شبکه‌های عصبی مصنوعی در واقع سیستم‌های کامپیوتری هستند که مبتنی بر مغز انسان طراحی شده‌اند. یکی از این شبکه‌های عصبی برای دیدن و دیگری برای یادگیری به کار می‌روند. شبکه عصبی مخصوص دیدن توسط صدها هزار تصویر شبیه‌سازی شده در شرایط مختلف نوری، الگوهای محیطی و در حضور اشیاء مختلف آموزش دیده است. اما شبکه عصبی یادگیری، نتیجه مشاهده را پردازش و یک وظیفه برای انجام دادن استخراج می‌کند. این فرآیند بارها و بارها تکرار خواهد شد.

این الگوریتم به‌خوبی توانست از پس چیدن آجرها بربیاید و عملکرد انسان را یاد بگیرد. متخصصان این شرکت می‌گویند روش مشابهی برای سایر کارها قابل به‌کارگیری خواهد بود.

[ad_2]

منبع :زومیت